horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Mike Posner, "A Real Good Kid" Island

Mike Posner on 31-aastane ameerika laulja ja laulukirjutaja, poeet ja plaadiprodutsent. Muusikainstrumentidest valdab ta kitarrile lisaks klaverit ning klahvpille.

Ühesõnaga järjekordne multitalent. Tegev on Posner veidi üle kümne aasta, alustas karjääri 2008. aastal.
Plaadirindel ta seni tegelikult kuigivõrd aktiivne olnud pole, kokku on ilmunud vaid kolm stuudioalbumit. Debüütalbum "31 Minutes To Takeoff" tuli välja aastal 2010, "At Night, Alone" kuus aastat hiljem ja värskeim "A Real Good Kid" siis nüüd selle aasta jaanuaris.
Natuke alla neljakümneminutilist plaati lindistati kahe aasta jooksul ja selle põhiprodutsendiks on Posner ise.
Muusikaliselt on tema plaate äärmiselt raske liigitada. Siit vaatab vastu lausa heliderägastik - on electropoppi, dance-poppi, hip hoppi, R&Bd, isegi folki ja lihtsalt poppi. Lihtsustatult võib muidugi kõigele sellele käega lüüa ja väita, et tegu ilmselgelt indiemuusikaga.
Albumi "A Real Good Kid" on ta pühendanud oma isale Jon Posnerile, kes põdes ajuvähki ja kelle Mike kaotas kahe aasta eest. Isa surmast räägib laul "January 11th, 2017". Tähelepanuväärne on, et läbi terve plaadi peatub ta aeg-ajalt mälestustel isast ja kasutab koguni tema häält, sobitades seda palaga.
Kurbadest sündmustest veel. Loos "Drip" meenutab Posner ka head sõpra, varalahkunud muusikut Aviciit.
Kuigi minoorsus lööb seega paljudest episoodidest sügavalt läbi, ei saa ikkagi öelda, et positiivsemaid lugusid üldse kaasatud poleks.
Plaadi esinduslooks on valitud "Song About You" ja tuleb tunnistada, et siin on tehtud väga õige valik. Ülejäänud materjal jääb kuidagi igavapoolseks ja on selgelt ebaühtlane.
Ümbris on kaunis lakooniline ja omamoodi stiilne. Voldikult leiab kaasalaulmiseks kõigi lugude sõnad. Juurde on sokutatud hoiatus ostjatele, et, laulutekstid sisaldavad (kohati) halba sõnapruuki. Nojah, seda küll pigem siiski kõrvu ei hakka, välja arvatud "Drip", kus igapäevased rahvalikud fuck ja fucking paaril korral valjusti välja hõigatakse.

Hinne: 5/10

Ülo Külm

0 kommentaari Lisa kommentaar