horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Mille alusel valida lastevoodit?

Kasvava lapse vajadustele ja eale vastava voodi valimine on oluline otsus, sest kvaliteetne uni on lahutamatu osa füüsilisest ja emotsionaalsest heaolust ning arengust. Järgnevalt toome välja kõige olulisemad aspektid, millele oma lapsele beebieast noorukieani magamisaset valides tähelepanu pöörata.

Voodi beebile
Vastsündinud lapsele magamisaset valides on kõige olulisem silmas pidada lapse turvalisust. Võrevoodil peaks olema vähemalt kolm madratsipõhja kõrgust, et lapse kasvades põhja allapoole paigutada ning sellega lapse voodist välja kukkumise riski vähendada. Hea ja ohutu võrevoodi on tehtud tugevast ja looduslikust materjalist ning seda on lakitud ja värvitud ainult veebaasil ainetega. Müügil on ka selliseid võrevoodeid, mille võred on eemaldatavad, tagades sellega suuremale lapsele võimaluse ohutult voodisse minna ja sealt välja tulla.

Voodi väikelapsele
Võrevoodis või oma vanemate kaisus magavad lapsed tavaliselt 18 kuust 3,5 eluaastani. See, millal lapsevanemad tõsisemalt lastevoodi peale mõtlema hakkavad, sõltub erinevatest asjaoludest - ajendiks võib olla nii uue lapse sünd kui ka see, et laps on piisavalt suur, et ise võrevoodist välja ronida.

Beebivoodi lastevoodiks
On olemas selliseid võrevoodeid, mille saab lapse kasvades n-ö tavavoodiks ümber ehitada. Sellistel vooditel on tavaliselt eemaldatavad voodivõred ja elemendid, millest saab teha turvapiirded, et laps end magades voodist välja ei keeraks.

Väikelapsele sobiv voodi
Kuna väikestele lastele meeldib oma voodit ka batuudina kasutada, tuleks kindlaks teha, et voodi on piisavalt tugev ja peab hüppamisele ning müramisele vastu. Tähelepanu peaks pöörama ka sellele, et voodi ei oleks maapinnast liiga kõrge või et sellel oleksid turvapiirded, mis takistavad voodist kukkumist. Et pehmendada võimalikku kukkumist, võib üleminekuperioodil voodi ette pehme vaiba või padjad panna.

Üks võimalus võrevoodilt lastevoodile üleminekut lihtsustada on lasta lapsel esialgu võrevoodist võetud madratsiga maas magada. Kui laps on muutusega harjunud, võib madratsi voodiraamile tõsta. Kui sa otsustad oma lapsele täismõõdus voodi osta, siis võib selle kõrvale asetseda astme, mis teeb voodisse ja sellest välja ronimise lihtsamaks ja turvalisemaks. Väikesele lapsele madratsit valides tuleks mõelda sellele, et see lapse keha õigel moel toetaks, ning vedelikke hülgavale kattele.

Voodi kooliealisele lapsele ja noorukile
Kooliealise või peagi kooliealiseks saava lapse puhul on tähtis, et laps paari aasta jooksul oma voodist välja ei kasvaks. Seetõttu tasub valida suurem voodi, kus on ka aastate pärast piisavalt ruumi mugavalt magamiseks. Lapse kasvu “ennustamiseks” arvesta tema senise kasvamise mustriga. Magamisaseme teevad funktsionaalsemaks pesukasti või sahtlitega voodid, kus saab voodipesu, riideid, mänguasju jm hoiustada.

Millega veel arvestada?
Lisaks n-ö tavalistele vooditele on valikus ka pikendatavad voodid ja narivoodid. Viimane sobib hästi tuba jagavate lastega peredesse. Mitmeid narivoodeid on võimalik hiljem kaheks eraldiseisvaks magamisasemeks lahti võtta.

Voodi välimus
Lapsele voodit valides võid tunda kiusatust multikategelastega või oma lapse lemmikvärvides kujundatud voodit osta. Välimusele mõeldes võiks esimeseks prioriteediks seada hoopis selle, kas voodi ehitamisel on kasutatud lapsesõbralikke materjale ja töötlusvahendeid. Selleks, et laps saaks oma lemmikvärvidest ja -tegelastest rõõmu tunda, võivad seda rolli hoopis erinevad voodipesud kanda.

Kaasa last voodi valimisse
Kui laps on selleks piisavalt suur, võiksid teda kindlasti voodi valimisse kaasata. Eriti, kui tegemist on lapse esimese päris oma voodiga, on oluline, et see oleks lapse jaoks atraktiivne ja et uues voodis magama harjumine tekitaks temas põnevust. Ka lapse enda valitud voodipesu ja kaisuloomad võivad suurde voodisse kolimist lihtsustada.

Kokkuvõte
Lastevoodi valimisel tuleks eelkõige lähtuda oma lapse vajadustest, turvalisusest ja mugavusest. Et sinu laps ei kasvaks voodist liiga kiiresti välja, võid kaaluda nutikamaid variante, mida saab suuremaks voodiks ümber ehitada või lapse sirgudes pikendada. Noorema lapse kaasamine voodi ja voodipesu valimisse võib aidata tal muutuste ja uue voodiga paremini harjuda.

Kui sa oled uue lastevoodi otsingul, tutvu voodite valikuga 1a.ee e-poes.

Foto: Unsplash.com

1 kommentaar Lisa kommentaar
  
Christy Walton 24.04.2022 15:19
Otsite võlgade konsolideerimise laenu, tagatiseta laene, ärilaenud, hüpoteeklaene, autolaenud, õppelaenud, isiklikke laene, riskikapitali jne! Olen eralaenuandja, annan ettevõtetele ja eraisikutele laene madala ja mõistliku intressimääraga 2%. Saada meil aadressile: christywalton355@gmail.com