horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Michael Jackson, "Scream", Epic/Legacy

Kuigi mulle pole praktiliselt mitte ükski Michael Jacksoni lugu kunagi eriti meeldinud, sai tema kunagisel Tallinna Lauluväljaku kontserdil käidud ja tuleb tunnistada, vähemalt showl polnud iseenesest väga vigagi, mis sest, et olemuselt üdini kommertslik.

Austavalt ja kõlavalt ja liialdatult "Popikuningaks" teda vist juba siis kutsuti ja kutsutakse edasi. Kuigi Jackson lahkus meie hulgast 2009. aastal, ilmuvad plaadid tema loominguga üha edasi ja küllaltki tihti.
Et asja põnevaks teha, on nüüdne valimik eraldi liigitatud nn. "Halloweeni teema" alla. Kõik lood peaksid niisiis selle ameeriklastele sissejuurdunud "prazdnikuga" haakuma.
Aga tegelikult võta näpust - muidugi päris nii see pole ja seetõttu on selle albumi suunas lennutatud ka päris tihedasti teravaid kriitikanooli. Põhjendatult, kuna reaalselt vaid mõned üksikud lood Halloweeni-albumil võib selle teemalisteks lugeda.
Ülejäänud räägivad muudest asjadest, pajatavad näiteks kas läbikukkunud suhetest või siis sellest, mida Jackson oma eluajal meediast arvas.
Teatud mõttes plusspoolele tuleb kindlasti kanda asjaolu, et neid Jacksoni lõputult äraleierdatud, ammuilma tüütuksmuutunud n.ö. superhitte siin kuigi palju polegi.
No "Thriller" (lugu pole suurem asi, kuid selle videoklipp on kahtlemata kõrgem klass) muidugi on, "Scream" ja "Dangerous" kah. Kuid ülejäänud lood on ikkagi oluliselt vähemmängitatud, mõni sealjuures ei tule isegi üldse tuttav ette.
Pala "Somebody´s Watching Me" taas on küll teada-tuntud, ent et see on Jacksoni repertuaaris olnud, ei teadnudki...
Põhimõtteliselt dubleeritakse ja tähtsustatakse just selliseid lugusid nagu "Blood On The Dance Floor" ja "Dangerous". Need on boonusena üksteise külge kokku monteeritud. Tulemuseks on saadud "Blood On The Dance Floor X Dangerous (The White Panda Mash-Up)". Kas seda tingimata nüüd vaja oli, kaunis kahtlane.
Kogumik pöörleb plaadimängijal peaaegu seitsekümmend minutit, ühesõnaga materjaliga iseenesest koonerdatud pole.
Niipalju veel juurde, et lood katavad pikka ajaperioodi. Need on linti võetud aastatel 1980 - 2014.
Albumiga kaasneb mahukas voldik, mis lahti tõmmatuna sisaldab ühel pool ülitäpset infot kõigi neljateistkümne loo kohta ja teisest poolest moodustub algeline, samas mõne jaoks stiilne plakat.

Hinne: 7/10

Ülo Külm

0 kommentaari Lisa kommentaar