horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Millised värvid sobivad kaasaegsesse kööki?

Esmapilgul võib tunduda, et köögi peamine  eesmärk on eelkõige funktsionaalsus ja mugavus. Seega jäävad disain ja värvieelistused tagaplaanile. Sugugi mitte! Uuringud on näidanud, et köögimööbel ja selle värvitoon võib mõjutada isegi söögiisu. Millised värvid sobivad tänapäeva trendikasse kööki?

Neid toone pigem väldi

Kas oled märganud, et paljud restoranid ja muud söögikohad kasutavad oma sisekujunduses (mööbel, seinad, interjöör)  kollakaid ja oranže toone? On kindlaks tehtud, et need värvid tekitavad õnnetunnet ja seega ahvatlevad sukelduma toidunaudingute maailma. Teadagi võib aga sellega kergesti üle piiri minna ja seista silmitsi kaaluprobleemidega. Kui soovite kodus einete nautimisel olla pigem tasakaalukas, siis tasub mainitud toone pigem vältida.

Sinine toon – kaunis ja kasulik

Teile meeldiks kodus söögiisu pigem ohjeldada? Siis on kööki või söögituppa hea valik sinine värv, mis on ühtlasi kaunis ja praktiline. Sinine mõjub isudele pärssivalt seetõttu, et looduses siniseid toone väga palju ei esine ning ka söödavaid siniseid toite on vähe. See toon seostub meile alateadlikult mitte-söödavaga. Muidugi mõista ei pea kogu ümbrus olema sinine, piisab isegi sellest, kui sinakad on kööginõud või mööbel. Kasutada võib sinise mahedamaid varjundeid või hallikaid ja sügavsiniseid toone.

 

Köögimööbel ja hallid varjundid

Soovides kööki tuua tõelist elegantsi, tasub mõelda hallide toonide peale. Ka halli seostatakse söögiisu vähendamisega, kuid kujunduslikust vaatepunktist on sellel värvil iseloomu ja individuaalsust.

 Paljude meelest tundub hall esmapilgul igav, kuid tegelikult on neutraalne toon teistele värvidele täiuslik tasakaalustaja, sest ta ei tüki ise liialt esile ja sobib kaaslaseks paljudele teistele toonidele. Näiteks sobib hall hästi kokku naturaalse puiduga, luues tõeliselt sooja ja hubase õhkkonna. Külmad hallikad toonid sobivad kokku roostevaba terasega ja värviliste asjadega, näiteks väiksema köögitehnika, toolide või tekstiiliga.

Kas soovid leida oma kööki sobivaid kappe, söögilauda või muud? Funktsionaalne ja kvaliteetne köögimööbel ootab sind K-rauta kaupluses!

 Fotod: Shutterstock.com

1 kommentaar Lisa kommentaar
  
INFOS FINANCES 26.12.2020 01:45
Finantsasutus aitab teid Laenuraha saate meilt Kõigi oma sularahalaenude jaoks. Pakume uusi laene eraisikutele ja äriorganisatsioonidele intressimääraga 3%. Pakume laene kuni 500 000 000 eurot. Lisateabe saamiseks võtke meiega ühendust. E-post: 1: infos.kredit700@gmail.com E-post 2: financial.service.group01@gmail.com Whatsapp: +33 7 55 17 86 25 Aitäh