horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Mu mees pettis mind vana ja koleda naisega

Silva jaoks oli tema abieluga kõik korras, ­kuni ta ootamatult sai teada karmi tõe. ­Tema mehel on armuke! Ja mitte lihtsalt ­armuke, vaid vana, kole ja väga kehva ­iseloomuga armuke.

Mehele läksin suhteliselt hilja – 26aastasena, enesest neli aastat vanemale mehele. See on olnud õnnelik abielu, meile mõlemale esimene, aga mitte just alati sile nagu laud.
Poeg sündis alles neljandal abielu-aastal. See oli üsna raske aeg, sest mees alles ajas oma äri püsti. Elasime siis väikeses üürikorteris ja ega meil suurt midagi peale hädavajaliku olnud. Aga lapsest oli rõõmu, elasime mõistvas üksmeeles ja tulevik paistis igati paljutõotavana.
Olin sellega harjunud, et mees alati vähemalt poole ööpäevast tööl oli. Kui ta tuli, katsusin ta elu alati nii mugavaks teha kui iganes võimalik, ja ta oskas seda hinnata. Aga see oli möödunud kevade paiku, kui oli selgelt tunda, et miski teda vaevab. Ta muutus tõredaks ja enesessetõmbunuks, hoidis meie igaõhtustest vestlustest kõrvale, justnagu pelgas pojaga suhelda, kes oli siis just kahe-aastaseks saanud ja kangesti isa seltsi otsis.

Võltsid lapsepõlvemälestused
Kui mees aga siis kord tõi koju ühe kruusi, oli see minu meelest küll naljakas, aga ka imelik. Fajansskruus, näha, et tarvitatud, ja oma sotsrealistlike lillekestega pärit ehk kuskilt 70ndate algusest. Ta ostnud selle täikalt – sellepärast, et lapsepõlves olla täpselt selline tema lemmikkruus olnud.
Ju ma poleks seda varsti enam märganudki, poleks sellest kruusist suisa nagu fetiš saanud. Nüüdsest olime pojaga tema elus vaat et vähem tähtsad kui see totakas kruus ja tema armastatud logust Ford Mondeo. See kruus pidi tal alati käepärast olema. Juhtusin mina seda tarvitama ja pesemata jätma, tõusis tõeline skandaal. Oleksin ma tema teadmata ta Fordi kasutanud ja kõik neli kummi lõhki sõitnud, oleks see veel arusaadav olnud, aga tühipaljas vana kruus! Ajuti hakkasin lausa tema psüühilises tervises kahtlema... Kuni tuli selgus – see „kruus“ helistas.
Veidi enne jaanipäeva olime lapsega kahekesi kodus, kui telefonist kostis naishääl. Enne kui ma midagi arvata või taibata jõudsin, sain kaela sellise mõnitamise ja sõimurahe, mis trükimusta ei kannata. Jutu iva oli selles, et mu mees on ammu tema oma, et ta magab minuga ainult haledusest.
Et olgu ma valmis üksikemapõlveks, sest mees mõtleb pidevalt ainult temale, hoides pihkude vahel nende salatalismani – kruusi, mille helistaja kinkis!

Kari saab ületatud
Ei maksa kirjeldadagi, kui pahviks löödud ma olin. Kui mees koju tuli, otsustasin olla tark naine. Rääkisin talle loo ära ja palusin mehelt vaid seda, et nad mind mängust välja jätaksid, et mulle keegi ei helistaks. Mees ei uskunud mu juttu üldse, aga õnneks (!) helistas too „kruus“ kohe jälle ise. Ja otse minu kõrval seistes kuulis mees väga hästi tema leksikat. Nüüd oli tema šokis ja rääkis ära, milles asi.
Tegemist olla auväärse ja intelligentse tädikesega, temast veel paar aastat vanemaga, kellega tal olnud üürike romaan, kui too naine tema ülikooli ajal tema praktikajuhendaja oli. Uuesti juhtusid nad kokku ajal, mil mina veel last imetasin. Mees tundnud end üksildasena, ja sedasi see läks. Kruusi kinkis naine talle nostalgiast – kord aastate eest teinud ta mu mehele täpselt analoogilise kingituse. Lõpuks tõotas mees, et nüüdsest on sellel kõigel lõpp.
Paistis ka olevat. Enam mulle ei helistatud, mees pühendas kõik vabad minutid majapidamisele ja lapsele. Ta äri õitses ja me kolisime normaalsesse korterisse. Askeldused uue ja avarama kodu sisseseadmisel tõid tagasi endise läheduse ja turvatunde.
Siinkohal peaksin natuke rääkima oma mehest kui inimesest. Tark, hästikasvatatud ja korralik, õppejõudude poeg, kasvanud väga lastekeskses kodus (tal on ka õde). Isa mängis lastega koos jalgpalli ja turnis karkudel, ema (keda ma kunagi ämmaks ei nimeta) on erakordselt taktitundeline ja heatahtlik ini­mene. Poega õpetas ta naistes hindama tagasihoidlikkust ja truudust, ja olema isa, kelle selja taga pere võiks end kaitstuna tunda.

Silva jutu pani kirja
Imbi Käbi

Jätkub ajakirjas...

1 kommentaar Lisa kommentaar
  
james evans 01.08.2018 01:59
Oleme rahvusvaheline laenupank, anname laenud üksikisikutele ja ettevõtetele Lähis-Idas, Aasias, Euroopas ja Põhja-Aafrikas. Pakume laenu liike nagu isiklik laen, äri- / investeerimislaen, auto laen, võlgade konsolideerimise laen ja õppelaen 18 aastastele ja vanematele. anname välja laenud vähemalt 5000 USA dollarit, mille tagasimaksetähtaeg on 1 aasta kuni 25 aastat. huvitatud peaksid võtma meiega ühendust e-posti aadressi @ heartlandfingrp@gmail.com või WhatsAafi kaudu numbri järgi: +1 (202) 922-8783