horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Michael Kiwanuka, "Love & Hate", Polydor

Michael Samuel Kiwanuka on 29-aastane laulja, laulukirjutaja ja kitarrist, kes elab Londonis. Ta on muusikaareenil juba mõnda aega aktiivselt tegev - viie aasta eest soojendas ta näiteks ülimenukat lauljannat Adelet tema tuuril ja ilmutas oma esikplaadi neli aastat tagasi - tundub siiski, et Kiwanuka suurem läbilöök saabus just tänu sellele, teisele stuudioalbumile.

Juuli keskel ilmunud ülimalt pretentsioonikas ja sealjuures lausa dramaatilise nimega "Love & Hate" on suutnud tõusta, nagu niuhti, paljude riikide edetabelitesse, Suurbritannias lausa esikohale.
Iseenesest on album vägagi kirevkirju muusikalise pildiga, kuigi spetsiaalsel netiküljel iseloomustatakse seda veidi alla tunni vältavat tööd lakooniliselt - soul ja akustika.
No ei ole päris nii, kuigi lihtsustatult võib Kiwanuka enda kohta muidugi öelda, et ta on soulmuusik.
"Love & Hate'lt" loeb välja tegelikult veel folki, bluusi, hea tahtmise korral isegi folkrokki. Imestada pole sellise virvarri üle midagi, sest Kiwanukat on mõjutanud terve rida tuntud artiste. Võrreldud on teda teiste seas Marvin Gaye, Curtis Mayfieldi ja Otis Reddinguga.
Kasutatavate muusikainstrumentide lai valik torkab samuti silma. Traditsiooniliste pillide nagu kitarr, bass, trummid ja löökriistad kõrval kõlavad saksofon, klaver, viiulid, vioolad, tšellod.
Tervik kokku on muljetavaldav: köitev vokaal, ilusad meloodiad, kõik lood mõnuga esitatud. Kuid ometi, nagu tabavalt torkas üks välismaa muusikakriitik, innovaatilisuse eest ta kindlasti auhindu ei saa. Aga muusika on iseenesest tõesti hea.
Singlitena on siit jõutud välja anda isegi kolm lugu - suurepärase sõnaseadega, kuid mitte kuigivõrd atraktiivse helipildiga "Black Man In A White World", tükk maad etem nimilugu ja kenasti rokkiv "One More Night".
Tõeline gurmeepala on üle kümne minuti vältav avalugu "Cold Little Heart".
Oktoobris ja novembris läheb Kiwanuka Euroopa tuurile. Soomesse ega Baltikumi ta seekord kahjuks ei jõua.

Hinne: 7/10

Ülo Külm

 

0 kommentaari Lisa kommentaar