Foto: Pixabay
Aiamööbliga terrass on suvel toa pikenduseks. Ilusa ilma korral võib veeta terve päeva õues, mugav ja funktsionaalne mööbel on ühelt poolt praktiline, samas pakkudes ka lihtsalt silmailu ja lõõgastumiskohta. Kahjuks on meie kliima heitlik ja suvesooja saame nautida vaid loetud kuud aastas. Külm, tuul ja vihm ei mõju ühelegi aiamööblile hästi ja lühendavad selle eluiga.
Selleks, et valitud aiamööbel võimalikult kaua kestaks, on võimalik endal palju ära teha. Erinevatel materjalidel on oma eelised ja puudused, mida aiamööbli valimisel tasub meeles pidada.
Puit on üsna levinud materjal aiamööbli valmistamiseks. Aiamööblit valmistatakse nii eksootilisematest puuliikidest kui kodumaisest väärispuidust. Sõltuvalt puidu liigist võib aiamööbli hind olla küllaltki erinev. Mida kõvemat puitu on kasutatud, see kauem selline aiamööbel kestab. Samuti on puidust aiamööblit erinevates stiilides, leiab nii klassikalist kui modernsemaid lahendusi. Kui puidu eest korralikult hoolitseda, seda puhastada ja katta kaitsvate õlide või vahadega, kestab korralik puidust aiamööbel üle kahekümne aasta. Eksootilisemate pehmest puidust valmistatud aiamööbli eluiga võib jääda paari aasta kanti.
Foto: Pixabay
Puidust aiamööbli ostmine võib olla küllaltki suur väljaminek, lisaks tuleb selle eest igal aastal korralikult hoolt kanda. Eeldusel, et sul on piisavalt ruumi, kuhu plastikust aiamööbel külmadel kuudel hoiule viia, võiks plastikust aiamööbel olla kergem, lihtsam ja soodsam alternatiiv puidust mööblile. Tänu oma väiksemale kaalule, on sellist mööblit lihtsam teisaldada ja hoiustada, samuti on tihti võimalik toole üksteise otsa virnastada. Kui saad plastikust aiamööblit talvel hoiustada, on selline aiamööbli komplekt hea alternatiiv puidust mööblile. Plastiku suurimaks vaenlaseks on temperatuuri kõikumine, tugev tuul ja päike. Kaitstes nende ilmastikutingimuste eest, rõõmustab ka plastikust mööbel sind pikki aastaid.
Lisaks puidule ja plastikule võib aiamööbel olla valmistatud ka metallist. Enamasti kasutatakse kas malmi, terast või alumiiniumit. Metallist aiamööbel on väga tugev, aga ka raske. Seetõttu on seda üsna keeruline kuskile hoiule viia ja oled sunnitud metallist aiamööblit aasta läbi õues hoidma.
Foto: Pixabay
Peamiseks puuduseks metallist aiamööbli puhul on roostetamine ja see, et mööbel võib päikese käes muutuda väga kuumaks ja pead end kaitsma patjade või katetega. Roostetavad jalad võivad terrassile jätta oranže laike. Kui malm ja teras on väga rasked, siis alumiinium on kaalult kergem ja ei kuumene nii palju. Samuti on alumiinium tunduvalt kergem ja sellest valmistatud mööblit on võimalik talveks ka hoiule viia. Metallist aiamööbli välimust aitab hoida, kui kaitsed seda roostetamise vastu profesionaalsete vahenditega. Samuti tuleks mööblit aeg-ajalt puhastada samblast ja sodist.
Erinevast materjalist valmistatud aiamööblil on oma plussid ja miinused. Kui soovid, et sinu aiamööbel kestaks väga kaua ja näeks kaunis välja, soovitame valida kas puidust või metallist valmistatud mööblit. Korraliku hoolduse ja kaitsmisega kestab selline mööbel väga kaua ja saad aiamööblit pikki aastaid kasutada. Siiski ei tasuks alahinnata ka plastikust aiamööblit, mis on hulga kergem ja soodsam. Kui sul on piisavalt ruumi seda hoiustada ja külmakraadide eest kaitsta, võib ka selline mööbel sind pikka aega teenida. Lisaks on plastikust aiamööbli plussiks see, et saadaval on väga suur hulk erinevaid stiile. Külasta 1a.ee veebipoe suurt valikut ja leia endale sobiv aiamööbli komplekt kodust lahkumata.