horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Miss Madli armastas poistega mööda puid ronida

Miss Estonia 2011 Madli Vilsar on sündinud Neitsi tähtkujus, ta on 24-aastane tegus naine, kes kinnitab, et tema elu muutus missitiitli järel tundmatuseni.

Milline oli sinu lapsepõlveunistus, kas sellel oli missindusega mingit pistmist?
Mind ei paelunud “normaalsed”, kõigi Eesti laste lemmiktegevused ja huvialad. Ainuke mälestus missindusele mõtlemisest oli siis, kui tuli välja “Miss Eriagent” ja siis sõbrannad tegid nalja, et see oleks nagu mina.

Kas juba koolis käies paistsid teiste tüdrukute seast oma iluga silma?
Väga noores eas olin ma pigem see pikk ja valju häälega tüdruk, kellele meeldis pükse kanda ja poistega mööda puid ronida ja onne ehitada.

Kuidas sa Miss Estonia valimisele sattusid?
Juhtus selline naljakas lugu, et ühel õhtul ühikas jagasime sõbrannaga üksteisele naljakaid lugusid meediast ja üks nendest oli üleskutse “Miss Estonia 2011” valimisele. Paar nädalat hiljem sain kõne, kus tuli välja, et minu eest oli saadetud ankeet sinna ja kutsuti castingule, sealt see lugu alguse sai.

Kuivõrd missitiitel sinu elu muutis?
Ma ei liialda, kui ütlen, et see oli elu muutev hetk. Poleks osanud oodata, et selline üritus mulle niipalju uksi avab ja maailma tutvustab. Tänu sellele võidule olen ma saanud külastada väga palju erinevaid riike, kuhu reisimine oleks enne seda tundunud täiesti utoopiline.
Olen tutvunud meeletult huvitavate inimestega ja teinud nii palju põnevat ja ühiskondlikult kasulikku, milleni enne ei oleks kindlasti küündinud.
Eesti tasandil seda inimesed kindlasti ei ole märganud, aga juba see on suur asi, kui Eesti on esindatud tippklassi võistlustel ka sellel alal, mitte ainult laulmises ja spordis.
Kõige raskem ülesanne oli kindlasti hakkama saada ajakirjanduses. Noor ja siiras Saaremaa tüdruk oli üleöö kistud kirevasse meediakeerisesse, kus võidi iga minu sõna meelevaldselt kontekstist välja rebida ja minu vastu kasutada.
Hüppasin põhimõtteliselt, pea ees, tundmatusse vette, sest missindus oli minust väga kauge teema,  seega muutis see kogemus mind tugevamaks ja andis hea elukooli. Kindlasti kasutegur on mäejagu üle sellest närvipingest. Nüüd ma olen kindel, et ükski raskus ei ole ületamatu, sest paljud asjad tunduvad võimatud – kuni nad on tehtud.

Edasi tuli riburada rahvusvahelisi iludusvõistlusi, Miss Universum 2011, Miss International 2013, Miss 7 Continents 2013,Top Model Of The Universe... Sinu jaoks neist kõige olulisem või huvitavaim kogemus?
Käisin veel Miss Northstaril 2011. aastal, kus esindasin Eestit soome-ugri keelkonna ja pigem kultuurilise kalduvusega võistlusel Uurali mäestikus. Kõik kogemused on minu jaoks väga olulised ja erinevad.

Kuigi tulid eelmisel aastal kahel korral 1.printsessiks (Miss 7 Continents ja Top Model Of The Universe), on sind ikkagi kritiseeritud kui mitte kuigi edukat iludusvõistlustel osalejat. Kuidas ise sellesse suhtud?
Kriitikaks ei ole põhjust. Pigem on mul just väga hästi läinud, sest ma olen Eestist üksainuke, kes on saanud käia missivõistluse maailmas kahel esimese järgu võistlusel, lisaks mitmed väiksemad võistlused. Viimaste aastate jooksul ei ole keegi suutnud ennast selleks valmistada ja kohale minna ja nendel Eestit väärikalt esindada.
Ma leian, et pääsemine  maailma 90 esikaunitari hulka on võimas, arvestades seda, et sinna jõudmiseks valatakse paljudes maades krokodillipisaraid ja käib meeletu võistlus, ja taga on sponsorid ja organisatoorne tiim jne jne
Kui natuke jälgida seda maailma, siis igal võistlusel on vähemalt pooled tüdrukud väärt seda võitu, aga selleks saab vaid üks ja ainus aastas. Pigem tuleks pühenduda sellele, et Eesti tüdrukud on väärtustatud nendel üritustel – isegi kui esikohta ei tule. Missi tuleks toetada, ükskõik, mis koha ta saab.
Mina olen käinud võistlustel, mis on selles maailmas võrdsustatud olümpiamängude ja maailmameistri võistlustega, leian, et sinna pääsemine on juba väga suur saavutus. Viimasel võistlusel Jaapanis olin ma ka fännide soosikute seas, kuid kui valitakse 90st vaid 10 parimat, siis tulevad juba mängu tegurid, mis ei ole tüdrukust sõltuvad – nii poliitilised kui ka oma kodumaa toetus.

Mida arvad Eesti iludusvõistluste hetkeseisust, mida sinu arvates annaks teha nende kvaliteedi tõstmiseks?
Ma arvan, et kurta ei ole põhjust, pigem ma olen õnnelik, et Eestis on nii palju ilusaid tüdrukuid, kes tahaksid minna võistlema, ja on minuga personaalselt ühendust võtnud, sest nad ei tea, kuhu pöörduda. See mure saab varsti lahendatud. Kõige eelduseks on kvaliteetne casting ja korrektne ja võimas finaalšõu ja toetav tiim. Ja see saab nii olema juba lähitulevikus. Lugejatele võin lubada, et Eesti missindus ei ole surnud ja kaasame ka rahva, et tuua neile maailmas oluline suursündmus lähemale.

Paljud eestimaalased teavad sind hoopis kui säravat ilmatüdrukut... Kuidas ilmauudiste ettelugemine (eelmisel aastal) sulle sobis ja kas praegugi jätkad sellega?
Töötan Kanal 2 „Reperteris”. Kui mulle helistati ja kutsuti, siis algu­ses ja esimesel aastal võtsin seda kui lahedat suvetööd, kuid sellest on saanud hobi, mis mulle siiani meeldib. See on arendanud kõvasti minu kõnelemisoskust ning andnud juurde julgust olla kaamera ees.  Kõigile, kes arvavad, et see on hästi lihtne, soovitan tulla proovima.

Elasid ja õppisid mitu kuud ka väljaspool Eestit, täpsemalt Hollandis. Mis sa seal tegid?
Olin seal Erasmuse programmiga vahetusõpilane ja tudeerisin Haagi Ülikoolis Euroopa Õpingute erialal.  

Sa oled palju reisinud. Millisest riigist on sulle senini parim mulje jäänud, miks?
Siiani olen ma käinud nii erinevates riikides, et neid võrrelda on raske.
Kindlasti on üks meeldejäävamaid kogemusi Jaapan, samuti meeldis mulle väga Uuralite kant – täiesti ootamatult teine kultuur kui oleks Venemaast osanud oodata.

Milline oleks sinu unelmatereis?
Kindlasti Tonga-Samoa-Fiji ringreis.

Ideaalmees sinu jaoks? Mida peaks üks keskmine eesti mees enda juures parandama, et eestlannad teda rohkem respekteeriksid?
Keskmine eesti mees on väga tubli.  Mina isiklikult olen eesti meeste töökuse ja tugevuse üle ainult uhke. Aga samal ajal naine peab ise olema naine, siis saab mees olla temaga mees. Nagu Saare naiste kohta käib ütlus, et peab toitma mehe ja kuus last, siis nii see ikka ei ole.
Ma arvan, et need kes kurdavad, kui tossikesed meie mehed on, üritavad lihtsalt ise liiga mehelikult tugevad olla, sest meie ühiskond kuidagi nagu nõuaks seda. Kui laseme neid tunda ennast mehelikult, siis nad ka nii käituvad. Olen seda omal käel kogenud ja püüan ennast nüüd parandada.

Kas ise oled pidanud kunagi mõne sümpaatse kuti südame võitmiseks midagi pöörast tegema?
Ma arvan, et ma olen natuke arg, et kellegi tähelepanu pärast lollusi tegema hakata.

Kuidas ennast igapäevaselt vormis hoiad?
Ümmargune on ka vorm.  Suvel sai palju rattaga sõidetud ja looduses matkatud.

Mis värk sul vahepeal näonahaga oli?
Kõik, mis välja paistab, tuleb organismi seest. Kodust ärakolimine ja tudengielu halb toitumine pani oma põntsu ka organismile. Ilmselt paljud naised kui ka mehed on märganud, et nende kehad reageerivad teatud toitude suhtes erinevalt. Minule ka üks konkreetne kategooria ei sobinud ja selle välja jättes ja palju vett juues ja tervislikult toitudes läks näonahk tunduvalt paremaks.

Osalesid ka ühes söögitegemisega seotud saates. Kas sulle meeldib kokata?
Nüüd, mil minu korteris on ilus suur köök, on söögitegemine jälle reaalsem. Kodust on saadud kõik eestlaste lemmiktoitude tegemise oskused, lihtsalt paar aastat on praktikat vähe olnud.

Sinu kõige jubedam või kummalisem söögielamus?
Kõige kummalisem on kindlasti kuivatatud rohutirtsud.

Sulle meeldib tantsida. Kas sa näiteks tantsusaatesse läheksid?
Tantsimisega tegelesin 13 aastat, aga pärast Hollandisse kolimist enam selles šõutrupis ei tantsi ja hetkel ei ole selliseks hobiks ka rohkem aega leidnud.
Kui aga selline saade peaks taas tulema ja võimalust pakutakse, siis kindlasti tahaks ennast proovile panna. Mulle meeldib šõutants, aga ma hullusti kardan paaristantse, kus kõik on laitmatu ja keegi teine juhib mind. Sest ma olen nii pikk ja alati, kui on võimalus olnud seda õppida, ei ole olnud minule vastavat partnerit. Ma kujutan ette, et see oleks üks suurimaid väljakutseid minu jaoks – enda veidrast hirmust üle saada, lasta kellegi teisel ennast juhtida.

Mis suhe sul pildistamisega on?
Minu õde on andekas fotograaf ja minu vend on suur fotohuviline ja teeb palju ilusaid pilte oma reisidest. Vanasti üritasin minagi nende moodi pildistada ja paar korda on isegi fotod näitustel olnud, kuid viimastel aastatel olen sattunud rohkem kaamera ette kui selle taha.

Sinu iseloomu head ja vead?
Ma tean, et ma olen liiga jutukas ja see on rahulikele eestlastele kohati hirmutav. Ma olen pealtnäha väga tugev isiksus ja seda kasutatakse tihti ära.

Mida tänapäeva eesti elus muudaksid, kes sulle poliitikutest rohkem sümpatiseerivad?
Ma sooviks näha rohkem sallivust ja arusaama, et kõik ei saa olla ühesugused ja erinevus on hea, mitte halb.

Saaremaa või Tallinn?
Olen sündinud Ridalas, kasvanud Saaremaal ja elanud Tallinnas – kõik need kohad on minu elus olulised, aga kuskil neist ei näe ma ennast elu lõpuni elamas.

Millist elustiili eelistad – rahulikumat laadi või tormakat?
Eelistan mõlemat korraga. Hetkel viimased aastad on olnud väga tormakad ja täis reisimist ja uusi inimesi, samas vahel on hea kodus olla ja teleka ette ennast kerra kerida.

Ülo Külm

0 kommentaari Lisa kommentaar