horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Missis Estonia 2019 Elina Kalju: "Kas pole imeline ärgata tundega, et sul on kroon peas!"

Elina Kalju on 33aastane, Sõnni tähtkujus sündinud naine, kes töötab ilukonsultandina ilukliinikus ja on ühe imearmsa poja Mironi ema.

Ühendmissivõistlusel Eesti Iluduskuninganna ja Missis Estonia 2019 sai tragi naine koguni kaks põhitiitlit, Missis Estonia 2019 ja Missis Globe Estonia 2019.
Esimissis Elina Kalju teavitab vahvasti: „Minu pere on minu kindlus, kusjuures sinna alla kuuluvad ka minu sõbrad. Need „minu inimesed “ on hingeliselt täidetud ja igati ainulaadsed ja erilised.
Igapäeva rutiin on tavaline – hommikuärkamised ja kalli-rallid. Oeh, hommikud on alati nii kiired! Pesemised, söömised, poja lasteaed, minu enda trenn, töö, poja trennid ja ringid ja koolid.
Päeva lõpus, kui jõudu veel jagub, saan tegeleda hobidega, loen raamatuid, teen käsitööd või lihtsalt jalutan. Üritan mitte seada endale piire, teen seda, mis hingele meeldib. Raamides olemine pole kohe kindlasti minu jaoks, kuid ma ei saa ka väita, et osaline rutiin annab mulle justkui kindlustunde, ja see on see milleta ma lihtsalt ei saa. Armastan elu ennast!

Milline oli sinu lapsepõlveunistus, kuivõrd see täitunud on?
“Lapsepõlve unistus“ kõlab kuidagi määravalt. Olen läbi elu unistanud julgelt ja teen seda suurima isuga ka edaspidiselt. Ainuke mittetäitunud, kuid meeldejäävam oli: Umbes viieselt tahtsin endale hobust, unistasin temast iga päev, kujutasin vaimusilmis ette, kuidas jalutan temaga, mängin, toidan.
Vanemad küsisid, et kuhu me selle hobuse mahutame? ( Elasime siis kortermajas ), mina vastasin kindlameelselt: kuhu kuhu?!... Rõdule ikka!
Meeldejäävam, täideläinud unistus, oli reis Floridasse (Miami, Orlando, West Palm Beach), sellest olin unistanud juba 12aastaselt, ja nüüd eelmise aasta kevadel tegime selle teoks, olin vaimustuses, sest seal oli veel ilusam kui ma oskasin ette kujutada.

Kas juba keskkoolis paistsid silma oma ilu poolest, kui tihti sulle komplimente tehti? Vingeim kompliment aegade jooksul?
Jah, selle jagasin ära väga varakult, ammu enne keskkooli. Komplimente tuli ja tuleb tihti, kuid kohe kindlasti ei võta ma neid nagu enesemõistetavalt, mul on alati siiralt hea meel nende üle!
Naljakam ja võib-olla mitte nii tavaline kõlas nii:” Tead, sind tagant poolt jälgides, kõnnid sa jalad natuke sissepoole, ja see on nii seksikas!”
Ma kohe jäin tummaks... kompliment ikka? Aga see nägu oli juba selline, et teadsin, see pole nali, vaid ta tõesti mõtleb ja arvabki niimoodi.

Kuidas sattusid Missis Estonia 2019 iludusvõistlusele?
Tiina Jantson, üks ja ainus, just tema on korraldanud neid konkursse pea 30 aastat! Tema tuligi minu juurde selle pakkumisega, alguses pisut kohkusin, kuna varasemalt pole mul olnud kogemust sellist laadi üritustega, kuid kogemuse saamiseks, oli see ju suurepärane võimalus. Ahvatles ka see, et tervelt nädala aega saab ennast viimase peale üles lüüa ja särada, plussiks ka uute inimestega tutvused ja palju muudki. Igasugune aktiivsus on alati see, mis mind isiklikult väga käima tõmbab.

Mida lugesid oma eelisteks teiste kandidaatide ees?
Enesekindlus, arvasin ma siis. Samas, kui kogu üritus pihta hakkas, mõistsin, et selle kallal oleks vaja pisut töötada.

Kuidas võistlusel omavahel läbi saite?
Tiimitöö sujus, sest üks asi on see, kui tunned, et kõik hoiaksid justkui omaette, kuid meie puhul oli see algusest lõpuni suur ühine pingutus. Toetasime, juhendasime ja aitasime üksteist.

Millises voorus tundsid ennast kõige kindlamini, mis oleks võinud finaalis paremini minna?
Kõik voorud olid omamoodi erilised. Võib-olla tooks esile õhtukleidi vooru, see on 100% see nii-öelda säramise voor - saad olla tõeline staar, vähemalt tunned ennast küll niimoodi. Finaalis paremini? Rohkem julgust ja nagu eelnevalt mainisin enesekindlust.

Kas nüüd pärast Eesti esimissiseks kroonimist on elu mingil määral muutunud, huvitavaid (töö)pakkumisi tulnud jne.
Eks ikka. Kas või see sisetunne. Kas pole imeline ärgata tundega, et sul on kroon peas? Minul küll on! Kõik ülejäänud on suurel määral ka enda töö, ma mõtlen pigem soovi ja tahtmist seda staatust ära kasutada.

Millal esindad Eestit rahvusvahelisel iludusvõistlusel, kus see toimub ja kuidas ettevalmistused selleks käivad?
Hetkeseisuga on kõik veel lahtine. Eks arutame koos Tiinaga ja vaatame, milline nendest võiks sobida. Omaltpoolt üritan vormi hoida, see tegevus ei jää unarusse ka konkursi välisel ajal, seega minu jaoks täitsa tavaline ja pingutust mittenõudev. Samuti olen mõelnud ka kleitidele ja see on see, mis elevile ajab. Kuna nende valmimisel tahaks lisada detaile ja oma loomingut.

Milline näeb välja sinu igapäevane ilurituaal?
Jaheda veega pesemine – see äratab. Mul on ripsmepikendused, õnneks ei pea vaeva nägema silmade pähe tegemisega ja kõik ülejäänud on lihtsalt toonik ja niisutav kerge päeva kreem. Kui laisk pole, siis teen hommikuti ka puhastavaid näomaske 5-10 minutiks kuni valmistan putru või smuutit. Ja loomulikult trenn – käin jõusaalis üle päeva või vahest ka igapäevaselt. Arvan, et see ongi minu kõige võimsam ilurituaal, annab suurepärase energialaengu ja rahulolu tunde.

Kui palju raha kuus kulub keskmiselt oma välimuse eest hoolitsemisele? Külastad sa sageli ilusalonge ja/ või solaariume?
Ilusalonge igakuiselt, rahaliselt pole ma arvutanud, põhiasjad: juuksur, maniküür, ripsmed. Solaariumi ei külasta – viimati kooliajal, olen aastatega jume nõudes rahulikumaks muutunud. Osaliselt võib-olla seetõttu, et talvel viibin soojal maal, kus päike igapäevaselt hellitab ja seda jumet on jagunud meie Eesti suveni.

Milline on sinu riidekapi sisu? Millised toonid domineerivad riiete puhul?
Seal on kõike! Värvidest domineerivad sinine, must ja valge, kuid ka beež, pruun ja pastelltoonid on lemmikute seas. Vahepeal oli n-ö “tuju värvi” domineerimine, see on siis, kui näiteks roosa hakkas meeldima, siis kõik ostud käisid selle värvi järgi. Nüüd suhtun mõistlikumalt asjade soetamisel, valik osutub pigem nende peale, mida saab kergesti omavahel sobitada.

Huuled ja botoks(süstid). Kas sa soovitaksid noortele naistele oma huuli suurendada (süstide vms.) abil ja kui, siis miks?
Kuidas saab selliseid asju soovitada? See on iga inimese enda otsustada. Kui naine tahab enda juures midagi parandada, muuta või kohendada, siis miks mitte? Tänapäeva maailm suudab läbi meedia ka ilma soovitusteta noortele igasugu ilunorme peale suruda. Jääge iseendakas ja ärge liialdage, ja veel, peamine asi, et sellisena meeldiksite te eelkõige iseendale.

Millised mehed sulle meeldivad, mida meeste juures enim hindad, vaatad? Eesti mees, kui selline...
Kasvatus naiste suhtes. Siin tuleb mulle meelde üks väga hea ütlus: “Õige naine saab kõigega hakkama. Õige mees ei lase sellel kunagi juhtuda.“ Mees on eelkõige auväärikas, enesekindel ja lõhnab hästi. Aga kui vaadata üleüldiselt, siis see on puhtalt sisemise energia valik, sind kas tõmbab vastassoo tugevamate isiksuste poole või siis mitte. Olen iseloomult tugev isiksus, mees peab olema astme võrra kõrgemal, muidu pistan ta nahka.

Sinu iseloomu head ja vead?
Olen pedant, sukeldun tihti detailidesse, teen asju pühendunult ja korrektselt. Majas ja peas peab olema kord. Võin vahel ääretult vastik olla, kui korda taga ajan, aga peaasi, et see kord oleks! Põikpäine ja sihikindel. Meeldib vaielda ja mul on kõigele vastust olemas, isegi siis, kui see ei vasta otseselt küsimusele. Sõltun vajadusest olla armastatud ja armastada!

Kuidas paneksid tähtsuse järgi ritta armastus-seks-raha. Kas sinu arvates võib tänapäeva valdavalt "rahaühiskonnas" naise silmis ka vaene, kuid heasüdamlik mees atraktiivne olla?
Külgetõmbejõud, üksteise mõistmine ja üksteise vajadustega arvestamine on peamised! Kõik ülejäänud tuleb koos sellega! N-ö ühel lainel olemine seob hingeliselt ja tekitab “tervikliku tunde“ – te justkui olete üksteise jaoks Kõik.
Kohe kindlasti saab, kahtlemata, selliseid näiteid on mul kohe enda seltskonnast võtta. Tänapäeval võib ju ka naine teenida. Kuid, kas see on see laine, mille peal peaks liuglema?

Suvi selleks korraks jälle peaaegu läbi. Millist suveüritust enim nautisid, mida põnevat suvel korda saata jõudsid? Mitu korda ujumas käisid?
Hetkel viibin ma suves ja see pole kaugeltki läbi! Naudime Itaalia päikest ja merd. Õhk on kuum ja inimesed rõõmsameelsed. Siin on lihtsalt imeline atmosfäär. See on üks vähestest maailma nurkadest, kuhu tahaks igal suvel naasta. Ujumine on igapäevakavas, lugemisega läheks sassi. See suvi on üleüldse olnud minu elus üks meeldejäävam, võtame kas või Missis Estonia konkursil osalemise...

Kui palju poliitilist elu jälgid, kuidas suhtud meie praegusesse valitsusse?
Riik, kus saad tunda ennast turvaliselt, kindlalt ja koduselt! Minu jaoks on see peamine, kõik ülejäänu pole nii oluline.

Mis sind Eesti elu juures närvi ajab, mis rõõmustab?
Närvi ajab? Ei, pigem ilm on see, millega Eesti inimesel väga vedanud ei ole. Küll aga asi vähesel määral suhtumises, sest vahel naudin ma ka vihmast ja halli ilma. Rõõmustab mind aga kohe kindlasti kodutunne! Mitte kuskil maailma otsas ei tunne ma ennast ju kodus! Ja see on see, mille pärast rõõmustan alati, kui olen Eestis tagasi.

Kuidas oma vähest vaba aega sisustad, on sul näiteks mõni põnev hobi?
Ohh, seda päevast aega lihtsalt ei jagu, peaks hakkama kiiremini magama. Hobisid on palju, mainisin eespool, et päev ei möödu ilma trennita, see on minu väike kirg. Samuti meeldib käsitöö, õmblen, tikin ja kaunistan, valmistan midagi maitsvat süüa tuju järgi, loen raamatuid, jalutan, hea ilmaga üritan maksimum aega väljas veeta perega, sõpradega. Lapsega joonistame, värvime või ehitame – kõige enam meeldibki piltide värvimine, mõjub rahustavalt.

Kui kodust välja lähed, siis mis asjad/ esemed endaga alati kaasa võtad?
Peamine, et ma ise ennast koju ei jätaks. Võtmed (auto/ kodu), panga - ja id-kaart, soe jope, pusa, olen jube külmavares, huulepalsam, kommid (mõni lutsukas või šokolaadi ). Pole maininud telefoni ja just sellepärast, et see jääb tihti koju.

Sinu suhe spordiga?
Olen korduvalt juba maininud, et sport ongi minu hobi, kirg. Täpsemalt siis jõusaal. Praegu käin üle päeva, varasemalt, iga päev. Minu hommik hakkabki pihta sellega – suurepärane käima tõmbamise tehnika, postiivse energia laeng. Kuid õige valemi leidmine võttis aastaid aega, treeneriga ja üksinda, aga olen oma keha nüüd aastatega õppinud, jälginud, nüüd alles tean, mis minu jaoks parim ja tegelen sellega. Põhirõhku panen reljeefi hoidmisele, väikese raskustega ja paljude kordustega, viimasel ajal olen lisanud ka rohkem venitusharjutusi.

Lemmiklilled. Kui tihti sulle lilli kingitakse, milline on olnud lillekimp, mis sind lausa ahhetama pannud?
Pojengid, karikakrad, valged roosid ja fringitud pastell roosad või ploom lillad tulbid (sellised tulbid, millel on otsad justkui rebitud, karvased). Aga kui täitsa ausalt, siis rohkem olen poti puude fänn – Bonsai puud, neid on palju erinevaid ja nad on lõputult armsad.

Millist raamatut viimati lugesid? Sinu lemmikkirjanikud ja romaanid läbi aegade.
Raamatuid tahaks rohkem lugeda, mul on lõputu nimekiri raamatutest, mis ootavad oma järjekorda. Olen palju lugenud psühholoogilisi raamatuid, näiteks “Sisemine jõud” (Anthony Robbins).
“Muuda oma mõtteid – muuda oma elu”, Tao Tarkused (Dr. Wayne W. Dyer), ülipõnev oli ka audioraamat “Reaalsuse ülekandmine“, sellel on palju tasemeid, olen kuulanud kolme. Samuti viimased meeldejäävamad romaanid “Lost and Found“ (G. Musso), “Gut gegen Nordwind“ ja selle sama autori teos “Alle sieben Wellen" (Daniel Glattauer).

Mida toob kohe algav sügishooaeg?
Vihma ja külma! Tegelikult on oodata palju muudatusi – positiivseid! Ja eks sügis on juba selline aeg, kus asjad vajavad rohkem keskendumist. Samuti on sügishooaeg alati tegus olnud. Ehk õnnestub Vormel-1 külastada, selle aasta sügisel Sochis.

Ülo Külm

0 kommentaari Lisa kommentaar