horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Mehed on looduse kroon

Kümme müüti pere­konnaelust, mida ­mehed usuvad ja mis peaks naised aegsasti valvsaks tegema.

1. Pulmad on tähtsad ainult naisele. Väga mugav seisukoht, ja mis peaasi – odav. Milleks raisata tühjale vaatemängule (!) summa, mille eest saaks basseinitäie õlut, pruugitud autologu, mõned golfikepid vms. Sisuliselt: sina garanteerigu talle maitsev ninaesine ja mõnus säng, aga kui talle see ükskord enam istuma ei peaks, on tal hea igasuguste sekeldusteta minna.

2. Mehe ainuke kohustus kodus on prügi väljakandmine. See käib muidugi valdavalt linnameeste pihta, aga palju seal maal veel üldse mehi on! Kui paari kuuga selgub, et ta elektrit pelgab, ei oska mutrivõtit käes hoida ega tea ühegi supermarketi asukohta, siis tuleks ta minema saata ja järgmise kandidaadiga katsetada.

3. Ämbritäis kartuleid on uue saagini küllaldane. Teisisõnu – külmkapp täitub iseenesest. Tõesta talle praktikas, et ei täitu, ja kui nii kapp kui ämber tühjad, siis jälgi, kas ta hakkab otsima moodust nende taastäitmiseks. Kui ta selle asemel sinu majandamise kohta sõna võtab, jääb üle raske kasvatustöö või jällegi – otsigu, kus uks!
4. Mehele on truudusetus lubatud, naisele mitte. Väga vana müüt – mehel olgu kogemused, naine olgu "puhas". Seda saab üsna tulemuslikult välja ravida sellega, et pidevalt soengut muudad, uusi tualette ostad, sõbrannadega kohtumas käid. See mõjub väga distsiplineerivalt, sest mitte miski ei hirmuta meest rohkem kui potentsiaalne sarvekandjatiitel.

5. Lapsed peavad isa austama ja armastama, aga kasvatustöö tehku ema. Ja kui lapsed kaelakandjatena isale vastupanu ilmutavad, siis saad kuulda, et see on sinu kasvatus! Katsu talle selgeks teha lihtne tõde: sellest ei aita, et isa vahest lastele käratab: tee nii, nagu ma käsin! Pigem nõudku: tee nii nagu mina! Siis on tema asi otsustada, kas ta teeb nii, et lapsed seda austamis- ja matkimisväärseks peavad.

6. Jalgpall, suusahüpped ja vormel on hea, seriaalid – totrus. Sellele pole mõtet vastu vaielda. Osta teine televiisor ja maksa tema pangakaardiga.

7. Lilled on narrus. Enamik mehi arvab, et rooside-kommikarpide etapp lõpeb päevast, mil tossud ühte kappi pannakse. Katseta siis sellega, et pühapäeval tema lemmikroa tegemata jätad, kaota ta lemmiklips, ära õnnitle teda töise edu puhul ja unusta lõpuks ta sünnipäevgi – see hakkab ükskord mõjuma.
8. Naise armastus on igavene. Mehed on ju lihtsameelsed: kui talle naeratad ja ta uut rõivatükki kiidad, peab ta end vastupandamatuks ja asendamatuks – keda sa niisuguse kõrval veel näed! Aga sina naerata ka teistele, osta ka enesele vapustavaid tualette – kui ta näeb, kuidas sind tema kõrval märgatakse, siis hakkab talle koitma, et võid sealt ka minna.

9. Tema palk ja vara kuulub talle. Võimalike arusaamatuste vältimiseks tulevikus nõua vastava notariaalse lepingu ja igapäevakulude põhjaliku eelarve koostamist.

10. Mees on perekonna pea. Olgu, kui ta eelarve tasakaalu garanteerib, peab maja korras, hoolitseb selle eest, et lapsed hea hariduse saaksid, et perekond meeldivalt puhkaks jne. Kui ta aga sulle ainult vajalikud summad eraldab ja end diivanil mugavalt välja sirutab, siis tee talle selgeks, et mees ja naine pole ülemus ja alluv, vedur ja vagun, vaid võrdsed partnerid nii õigustes kui kohustustes. Kui see sul õnnestub, oled leidnud õige mehe.

Elo Maet

0 kommentaari Lisa kommentaar