horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Merily Timmer oma kuulsast emast: „Me oleme parimad sõbrannad!”

„Selgeltnägijate tuleproovis” vaatajate südameid võitev Merily Timmer tunnistab, et selgeltnägemine on nende suguvõsas naisliini pidi päritav. „Keerulisemaid teemasid vaatame emaga koos,” räägib ta oma tegevusest.

Merily Timmer, kas usute saatusesse ning ütlete kindlalt, et saatus meid  juhib ning milline on olnud teie enda saatus?
Ma usun, et saatus on olemas, loomulikult, aga palju sõltub ikka inimesest endast ja tema valikutest. Minu saatus on mind läbi põneva teekonna toonud just siia punkti, kus ma olen. Usun, et elan juba mitmendat elu nõia elu, saatus on see, et meie naisliinis on kõik nägijad ja saatus viis mind õppima teraapiat, et aidata inimesi, kes on oma psüühikaga raskes seisus.

Kas teie elus on juhtunud siiani midagi saatuslikku, et saate öelda, et  see või teine asi juhtus tänu sellele, et saatus tahtis nii?
Olen elanud üle mitu rasket avariid, saatus on soovinud nii, et tulin nendest terve nahaga välja.

Kas teil on olnud ka mõni selline enne, et kui plaanite midagi teha ning  teil tekib mingi enne, mis ütleb, et jäta see tegemata või sinna minemata. Kas olete ka vastavalt endele nii käitunud?
Selliseid hetki on pidevalt, märke tuleb lugeda ja enda sisehäält kuulata. Teen seda iga päev.
Kui unustad midagi koju, siis tuleb ikkagi minna tagasi, millegi eest sind nii kaitstakse.

Teie ema on tuntud Kirsti Valdstein-Timmer. Kuidas on olnud ema ja tütre suhted?
Meie suhted on olnud sellised nagu ikka emal ja lapsel, soojad ja hoolivad. Ema on mind alati usaldanud ja lubanud teha ka neid valikuid, mida tema ehk õigeks ei ole pidanud, aga ta on alati öelnud, et see on minu elu ja oma otsused tuleb mul endal teha. Ema soov on see, et ma oleksin õnnelik ja, et mu elu oleks põnev, no ja enda eest seisma on ta ka mind õpetanud. Nüüd oleme ikkagi parimad sõbrannad, saame rääkida kõigest ja meil on see hea omadus, et hoiame kõiges kokku. Kui ühel on abi või tuge vaja, siis on teine alati olemas ja kõrval. Ei loe kellaaeg ega vahemaa. Leian, et nii see peres olema peabki. Meil õnneks on.

Teie emagi tegeleb selgeltnägemisega. Kas teete vahel ka koostööd,  või tegelete sellega kumbki eraldi?
Oleme ikka koostööd teinud, vahel vaatame koos mõnd keerulisemat teemat, et näha, kas meie nägemine kattub. Kümnest kümme kattub alati. Oma Tallinna vastuvõtte teen ka ema vastuvõturuumis, nagu ma ütlesin, me hoiame kokku.

Eesti selgeltnägijate tuleproovis on teie õpetajateks Geit Eero ja  Helve Huttunen-Tamm. Kumbaga neist tundub teil kõige paremini sujuvat? Kas tundsite neid selgeltnägijaid ka enne saatesse minemist?
Geit Eero valisin ma endale mentoriks ja õpetajaks ise. Mulle meeldib kuidas Geit töötab, mulle meeldib tema rahu ja tema selline “teen vaikselt ilma suure show’ta töö ära” meetod. Geitu tundsin varem, tutvusime pea kaks aastat tagasi mu ema „Taroskoobiraamatu” esitluspeol.
Helve töötab minuga väga sarnaselt. Helve on väga äge ja võimas naine, selline päris nõid ja ägeda otsekohese ütlemisega. Ka temaga käime nüüd läbi. Ma olen õnnelik, et elu tõi mulle kaks nii võimast inimest õpetajateks. Austan neid väga.

Kui rääkida saladustest, siis kas teil on neid ka endal ning ehk on isegi  mõni selline saladus, mida te kunagi välja ei räägi?
No kellel siis saladusi ei ole, muidugi on. Mis elu see ilma isiklike saladusteta oleks, aga saladus ongi saladus ja sellest ei räägita.

Ehk on isegi mõni selline saladus, mille kohta pole keegi siiani küsinud, aga nüüd ma küsin ja saate sellest rääkida?
Nagu ma ütlesin, saladus ei ole ju saladus kui sellest räägiksin.  

Kui vaadata poliitikute saladusi, siis kas mõnel on ka suuri ja hirmsaid saladusi?
Kui inimene ei ole palunud mul enda elus sobrada, siis ma seda ka ei tee. Ja kui ma ka teaksin nende saladusi, siis mis õigus on minul nendest rääkida? See oleks mu meelest labane populaarsuse ja tähelepanu otsimine, mind on õpetatud nii mitte käituma.

Sel aastal on tulemas ka uued presidendivalimised. Kas Kersti Kaljulaid valitakse tagasi presidendiks, või saab nüüd uueks Eesti presidendiks taas keegi meesterahvas?
Ma ei ole kaartidega poliitikat vaadanud, miks ma peaksin? Aga pakun, et tuleb meesterahvas.

Millised on teie huvialad?
Minu huvialad on praegu seotud ikka eelkõige enesearendamisega. Õpin konstellööriks. Ma olen lõpetanud grimmikooli, aga eelkõige on minu huvid seotud psühholoogia ja inimeste aitamisega.

Millist muusikat te armastate kuulata ja kes on lemmikud estraadilt?
Estraad ei ole minu teema, autos deklameerivad muusika saatel mul ikkagi Nublu, 5 miinust ja Reket, aga kuulan ka jazzi.

Mõnda raadiojaama ka eriliselt kuulata meeldib?
Ma kuulan igal laupäeval kell 11-13 Star FM’i, sel ajal on seal mu ema ja Rene Puura juhitud saade “Suhtes”. Soovitan kõigile! Saab targemaks ja saab naerda, laupäeva hommikud just nii algama peavadki.

Kas televiisorit vaatate?
Viimasel ajal järjest vähem, mul ei ole selleks aega. Selgeltnägijate Tuleproovi osad vaatan ikka kõik lives ära, aga muidu olen rohkem TV3Play jälgija. Naudin vabal päeval teki all sarju.

Hillar Kohv Fotod: Terje Talts

0 kommentaari Lisa kommentaar