horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Missiste ema ­Tiina Jantson imetleb ilu ja ­inimesi

Tiina Jantson usub, et inimese elu on suures piirdes ette määratud, aga väga suur roll on meie endi valikutel. Naine naerab, et ametlikult on ta nüüd kaks korda juba 30 aastat elanud, kuid hingelt tunneb ennast 30sena. “Töö laste ja noortega hoiab ka ennast noorena. Nendega koos aega veetes pidevalt käid ajaga kaasas. Nad ei lase mul „mutistuda“.

Et seesmine olek ja väline külg omavahel ka kokku sobiksid, siis nüüd on käes muidugi see aeg, kus välimuse eest peab mitu korda rohkem hoolt kandma. Iseenesest ei säili siin midagi. Õiged näohooldused ja kvaliteetne kosmeetika aitavad tänasel päeval ikka väga hästi vananemisprotsessi pidurdada ja aega justkui isegi natuke tagasi keerata.”

Kõik me tuleme lapsepõlvest, Räägi palun, milline oli su lapsepõlv?
Lapsepõlvekodu oli Tallinna kesklinnas Narva mnt. ja Maneeži nurgapeal. Eks sellest kodust olegi need esimesed mälestused. Mäletan lasteaeda ja õuekaaslasi,  vanavanaema, kes mind hoidis, kui vanemad tööl olid, laulu-ja tantsuringi, kus juba kolme aastasest peale käisin ja muidugi neid toredaid suvesi Saaremaal vanaema ja vanaisa juures. Sinna mind maikuus viidi ja septembrist alles tulin Tallinnasse tagasi, rääkides juba puhtas Saare murrakus nii, et ema nõudis isa käest tõlget minust arusaamiseks. Kui  küsisin söögiks näiteks tuhlist ja notti, siis oli ema ikka üsna nõutu näoga. Nelja-aastaselt sai minust suur õde, kes aitas emal väikse õebeebi mähkmeidki vahetada ja teda hoida. Oli igati tore ja õnnelik lapsepõlv.
Juba kolme aastaselt alustasin ka laulu- ja tantsuringis käimist ning väiksena unistasin lauljaks saamisest. Minu põrisev R täht aga sai sellel teel hiljem ikkagi takistuseks. Muusikakoolis õppisin mingi aeg akordionimängu ja kunstiklassis maalimist. Spordialadest alustasin kuue aastaselt võimlemistreeningutega ning spetsialiseerusin hiljem sportvõimlemise peale. Minu lemmikalaks olid rööbaspuud. Kahjuks üheteistkümne  aastaselt kukkusin võistlustel rängalt ja vigastasin oma põlve ning tuligi võimlemisega hüvasti jätta. Kui paranesin, käidi koolist just valimas tüdrukuid korvpalli trenni Mererajooni Spordikooli. Lisaks juba laulmisele, akordjoni õppimisele ja kunstiringile otsustasingi kohe ka korvpalli proovida. Tuli päris hästi välja ja mängisin lõpuks kokku 9 aastat isegi Moemaja ajal veel edasi Tallinna Kalevi naiskonnas.

Kui kokkuhoidev ja lähedane on su pere?  Su oma lapsepõlves ja nüüd oma poja ja ka lastelastega.
Minu lapsepõlves oli pere, suguvõsa ja sõpruskond väga kokku hoidev. Peaaegu iga nädalavahetus käidi külas, sünnipäevi tähistati suurelt ikka laulu ja tantsuga ning kui keegi abi vajas, siis oldi hulgakesi kohe ka probleemi lahendamas. Tänasel päeval mulle tundub, et sellist sugulaste ja sõprade vahelist läbikäimist on jäänud kõvasti vähemaks. Kõigi elu on muutunud ülikiireks ja vabadel päevadel keskendutakse pigem lihtsalt puhkamisele ja enda väikese pere asjatoimetamistele. Kiire elutempo on kindlasti ka süüdlaseks, miks ma oma vanema pojaga harvemini nüüd kokku saan. Ja eks tema vaba aeg kulub rohkem oma enda väikese pere peale. Üks lapselaps elab Ameerikas koos oma emaga ja teda näen vaid suveti, kui ta siia saab sõita. Steni noorem poeg aga alustab järgmisel aastal juba oma kooliteed. Noorema pojaga olen Sixtinas igapäevaselt seotud, seepärast temaga oleme pidevalt koos asjatamas. Aga tähtpäevadel ja sünnipäevad me ikka kõik koos veedame mõnusalt aega.

Mis ameteid oled pidanud oma elus?
Lapsena tahtsin väga lauljaks või filminäitlejaks saada. Hakkasin juba kolmeaastasena käima laste laulu- ja tantsuringis. Kui meile tulid külalised, siis tihtipeale korraldasin väikese kontserdi. Muusika ja eriti tants on mulle ju tänaseni väga südamelähedane. Praegu küll rohkem ise vaatan, kui hästi Sixtina õpilased tantsida oskavad ja seda juba 30 aastat.
Peale keskkooli tahtsin õppida hotellimajandust, aga seal oli vastuvõtt üle aasta. Seega läksin aastaks tööle. Sain tutvuse kaudu hotell Palace´i korruseadministraatoriks. Varsti aga avastas mind Hotellikoondise peaökonomist, kes oli Tallinna Moemajas lepinguga ka mannekeeniks. Ta soovitas mind Moemaja juhtkonnale, mind vaadati kunstnike poolt ka üle ja nii siis algaski minu mannekeeni elukutse.
Töötasin palju aastaid Tallinna Moemajas mannekeenina ja võin julgelt öelda, et see oli minu elu kõige huvitavam ja ilusam ajajärk. Armastasin väga lava ja kogu seda rõivamoega seonduvat loomeprotsessi.
Meie mannekeenide põhitöö seisnes selles, et meie selga kavandati, õmmeldi ja prooviti igapäevaselt uusi rõivamudeleid nii Eesti kui ka kogu Nõukogude Liidu õmblusvabrikute tootmise jaoks. Nädalavahetused ja muu aeg olid aga sisustatud paljude esinemiste, pildistamiste, reklaamfilmides, muusikavideotes ja ka mängufilmides osalemisega.
„Siluett“ oli sel ajal kogu Nõukogude Liidu juhtiv moeajakiri ja fotoseansid selle jaoks kuulusid meie igapäevatöö hulka. Tihtipeale saabus Moemajja fännikirju üle suure Venemaa. Mäletan selgelt, kuidas üks kiri tekitas küll kõhedustunde, sest saabus kuskilt sügavalt Venemaa vanglast ja selle autor teatas, et tema kong on „Siluettidest“ väljalõigatud minu pilte täis, olen tema unistuste naine ning kui ta ükskord vanglast vabaneb, siis otsib mu kindlasti üles. Õnneks see jäi ainult lubaduseks.
Sellel ajal oli ka „Eesti Reklaamfilm“ see asutus, kes praktiliselt tegi valmis enamuse üle laia kodumaa vändatud reklaamidest. Nende reklaamide filmimisel sai näha ikka vahel selliseid Nõukogude Liidus väljamõeldud „imevidinaid“, aga kas nad lõpuks ka tootmisse kuskile jõudsid see polnud enam tähtis. Oli aeg, kus suur kodumaa tahtis igati näidata, et Nõukogude insenerid suudavad lääne maailmaga igati sammu pidada ja reklaamfilmide kaudu näidata, et meil on ka kõik vajalikud olmekaubad täiesti olemas. See, et neid müügil polnud, oli juba teisejärgulise tähtsusega. Samamoodi taheti näidata, et Nõukogude autotööstus areneb suure kiiruga. Ma olin aastaid Zaparožetsi autotehase jaoks üks reklaaminägudest, sest nad käisid Eestis oma plakateid, kalendreid ja reklaamfilme tegemas. Eks need nende uued Zaparožetsi eksperimentaalmudelid tegelikult nägid selle aja kohta üsna kobedad välja, aga Eestis ma küll kunagi ühtegi sellist sõitmas pole pärast kohanud.
Aastaid sisustasime „Reklaamiklubi“ saadet oma moelõikudega ja mingid aastad olin ise ka nende moelõikude saatejuhi rollis. Siis, kui minust oli saanud oma esimese poja ema, tegid parajasti BBC ja CNN ühisprojektina dokumentaalfilmi „Portret Of The Soviet Union“ ja mind valiti välja üheks nendest kolmest inimesest, kelle igapäevaelu näitel tutvustati kogu maailmale Eesti elu. Minuga koos kajastati seal ka Mati Talviku ja ühe Linnanõukogus töötanud meesterahva tegemisi. Selle filmi video on mul siiani alles ja päris naljakas on vaadata, kui palju meie elu-olu on selle 30ne aastaga kardinaalselt muutunud.
Esinemisi oli meil palju. Väikesed moeetendused üle Eesti olid peaaegu igal nädalalõpul kuskil kohalikus kultuurimajas või mingil suuremal peoõhtul. See oli omamoodi väga lõbus aeg, sest igal pool võeti meid vastu nagu suuri staare. Kaks korda aastas olid Kalevi Spordihallis suured moeetendused, mis sellel ajal olid ikka suursündmused. Ülekandeid nendest etendustest näitas alati televisioon. Ka Moskvas sai igal aastal käidud suurtel moeetendustel esinemas. Üks meeldejäävamaid esinemisi Moskvas oli festival „Sport i Muzika“ , kus esmakordselt oma tootangut tutvustasid firmad „Adidas“, „Nike“ ja „Puma“ ning esines lisaks vene artistidele ka Austria bänd „Opus“, kelle kuulsaimaks lauluks on „Life Is Life“. Bändi kindlaks sooviks oli kõigi sadade vene modellide hulgast just nende esinemise ajal laval moodi näitama panna kolm Eesti mannekeeni, nende hulgas ka mina. Kui bänd meid aga õhtusöögile palus, siis pidi selleks KGB töötaja eriloa hankima. Alles siis, kui bänd keeldus järgmisel päeval esinemas, kui meid õhtusöögile ei lubata, anti meile see luba minna, aga KGB esindaja tuli muidugi meiega ka õhtusöögile kaasa. Austerlaste imestus oli piiritu, et nõukogude inimesel pole lubatud välismaalastega isegi ilma valvsa pilguta restoranis õhtust süüa.
Tallinna Moemaja mannekeenid esindasid Nõukogude Liidu paviljonis Eestit peaaegu igal aastal ka mingil suurel maailmamessil. Nende sõitude ajal mul teiste maade modelle jälgides tekkiski mõte enda modellikooli loomisest. Kuna ainult modelliõpetusest oleks seal selle aja kohta liiga väheseks jäänud, mõtlesin välja kogu kontseptsiooni, milliseid teadmisi võiks lastele ja noortele kooliväliselt juurde anda ja nii sündiski nii Eesti kui ka Nõukogude Liidu esimene „Esteetika- ja Modellikool SIXTINA“. Minu juurde tuldi nii Moskvast kui ka Peterburist vaatama, mida me oma koolis täpselt õpetame. Paari aasta pärast aga hakkas Eestis tekkima analoogseid moekoole pärast juba nagu seeni. Hea oli ju võtta ja kopeerida kogu minu väljamõeldud kontseptsiooni ja seda siis natuke omamoodi teha. Tänaseks on „SIXTINA“ ikka tegev, alustasime oma 31st hooaega ja põhirõhk on viimased 17 aastat pandud tantuõppele, kuigi ka modelliõpetuse osa on ikka meie juures endiselt olemas. Kõigi nende aastate jooksul on meie juurest sirgunud väga palju kauneid inimesi, kes Eestis tuntuks saanud kas siis oma ilu, andekuse või tarkusega, nagu näiteks Carmen Kass, Aldo Järvsoo, Evelin Sepp jne.

Sixtina on sulle nagu lapse eest vist?
Sixtina on tõesti nagu minu laps, mille kontseptsiooni mina ise välja mõtlesin ja ka ise asutasin. Täna, kui suure osa meie tegevusest on suunatud tantsutreeningutele, siis minu koostööpartneriks on juba aastaid olnud noorem poeg Eghert-Sören Nõmm. Nii me siis kahekesi rassime ja seda vankrit koos veame. Lisaks on kaasatud veel mitmed Eestis tuntud ja tunnustatud tantsutreenerid nagu Kertu Raja, Janette Norko, Karli Haava, Maris Otsing ja Liisa Humonen.
Lisaks aga Sixtina tööle olen pidevalt selle kõrvalt veel muud tööd ka teinud. Kaksikute tähtkujus sündinud inimesele on see nii omane teha mitut asja korraga. Hotellimajandust õppides oli seal üheks osaks ka restoranitöö tundmine. Sixtina kooli kõrval töötasin aastaid mitme restorani ja ööklubi juhatajana. Mul on alati olnud unistus oma väikesest restoranist või kohvikust ja äkki millalgi pensionipõlves ma selle endale veel teengi. Isegi minu horoskoop iseloomustab mind kui “salongi perenaist” ja seepärast mulle restoranide juhtimine ka väga meeldis. Vanuse lisandumisel aga ei tahtnud ma enam hiliseid töötunde ja normeerimata tööaega 24/7. Otsustasin ennast pühendada tagasi ainult ilumaailmale ja olen nüüd viimased ligikaudu 6 aastat olnud ühes Ilukliinikus iluspetsialistiks, kelle juurde tullakse nõu saama kuidas parandada naha olukorda ja vähendada vananemise ilminguid.
Leian, et iga töö, millest tunned seda tehes siirast rõõmu, ongi unistuste töö. Kui sa ruttad hommikul nagu lennates tööle, annad endast kõik, et sellel firmal hästi läheks ja saad selle eest ka tunnustust, siis see ongi töö, mida südamega teha. Kui aga sinu panust ei hinnata, siis tuleb see töö maha jätta.

Oled eluaeg olnud missinduse ja ilu maailmas? Mis on su nö ilu moto?
Iludusvõistluste korraldamiseni jõudmine oli igati loogiline tulemus. Juba Sixtina 1. õppeaasta lõppes “Staar Modelli” valimisega ja sellest võistlusest tänaseks on saanud iga-aastane “Eesti Miss Modelli” võistlus. Edasi tuli “Mini Miss & Mini Mr.” ning “Missis Estonia” valimised. Tänaseks on põhiliselt koondunud enamus võistlusi “Eesti Iluduskuninganna” nime alla, mille eelvõistluste käigus selgitame välja ka “ Miss Globe Estonia”, “Miss Bikini Estonia” , “Miss Tourism Estonia” ja veel mitmed tiitlikandjad. Olen korraldanud mitmeid aastaid ka väikesi rahvusvahelisi võistlusi nagu “Miss Baltics” ja “Miss FinEst”.  “Missis Estonia” iludusvõistlus naistele on aga ehk mulle endale kõige südamelähedasem, sest eks ma selle 29 aastat tagasi oma ema mälestuseks tegin ja tahan selle võistlusega välja tuua tõsiasja, et neiust naiseks sirgudes meie väärtused aina suurenevad. Kõigi minu võistluste võitjad esindavad Eestit paljudel maailmas toimuvatel iludusvõistlustel ja peaaegu alati jõuavad oma iluga ka finaalini välja. Tihtipeale kutsutakse mind nii kodumaiste kui ka rahvusvaheliste iludus –ja talendivõistluste žüriisse. Arvan, et kui oled peaaegu kogu oma elu olnud mingil moel seotud ilu mõistega, siis kindlasti oskad seda paremini märgata nii enda ümber kui ka teistes inimestes.
Minu ilu moto on ehk see, et ära kunagi mine uksest välja nii, et peeglist vastu vaatav pilt sulle ei meeldi.

Kas ise oled eluaeg olnud ilu-usku?
Ilumeel on mul alati olnud hästi arenenud. Lapsena käisin ka kunstiklassis, hiljem keskkooli ajal oli meie klassi tüdrukute erialaks 21. Keskkoolis õmblustehnoloogia ja neid õpitud oskusi ära kasutades õmblesin endale praktiliselt kõik riided ise bikiinidest kuni talvemantlini. Kindlasti oli tähtis, et need rõivad oleksid ilusad ja erilised, mida kellelgi teisel ei olnud. Abiks olid ajakirjad Burda ja Siluett. Tänagi vahel kui aega on ikka püüan mõnda ostetud asja teatud detailidega erilisemaks muuta. Ilu on alati olnud minu jaoks väga tähtis termin.

Mis see ilu sinu jaoks üldse tähendab?
Ilu on väga suhteline mõiste ja ongi alati just vaataja silmades. Mis ühele tundub ilus, siis teisele inimesele see üldse ei meeldi. Aga muidugi on olemas üleüldised ilu kriteeriumid, mille järgi peaaegu kõik suudavad hinnata midagi ilusaks või koledaks.

Mismoodi ilu muudab maailma?
Mida rohkem inimesed oskavad näha enda ümber ilu nii looduses kui ka teistes inimestes, seda vähem tekib neil ehk tahtmist seda kõike rikkuda ja hävitada. Ilust arusaam on muidugi väga erinev, aga kindlasti muudab see oskus ilu hinnata inimesi paremaks.
Kogu maailmas iludusvõistluste arv pidevalt tõuseb, mitte ei rauge. Läbi kaunite võistlejate suunatakse tähelepanu teatud probleemidele, mis maailmas väga aktuaalsed hetkel - looduse hävitamine, prügi kuhjumine, orvuks jäänud laste või hoopiski vanurite aitamine jne. Ilusate inimeste poolt avalikult nendele teemadele rõhumine ja ka kampaaniaürituste korraldamine kindlasti aitab rohkem elu kitsaskohtadele tähelepanu suunata ja ehk midagi seeläbi ka parandada.

Mida oma lastelt ja Sixtina kooli õpilastelt õppinud oled?
Minu kaks poega Sten-Erik ja Eghert-Sören on mõlemad sirgunud tublideks meesteks. Sten loonud juba oma peregi ja tegutseb edukalt restoranide ja meelelahutuse maailmas. Eghert on väga hea tantsija ja koreograaf.
Steni jaoks oli lapsena tähtis ennast korvpalli trennides teostada, Eghert aga oli juba neljaselt kõva tantsumees, keda köitis lava. Eks nad mõlemad on väikesest peale olnud nagu “väikesed vanainimesed” , kes teadsid kuhu nad tahavad jõuda ja mida selleks peab tegema. Olen neid alati kasvatanud pigem neid suunates ja nõu andes, mitte käskides ja keelates. Eks palju on ikka inimesele ka looduse poolt kaasa antud. Ideid, pealehakkamist, andekust omal alal ja tohutut töötegemise energiat on neis mõlemas ikka kohe kõvasti ja arvan, et just neid asju on nad minu käest õppinud. Olen nende üle väga uhke, et neist on kasvanud nii tublid mehed. Kindlasti õpin aga ka ise pidevalt nüüd nende käest juurde. Sten-Erik oma suurepärase organiseerimisvõimega, teeb nii suuri muusikafestivale ja korraldab maailmakuulsate lauljate kontserte. Mina ei ole nii mastaabseid üritusi kunagi teinud ja õppida nüüd tema käest on mul ikka selles osas väga palju.
Eghert-Sören on esinenud miljonite televaatajate ees “So You Think You Can Dance” Ukraina televersioonis “Tantsujut Vse”. Tuhandete saatesse pürgiate hulgast sai ta 20ne finalisti hulka ning lõpetas 15. kohal. See oli 20aastasele Eesti noormehele tegelikult ikka väga hea saavutus.  Arvukaid medaleid ja võite on tal palju ja praegu lisaks “Sixtina” trennidele on ta nõutud treener ka teiste stuudiote poolt, lavastab liikumist lauljatele ja muusikavideotele, teeb koreograafiat iluuisutajatele, esineb ise ka muusikalides või tantsuetendustes. Kuigi pean ka ennast mitmetes asjades keskmisest andekamaks, siis loomingulisust on mul just Egherti käest hästi palju õppida.
Sixtina Tantsu- ja Modellikooli õpilased õpetavad mulle aga jätkuvalt seda, kuidas tuleb ennast pidevalt täiendada, et jõuaksin nendega ikka sammu pidada ja ajaga kaasas käia. Kuidagi ei saa jääda paigale tammuma.

Kas ilu ja tervis käivad käsikäes?
Kindlasti on heal tervisel suur osatähtsus ka välise ilu säilitamisel. Vananedes vajab meie organism rohkem ka lisaturgutust vitamiinide ja mineraalide näol, mida me sissesöödavast toidust piisavalt ei saa. Olen regulaarselt tarbinud viimase 10 aasta jooksul korralikult toidulisandeid. Palju tehes kulutad ka palju energiat ning selle taastamiseks on minu vanuses ikka seda lisakütust vaja igapäevaselt. Mina olen ise väga rahul Kyäni firma toidulisanditega, millest saan kätte kõik vajaliku oma tervise igakülgseks tugevdamiseks. Eks mul on ka paar salarelva, mis organismist mürkaineid väljutavad.
Naise ilu on kindlasti mitmete komponentide kooslus, nagu hoolitsetud välimus, lahke naeratus ja sära andev helk silmades, kui naine vaatab heldinult oma lapsi või lapselapsi. Muidugi vajab naine igas eas ka enda ellu armastust ja tunnet olla kellegi jaoks kõige tähtsam kogu maailmas. Õnnelik naine on alati ilus.
Ilunipid on väga lihtsad - hommikuti peale näopesu seerum, silmaümbruse kreem ja päevakreem. Õhtul korralikult nägu meigist puhtaks ja öökreem peale. Korra nädalas nahka kooriv ja poore puhastav mask ning niisutav, toitev või pinguldav mask veel juurde. Korra kuus mingi sügavam näohooldus, mis stimuleeriks kollageeni tootmist nahas või pinguldaks nahka ja lihaseid. Täna on küll kosmeetika maailmas olemas kõik võimalused, et ei pea laskma kortsude vähendamiseks ja ovaali pinguldamiseks ennast lõhki lõigata või täis süstida. Seda kõike saab teha selliste aparaadihooldustega, mis annavad organismile tõuke ja organism ise hakkab ennast taastama ja noorendama. Ise olen kindlalt iluoperatsioonide ja ilusüstide vastane. Need lõhuvad nahka, kudesi, jätavad armid ja kindlasti mingil moel ka muudavad nägu teistsuguseks. Kes aga soovib aeglaselt ja ilusana vananeda, siis kindlasti tuleb õigete protseduuride ja vahenditega peale 45t eluaastat lausa 4 korda rohkem oma näonahale tähelepanu pöörata. Iseenesest mitte midagi tehes midagi ka ei säili, vaid hakkab selles vanuses juba väga kiiresti halvemuse poole muutuma.

Mismoodi end vormis hoiad?
Mul on väga tõhus treeningukaaslane – minu taksikoer, kes sunnib olenemata ilmast mind iga päev pikki maid jalutama. Aga kindlasti jälgin ka teatud toitumisharjumusi. Magusa soolikat mul õnneks pole kunagi eriti olnud, üsna vähe tarbin ka nisutooteid, kartulit, riisi ja makarone. Pigem puhas liha või kala ja sinna juurde värske salat. Olen karantiini ajast alates jälginud ka sellist toitumisharjumust, et peaaegu kogu toiduratsiooni manustan enam-vähem kaheksa tunni jooksul ja 16 tundi ööpäevast tarbin siis ainult veel vedelikku ärkveloleku ajal juurde. Toimib see süsteem kaalu langetamisel ja hoidmisel väga hästi.

Mida sa tahaks öelda iseendale, kui sa olid pubekas, just ilu kohta.
Eks isegi sai tehtud rumalusi enda välimusega eksperimenteerides – ülipeened kulmud 16 aastaselt ja keemilised lokid 18 aastaselt kindlasti oleks tulnud ära jätta ja kuulata, mida mulle siis ema või oma ala spetsialistid hoiatades rääkisid. Oleksin tänase minana kindlasti andnud nõu mitte neid eksperimente enda välimusega teha. Kõik, mis jätab väga ebaloomuliku mulje, kindlasti meid kaunimaks ei tee.

Kui saaksid homme ärgates avastada endal mingi uue oskuse või võime, siis mis see oleks?
Kindlasti tahaksin ma saada sellist selgeltnägemise võimet, et näha ära inimeste tõelised mõtted ja kavatsused minu suhtes. Nii palju olen elus „peksa saanud“ , kuna liiga palju usaldanud inimesi, kes seda usaldust pärast kuritarvitasid. Hea oleks näha nende tihtipeale naeratavate nägude ja mesimagusate juttude tõelist tagamaad, et osata ennast edasistest halbadest kogemustest säästa. Ja veel tahaksin endale oskust rääkida loomadega.
Terve elu on saatus viinud mind kokku inimestega, kellel on ekstrasensoorsed ja ravivad võimed. Olen näinud ja kogenud, mida suudavad eriliste võimetega inimesed  teha.
Minu perekonnas on jah erilised võimed täiesti olemas. Minu ema nägi unenägudes ette mitme inimese, kaasa arvatud enda surma. Minu noorem poeg suudab suhelda kõrgemate vaimolenditega ja meediumina edastada nende poolt saadetavat infot. Kui Eghert oli pooleteise kuune, siis oli meil raske autoavarii, kus ta lendas läbi aknaklaasi ja langes kraavi ääres kasvavatele põõsastele. See juhtus paarsada meetrit ühest kirikust mööda sõites. Justkui kaitseingel suutis sellel hetkel ta elu päästa ja eks sealt saidki alguse ka kõik tema praegused ekstrasensoorsed võimed. Kui ta oli pooleteise aastane, siis nägin, kuidas kosmiline ja elektrooniline muusika ta täiesti transsi viis, hakates tegema selliseid rituaale ja liigutusi, mida ma mitmed aastad hiljem nägin filmis “Väike Budha”. Mida vanemaks ta sai, seda rohkem hakkas ta just öösiti nägema erinevaid energiaid enda toas. Algul olid need tema jaoks väga hirmutavad kuni Anne-Ly Täht õpetas teda neid energiaid aktsepteerima. Tänaseks on nad juba 8 aastat koostööpartnerid ja nende kahe energia ühendamisele saavad nad tõesti korda saata uskumatuid asju, mida oma silmaga olen korduvalt näinud. Nende kanaldamise teel on valminud juba üks raamat „Mina, Anne-Ly, minu surnud isa ja elu lahendamata müsteeriumid“. Kohe on ilmumas ka ühe kirjaniku hinge poolt edastatav raamat „Spiraalina läbi elu“ ja kõrgemate vaimolendite poolt edastatav raamat ravimtaimedest, kivimitest ja rituaalidest. Jah ma usun kõrgematesse jõududesse ja usun, et osad hinged saavad meiega suhelda ka pärast surma. Teispoolsusest olen saanud korduvalt oma kallitelt lahkunutelt teateid ja õpetusi. Inimese elu on küll suures piirdes ette määratud, aga väga suur roll on su oma õigetel või valedel valikutel, kui kiiresti sa oma ettenähtud ülesanded selles elus täita suudad.

Alles oli sügis ja hingede aeg. mismoodi sina selles ajas end tundsid?
Oktoober oma sügisvärvides, küpsete andide ja veel aeg-ajalt särava päikesevalgusega igati tore aeg. Novembri pime aeg mõjub mulle aga alati natuke masendavalt. Ma armastan päikest ja seepärast on mulle see aeg, kus valgust on nii vähe, ikka natuke rusuv. Elav tuli ja küünlavalgus tulevad siinkohal appi ja teadmine, et varsti on jõulud, suudab mõtted positiivsetena hoida.

Mille eest sa oled oma elus kõige tänulikum?
Kõige tänulikum olen saatusele selle eest, et mul on just sellised kaks tublit poega ja tütrekesena „Sixtina“ tantsu-ja modellikool oma arvukate superlahedate õpilastega. Saatus on veeretanud minu eluteele küll palju rõõmu ja samas ka suurt kurbust, aga kõik see kokku on teinud minu elu just nii huvitavaks, et midagi muuta ma minevikust ka ei tahaks.

Greta Kaupmees Fotod: A. Pärtel

2 kommentaari Lisa kommentaar
  
lilian nikky 14.04.2021 00:44
Minu nimi on Lilian N. See on minu elu väga rõõmus päev tänu Drsaguru mulle antavale abile, aidates mul oma endise mehe maagia ja armastuse loitsuga tagasi saada. Ma olin abielus 6 aastat ja see oli nii kohutav, sest mu mees pettis mind tõesti ja otsis lahutust, kuid kui ma leidsin internetis Dr.saguru e-kirja, kuidas ta on aidanud nii paljudel inimestel end tagasi saada ja aitavad suhteid korda saata. ja muudavad inimesed oma suhetes õnnelikuks. Selgitasin talle oma olukorda ja otsisin siis tema abi, kuid minu üllatuseks ütles ta mulle, et aitab mind minu juhtumiga ja siin ma nüüd tähistan, sest mu abikaasa on täiesti lõplikult muutunud. Ta tahab alati olla minu poolt ega saa ilma minu praeguseta midagi g teha. Mulle meeldib väga oma abielu, kui tore pidu. Tunnistan Internetis edasi, sest Dr.saguru on tõeline õigekirjavalaja. KAS VAJATE AITA, VÕTKE NÜÜD KORRAL Pöörduda DOKTOR SAGURU KOHE EMAILI JÄRGI: drsagurusolutions@gmail.com või WhatsApp +2349037545183 Ta on ainus vastus teie probleemile ja muudab teie suhte õnnelikuks. ja ka tema täiuslik aastal 1 ARMASTUS LÕIGE 2 VÕIDA EX TAGASI 3 NAISE PUUVILJAD 4 EDUTAMISLÕIK 5 KAITSEJÕU 6 ÄRILÕIK 7 HEA TÖÖLÕÕG 8 LOTERI LÕIGE JA KOHTU JUURDLUS.
elvira 18.01.2021 14:33
laenupakkumine finantseerimist vajavatele üksikisikutele mikrorahastamise struktuur Oleme hästi välja kujunenud ja aastate jooksul arendanud teie individuaalsete vajaduste ja nõuete põhjalikku mõistmist. Oleme pühendunud oma klientide kohtlemisele õiglaselt ning pakkuda professionaalset, sõbralikku ja viisakat teenust. Meie protseduurid on loodud teile vastamiseks ja selle tagamiseks pakume teie oludele vastavaid tooteid. Meie teenus on väga professionaalne ja viivitamata. Meie Moto on aidata teid, klienti, olenemata teie vajadustest. pakuvad laene vahemikus 1 000 kuni 5 000 000 000 eurot. taotlusi töödeldakse "kohustusteta". Anname laene kindla intressimääraga igat liiki laenude jaoks. Palun, kui olete meie teenusest huvitatud Täitke taotleja vorm ja saatke see meile aadressil e-posti aadress allpool Teie täielik nimi: .................... Aadress: ................................ Riik: ................................ Laenu summa: ....................... Laenu tähtaeg: ...................... Sinu emaili aadress: .............. Sõlmige meiega lepinguid: elvirasika@gmail.com