horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Milliseid tööriideid ja -jalatseid eelistada?

Tööriided on spetsiaalselt töö tegemiseks valmistatud rõivastus, mida tuleks kanda nii tolmuse kui ka määriva töö puhul, sisetöödel kui ka välistes töötingimustes. Peab tõdema, et uute tööriiete ostmine ei ole kuigi keeruline protsess. Et seda aga õigesti teha, tuleks arvestada mitmeid olulisi üksikasju.

Milliseid tööriideid ja -jalatseid eelistada? Millele peaks tööriiete soetamisel tähelepanu pöörama? Millist rõivastust kanda välistes töötingimustes? Siit leiate nendele küsimustele vastused.  

Tööriided – spetsiaalselt töö tegemiseks!

Milliseid tööriideid eelistada, sõltub suuresti töö iseloomust, -kohast ning aastaajast.

Mis riietust kanda välistes töötingimustes?

Välitingimustes töötamisel tuleks kanda riietust, mis juhib keha pinnalt eemale niiskust ja on tuulekindel. Samas on oluline pöörata tähelepanu ka selle materjali veekindlusele (waterproof) ja hingavusele (breathability), sest just taolise rõivastusega on hea ja mugav töötada. Toome ühe konkreetse näite.

·      Tööjope, mille veekindluse indeks on 10 000, peab vihmale vastu ligikaudu neli tundi, jäädes seest 100% kuivaks. 

Talvisel perioodil soovitame kindlasti mõelda ka sooja pesu kandmisele. Spetsiaalne soe pesu aitab liikumist ja füüsilist pingutust nõudvate töödega tegelevatel inimestel juhtida keha pinnalt niiskust eemale. Samas kui meriinovillasisaldusega sooja pesu on soovitatav kanda külmal ajal pigem seisva töö puhul.  

Tööjalatsid

Pideva seismise ja käimisega töö eeldab mugavaid jalatseid. Jalatsite valimisel tuleks eelkõige lähtuda individuaalsest sobivusest, sest just niiviisi saab kindel olla, et need täidavad oma eesmärki. Väljas töötamiseks sobivad eelkõige vettpidavad tööjalatsid, mis ei aja jalgu higistama ja pakuvad kaitset niiskuse eest.

Teetöölistele, ehitus-, metsa-, transporttöölistele ja teistele, kes puutuvad iga päev kokku väiksemate või suuremate ohuallikatega, soovitame alati kanda turvajalatseid. Need on tugevdatud varbakaitsega, milleks on komposiit, teras, metall, plastmass või alumiinium, ja kaitsevad teie jalgu erinevate ebamugavuste eest.

Uute tööjalanõude soetamisel soovitame kindlasti kaaluda töö spetsiifikast tulenevaid riske ning mõelda sellele, kas näiteks tennised või botased ikka pakuvad piisavalt kaitset ning sobivad kasutamiseks välitöödel.

Tööriided, -jalanõud, kaitsevahendid, tarvikud ja palju muud leiate hõlpsalt1a.ee veebipoest.

Foto: Shutterstock.com

 

 

 

 

0 kommentaari Lisa kommentaar