horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Merilyn Saksing: „Olen peavõidule väga lähedal!”

Kaunis modell Merilyn Saksing püüab pilku oma ilu ja pikkusega (185 cm!), kuid mitte vähem vaimustust ei tekita tema tarkus – praegu kirjutab noor daam Tartu Ülikoolis oma lõputööd majandusest.

Milline oli sinu lapsepõlveunistus, kas see on täitunud?
Lapsepõlves unistasin päris mitmetest asjadest, kõiki isegi ei mäleta. Meenub, et üheks unistuseks oli saada kuulsaks saalihoki mängijaks. Kuna mu isa on saalihoki treener, siis olen ka ise selle alaga väiksest saadik kokku puutunud ja oma isa mängudele alati kaasa elanud. Teiseks suureks unistuseks oli arvatavasti saada tuntud kunstnikuks. Käisin Jõgeva Kunstikoolis neli aastat, sain palju kogemusi ja tutvusi. Siiamaani võtan vahepeal pintsli kätte ja tulevikus on plaanis ka oma teine isikunäitus korraldada. Kõige hilisemaks unistuseks võibki vist pidada edukat modellikarjääri, milleni liigun samm-sammu haaval.

Millal hakkasid modellinduse vastu huvi tundma, sellega tõsisemalt tegelema?
Huvi modellinduse vastu olen salaja alati tundnud. Mäletan, et väiksest saadik vaatasin sarja Ameerika Tippmodell ja imetlesin sealseid modelle ning nende mitmekülgsust. Modellindusega hakkasin tõsisemalt tegelema umbes 2-3 aastat tagasi.

Mis vanuses toimus sinu esimene etteaste modellina?
18-aastasena, kui USA-s elav Eesti päritolu fotograaf tuli kodumaale enda portfooliot täiendama. See oli üks minu esimesi kogemusi osaleda professionaalsel fotosessioonil.

Kuidas vanemad ja sõbrad sinu modellitöösse suhtuvad?
Nad toetavad mind igas minu tegemises. Nad alati rõhutavad, et tee, mida õigeks pead ja tea, et meie oleme alati sinu jaoks olemas.

Mis sind modellinduse juures eriti võlub, mis vahel närvi ajab?
Modellinduse juures võlub mind kõige rohkem selle mitmekülgsus. Põhimõtteliselt saad olla see, kes olla tahad. Sulle luuakse imago, millega inimestele meelde jääd ja mille abil on võimalik edasi pürgida.
Kõige ebameeldivamaks osaks modellinduse juures on arvatavasti pidev ootamine, kuid igal tööl on oma pahem külg ilma, milleta poleks modellindus see, mis ta praegu on. Mitte millelegi ei tohi käega lüüa!

Milline on olnud eriti põnev või kõige väljakutsuvam modellitöö kogemus seni?
Põnevaid kogemusi on olnud palju, sest olen enamasti olnud vabakutseline modell. Alati olen pidanud ise ka osa võtma fotosessiooni eelsest korraldusest. Kõige väljakutsuvamaks modellitööks on olnud osavõtt Hiinas toimuvast iludusvõistlusest Miss Model Of The World.

Modellinduses on karm konkurents. Millised on sinu tugevaimad küljed?
Konkurents on tõesti karm, kuid kus poleks. Oma tugevamateks külgedeks pean  näojooni ja pikkust. Aina rohkem otsitakse ka ehtsaid heledapäiseid siniste silmadega modelle.

Keda eesti ja välismaa modellidest kiidaksid? Kas keegi on sulle ka eeskujuks?
Eesti modellidest kiidaksin kindlasti Carmen Kassi ja Karmen Pedarut, kuid ka Sandra Udet. Oleme Sandraga samast linnast pärit ja olen uhke, et ta on nii kaugele jõudnud. Tahan teda tänada ka selle eest, et on mind aidanud ja meeles pidanud.
Välismaa modellidest kiidaksin Gisele Bündchenit, Tyra Banksi, Naomi Campbelli ja Kate Mossi.
Ükski konkreetne isik pole mulle eeskujuks, kuid olen igalt poolt erinevaid ilunippe ja edu saladusi meelde jätnud.

Eelmisel aastal võitsid veebiajakirja YU korraldatud konkursi. Mida sellest meenutad?
Eelmisel aastal oli YU veel ainult veebiajakiri, nüüd on see saadaval ka trükitud kujul. Nimelt otsiti fantaasia fotosessiooni Alice in Wonderland peategelast Facebooki kaudu.
Konkursist osavõtuks tuli vaid enda pilt üles laadida ja natukene sõprade abi paluda. Peategelase rolli sai nautida see, kes sai Facebookis kõige rohkem hääli – ka see olin mina.
Fotosessioon toimus Riisipere mõisas ja oli vähe suurem, sest kaasatud olid veel kolm erinevat modelli. Päev oli täis erinevaid suurepäraseid kogemusi ja sai tuttavaks inimestega, kellega sooviks ka tulevikus veel koostööd teha.

Hiljuti osalesid rahvusvahelisel iludusvõistlusel "Miss Model Of The World". Kus see täpsemalt toimus, kui palju riike osa võttis ja kas jäid selle korraldusega rahule?
Iludusvõistlus Miss Model Of The World toimus Hiinas. Peamiselt Shenzhenis, kuid külastasime ka teisi linnu võistluse käigus. Võistlus kestis minu jaoks 25 päeva. Mõned võistlejad saabusid hiljem, mõned varem. Kõik olenes sellest, kuidas osavõtja piletid olid broneeritud. Kui ma ei eksi, siis osa võttis 59 riiki. Facebooki andmetel 63, kuid neli neist ei tulnud kohale.
Üldiselt võib korraldusega rahule jääda, kuid kuna tegemist on ikkagi suure iludusvõistlusega, siis ilmselgelt tuleb tihti rinda pista viimase hetke muudatuste ja pikaajalise ootamisega.

Selle võistluse suurim kasutegur sinu jaoks?
Suurimaks kasuteguriks selle võistluse juures pean sealt saadud kogemusi ja tutvusi. Juba seltskonna pärast läheks sinna tagasi, sest tänu sellele olid kõik osalejad alati rõõmsad ja toetasid üksteist. Olen õnnelik, et kohtusin inimestega, kellega siiamaani suhtlen. Nemad on need, kellega soovin igal aastal kas või ühe korra kohtuda.

Sinu kohta on tunnustavalt öeldud, võiks olla Victoria´s Secret modell... Kuidas seda ise kommenteerid?
Olen peaaegu 100% kindel, et iga modelli  salajaseks unistuseks on kunagi olla Victoria’s Secret modell. Pole seda kindlaks sihiks võtnud, kuid pole seda ka välistanud. Kui mind on nii juba tunnustatud, siis peab vist ikka sihi sinna poole seadma...
Palun räägi ka oma õpingutest.
Õpin majandust, spetsiifilisemalt siis ettevõttemajandust, Tartu Ülikoolis. Mul on kõik ained edukalt sooritatud, tegemata on lõputöö, mille kallal hetkel töötan.
Majandust läksin õppima sellepärast, et mul on alati matemaatikaga head suhted olnud ja leidsin, et peaksin oskama seda tuleviku tarbeks ka õigesti kasutada.
 
Kuidas modellitöö ja majandus kokku sobivad?
Modellindus ja majandus sobivad väga hästi kokku. Omandasin ülikoolis vajalikud teadmised, et suudaksin vabakutselise modelli ajagraafikut võimalikult ökonoomselt kasutada.
Modellindus ei ole kunagi seganud mu õpinguid ega ka majandus pole seganud mu modellitööd. Kui väga tahta, siis leiab aega kõige ja kõigi jaoks.

Kuivõrd modellitöö ennast ära tasub?
Kindlasti tasub modellitöö ära, kui töötad end tippmodellide hulka. Kopsakad rahasummad liiguvad, kuid mitte Eestis. Eestis peab igaüks iseenda eest seisma ja võitlema end tippude hulka, et sealt juba edasi pürgida maailmatasemele.

Millest oled pidanud karjääri nimel loobuma?
Ütlen ausalt, et pole pidanud karjääri nimel millestki loobuma. Olen suutnud oma aja niimoodi jagada, et leian aega kõige ja kõigi jaoks.

Sina ja mehed. Milline on sinu jaoks ideaalmees, kas oled sellise juba enda jaoks leidnud?
Ideaalmeest on raske kirjeldada ja leida. Igal ühel on omad kriteeriumid ja mõni leiab ka n-ö peavõidu. Olen alati paremini läbi saanud meeste kui naistega ja uute naistuttavatega on esile tulnud fakt, et ka neil on alati nii olnud. Minu meesideaaliks võib pidada inimest, kellel on hea huumorisoon, kes on sportlik ja minu pikkust arvestades on ta ka pikk. Ülejäänud faktorid on juba teisejärgulised. Saladuskatte all võin öelda, et olen peavõidule väga lähedal.

Kõige olulisem asi, mida vanemad on sulle õpetanud?
Järgi oma südamehäält ja tee seda, mida oluliseks pead, sest su perekond alati toetab ja armastab sind. Tänu sellisele kasvatusviisile olen õppinud olema iseseisev ja oskan alati enda eest seista.

Kuidas päeva lõikes oma välimuse eest hoolitsed?
Esmase tähtsusega on näonahk. Seda puhastan iga päev toonikuga ja niisutan aaloekreemiga. Keha niisutan samuti võimalikult tihti kreemiga, sest oma naha eest tuleb hoolitseda. Oma juukseid hoian nagu silmatera. Vanaema on mulle väiksest saadik öelnud, et juukseid tuleb harjata vähemalt kaks korda päevas ja seda ma ka üldiselt teen.

Kodust väljudes mida alati käekotti paned?
Kodust väljudes peab mul käekotis olema alati rahakott, telefon ja tänapäeva nutitelefonidega käib alati kaasas ka telefonilaadija. Tavaliselt on käekotis olemas ka huulepalsam, peegel ja väike kamm. Võtmed on ka üliolulised, sest mul on kombeks need alati maha unustada.

Kui tihti külastad solaariume ja ilusalonge?
Solaariume külastan talvel, kuid harva. Ilusalonge külastan iga 2-3 kuu tagant, et küüned ja juuksed võimalikult terved ja ilusad püsiksid. Vahest satun sinna ka tihedamini, sest minu juuksur ja küünetehnik on tasemel!

Sinu spetsiaalsed ilunipid...
Minu peamisteks ilunippideks on näonaha hooldus - iganädalane koorimine, igapäevane puhastus ja niisutus. Juuste hooldamisel kasutan spetsiaalset šampooni ja palsamit ning õli, aeg-ajalt ka juuksemaski. Kindlasti tuleks tähelepanu pöörata keha koorimisele ja niisutamisele.

Mis teeb sinu arvates naise täiesti vastupandamatuks?
Enesekindlus. Kui naine tunneb end hästi enda kehas, tunnetavad ka teised seda.

Kuidas vaba aega sisustad? On seda üldse sinu jaoks piisavalt?
Vaba aega pole kunagi liiga palju. Kui seda pole piisavalt, tuleb seda leida, sest iga inimene vajab aega enda jaoks. Vabal ajal üritan tegeleda maalimisega. Ülejäänud aja veedan koos perekonna ja lähedaste inimestega. Võin ka väita, et modellindus on mu vaba aja tegevus, sest ei tegele sellega pidevalt ja professionaalsel tasemel.

Millist muusikat meelsamini kuulad, millist kontserti viimati täiega nautisid?
Kuulan väga mitmekülgset muusikat, kõik oleneb tujust ja seltskonnast. Ma ei eelista eesti räppi pop muusikale või hip-hopi rockile, sest kõik on omamoodi head ja meeldejäävad. Viimati nautisin Smokie & Thomas Andersi kontserdit Saku Suurhallis koos oma isa ja suurema vennaga.

Sinu iseloomu head ja vead?
Lapsepõlvest saadik olen olnud korra-, puhtuse- ja iluarmastaja. Üldiselt olen iseloomult vaikne ja armastusväärne, eriti enda lähedaste suhtes. Oma suurimaks iseloomu veaks võin pidada kriitilisust ja vahel võin olla ka ülinõudlik mõnede asjade suhtes.

Oled pärit Jõgeva vallast, Kurista külast. Kuidas oma kodukohta välismaalasele tutvustaksid?
Minu kodukohaks on tõesti väike armas küla Eestimaal, kus ma siiamaani veedan palju aega. Kurista külas elavad inimesed, kes hoiavad kokku, kes hoolivad üksteisest. Kurista küla ümbritsevad väiksed mäed ja metsad. Seal on suurepärane loodus aastaringselt. Kui on soovi mõtteid eemale saada, siis soovitan just sealt läbi astuda.

Tänane Eesti elu. Mis on sinu jaoks positiivne, mis negatiivne?
Eesti elu juures üks kõige märgatavam positiivsetest aspektidest on ühtekuuluvus. Eestlased on väga pat­riootlikud ja hoiavad üksteist. Eestlaste peamiseks eesmärgiks on järgida traditsioone, et ka järgmised põlvkonnad saaksid neist osa. Eesti elu negatiivseks küljeks peangi konkreetselt eestlaste negatiivsust, sest paljud inimesed ei oska olla õnnelikud teiste üle, ei oska jagada rõõmu ja ei oska võtta minimaalsest kõike, mis võimalik.

Praeguste sündmuste valguses... Mida arvad, kas Eesti tegi ikka õigesti, et omal ajal Euroopa Liiduga liitus?
Minu isiklikuks arvamuseks jääb see, et meil siiski polnud vaja Euroo­pa Liiduga liituda, kuid ei tohi viriseda selle üle, mis on ja mida pole. Tuleb õnnelik olla selle üle, mis on meile antud.

Kuidas on plaanis jõulud veeta ja uus aasta vastu võtta?
Jõulud veedan alati kodukohas terve pere seltsis. Sööme ühise jõululaua taga hõrgutavaid toite, ajame juttu, tuletame meelde häid sündmusi ja lõpuks loeme salme jõuluvanale, kes meid iga aasta külastab. Uue aasta vastuvõtu plaanid on tavaliselt olnud lahtised ja need saab alles teada päev-kaks enne aastavahetust. Üldiselt olen aastavahetuse veetnud koos lähedaste sõpradega.

Mida lähitulevik toob? Millisena näed ennast aasta-paari pärast?
Lähitulevikku on raske ennustada, sest plaanid muutuvad kogu aeg. Aasta-paari pärast näen ennast naisena, kes on saavutanud kõik oma eesmärgid ja sihib veel kõrgemale.  

Ülo Külm

0 kommentaari Lisa kommentaar