horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Morrissey, "World Peace Is None Of Your Business", Harvest

Morrissey on briti laulja-laulukirjutaja, kes sattus laiema avalikkuse tähelepanu alla juba kaheksakümnendate alguses. Siis oli mees soositud indie-grupi The Smiths asutajaliikmeks, juhtfiguuriks ja lugude kaasautoriks.

Kui The Smiths aastal 1987 laiali läks, tegi Morrissey algust soolokarjääriga. Kusjuures väidetavalt on tema soolovärk isegi edukamaks osutunud kui eelnevad saavutused koos The Smithsiga.

Mistõttu pole midagi imestada, et "World Peace..." rebis ennast kärmelt Suurbritannia (plaadi)edetabelis teiseks. Samale kohale platseerus Taaniski, mujal kujunes lend natuke madalamaks.

Muuseas rahvusvaheliselt tuntud muusikaajakiri NME on Morrissey ülistamisega koguni nii kaugele läinud, et nimetab teda koguni ajaloo üheks mõjukamaks artistiks!

Uus plaat on arvult kümnes Morrissey soolo stuudioalbum. Seda andis päris pikalt oodata, kuna eelmine töö "Years Of Refusal" ilmus viie aasta eest, aastal 2009. Muide, selle plaadi ilmumisjärgselt käis Morrissey korra ka Tallinnas Rock Cafes esinemas, mõistagi täissaalile.

"World Peace Is None Of Your Business" ilmus juulis ja kui püüda seda liigitama hakata, siis ilmneb, et polegi nii lihtne. Tinglikult siiski - omapärane mahlakas segu indie rokist, indie popist ja alternatiivrokist. Album on produtseeritud Joe Chiccarelli poolt ja lindistatud Prantsusmaal.

Muusikakriitikud ja fännid on Morrissey värske materjaliga üldiselt rahule jäänud, nendivad lihtsalt ja konkreetselt, et Morrissey oma tuntud headuses. Ilmselt polekski vaja juurde lisada, et Morrissey puhul on äärmiselt olulise tähtsusega laulutekstid, neid tasub väga tähelepanelikult jälgida.

Plaadilt on senini eraldi välja tõmmatud neli singlit. Nimilugu kõigepealt, siis "Istanbul", "Earth Is The Loneliest Planet" ja "The Bullfighter Dies". Just vürtsisem, rütmikam lugu "Istanbul" ja "Earth Is The Loneliest Planet" väärivad neist neljast rohkem tähelepanu.

Kuid mõistagi leidub siin lisaks teisigi pärleid, kullakarva loomingut. Kasvõi "Neal Cassady Drops Dead" ja "Kick The Bride Down The Aisle".

Nagu tänapäeval "heaks tavaks saanud", sellestki albumist on saadaval kallim, nn. deluxe edition. Luksuslikuma väljande selgeks eeliseks on koguni kuue lisaloo olemasolu.

Hinne: 7/10

Ülo Külm

0 kommentaari Lisa kommentaar