horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Naine nagu orkester – Petra Maria Poola joonistab, pildistab, laulab ja mängib klaverit

Petra Maria Poola on laia silmaringiga, üliaktiivne kena noor naine, kes valis modellikarjääri asemel multimeedia.

Sel suvel, tõsi küll, pani ta ennast proovile ajakirja "Kroonika" suvetüdruku valimistel, ja võitis. Kui seal oli just tema pildistatav, siis nüüd õpib ta ise fotograafia eriala Tallinna Polütehnikumis. Tehnikahuvilise naisena meeldib talle eriti jäädvustada autospordi maailmasündmusi ja autosid.

Mis tähtkujus sa sündinud oled, kas sinus löövad välja selle sodiaagimärgi tüüpilised jooned?
Olen 19aastane neiu, paari kuu pärast, 20-ndal veebruaril, saan 20. Olen Kalade tähtkujust, ja ilmselt kirjeldab mu tähtkuju mind üpris hästi - kaks kala, üks ühte voolu, teine teist voolu. Olen väga energiline, otsekohene, positiivne, tegus ja sõbralik inimene kuigi samal ajal meeldib mulle väga üksi olla, naudin aega iseendaga ülekõige. Palju öeldakse, et Kalad on pigem sellised veidi tuimad ja uimased, mina olen risti vastupidi - pigem ikka veidi temperamentne ja näitan iseloomu ning ütlen välja, kui miski ei meeldi.
Nagu Kalade tähtkujust inimesed enamasti ikka, olen ka mina omamoodi kunstnik. Vabal ajal joonistan palju ning elukutselt soovin saada fotograafiks. Olen tegelenud ka laulmisega ja mänginud klaverit 4 aastat. Pildistanud olen päris mitu aastat, umbes 5-6. Olen õppinud 3 aastat multimeediat (fotograafia, filmindus, filmiajalugu) keskkoolis ning nüüd õpin Tallinna Polütehnikumis fotograafia eriala. Samuti teen vaikselt tööd kui tuleb pakkumisi ning võtan vastu erinevaid väljakutseid, mida elu pakub.

Sul on väga põnev nimi...
Niisiis... minu nimi. Ütlen nii, et olen alati olnud inimene, kellele meeldib olla veidi erinev, olgu selleks siis mu auto või nimi. (Sama lugu on ka mu emaga, kellele ei meeldi samuti tavalised nimed (mu õe nimi on Tiare Marleen), seega leidis ta, et just Petra on see õige nimi mulle. Võin juba ette öelda ka seda, et tulevikus ei pane ma ka enda lapsele kohe kindlasti mingit tavalist nime.
Nimi on pärit Rootsist - nimelt oli koolil, kus mu ema käis, sõpruskool Rootsis, Filipstadis ning tal oli seal kirjasõbranna Petra, kellega nad väga hästi läbi said ning hilisemas elus headeks sõbrannadeks on saanud. Maria on tulnud minu isa nime järgi - Margus. Samuti on ka minu õe teine nimi tulnud isa nime järgi. Ise olen väga rahul sellega, et mu nimi erineb, ja et minuga ühes klassis pole veel viite minuga samanimelist.

Sind valiti sel suvel ajakirja "Kroonika" suvetüdrukuks. Mis tunne pärast võitu oli, kui kindel eelnevalt oma edus olid?
Peale võitu olin õnnelik ja elevil. Eelnevalt aga olin kahevahel - muidugi tahtsin ja lootsin võita, kuid kindel ma selles sugugi polnud. Selle-eest oli mu ema rohkem kui 100% kindel, et võidan. Ema on üks nendest, kes alati ning kõiges mind toetab ja aitab, olen väga tänulik talle selle eest. Samuti ka minu elukaaslane oli suureks toetajaks ja rääkis, et pole kahtlustki selles. et võidan.

Kuidas üldse sellisele võistlusele sattusid, mil moel valmistusid?
Sattusin sinna täiesti juhuslikult, olin küll eelnevatel aastatel kuulnud sellest üritusest, kuid endal polnud kordagi mõttesse tulnud osaleda. Kuid kuna suve algul tegin lubaduse endale, et kõik huvitavad ja uued asjad, mis elu ette toob, teen ära, siis oli ka nii see kord. Sain kirja Ardo Kaljuveelt, kes kirjutas mulle seoses konkursiga ning küsis, et ega ma poleks huvitatud osalemisest ja et asjaga on kiire. Mõtlesin järgi ning otsutasin, et miks mitte - jällegi üks uus kogemus juures. Ettevalmistusi ei osanudki teha, eks ma pigem vaimselt valmistasin ennast ette esinemiseks, muud midagi.

Milline oli sinu läbisaamine teiste tüdrukutega, kas tuli ette ka mingit omavahelist nagelemist, rivaalitsemist?
Ei, täiesti vastupidi.
Enne finaali olin näinud ainult ühte tüdrukut, kellega ka koos pildistamas käisime. Ülejäänud tüdrukutega kohtusin alles finaalis. Aga tüdrukud olid kõik väga lõbusad ning õhkkond oli sõbralik.

Kellega konkurentidest kõige paremini läbi said?
Kõigi tüdrukutega väga pikalt ei rääkinud tol päeval, kuid ütleks ilmselt, et Marveli ja Ednaga.

Mida lugesid oma eelisteks teiste kandidaatide ees?
Ilmselt seda, et ma pole päris samasugune/tavaline tüdruk. Erinen just enda hobide poolest, meeldib kõik tehnikaga seonduv - fotograafia, filmindus ning autod. Samuti tundsin ennast veidi kindlamalt, sest polnud täiesti esimest korda laval, nagu mõni teine neiu.

Paari aasta eest käisid ka "Elite Model Look Baltics" iludusvõistlusel Leedus. Jõudsid seal finaali. Räägi antud kogemusest natuke lähemalt.
See oli väga huvitav ja lõbus kogemus. Selles kõiges võib tegelikult nö. süüdistada minu ema, kes minu teadmata mind võistlusele registreeris. Kui siis ühel päeval enda meili pealt leidsin inglise keelse kirja, et olen valitud ning pean minema castingule, siis esimene reaktsioon oli ainult suur segadus.
Päris mitme tuhande tüdruku seast Baltimaades valiti välja 50-100 tüdrukut (enam täpset arvu ei mäleta), kes siis pidid kõik sõitma Leetu ning seal oli teine voor. Nendest tüdrukutest valiti välja finalistid, kelle sisse ka mina sattusin. Selleks, et finaali pääseda, pidi aga allkirjastama lepingu ning sel juhul ka tõsiselt modellindusega kohe tegelema hakkama. Kuna aga tol hetkel olin üpris noor ning kool oli palju tähtsam, otsustasin viimase kasuks. Eks siiani on veidi kahetsus sees, kuid olen kindel, et lõppkokkuvõttes, tegin ikkagi õigesti. Võistluse korraldajad olid väga sõbralikud ning olen rahul, et otsustasin võistlusel osaleda.

Mõni lõbus seik seoses sinu modellitööga või iludusvõistlusega?
Otseselt lõbusat seika polegi olnud, kuid see Elite Model Look Balticu üllatus pole olnud ainus kord, kui mu ema mind kuhugi kirja pannud on, neid üllatushetki on ikka mõned teisedki korrad ette tulnud.

Mida arvad eesti modellinduse üldisest tasemest? Keda endale eeskujuks seaksid?
Ma arvan, et eesti tüdrukud on päris kaugele jõudnud modellindusega. Väga palju ilmselt oleneb ka sellest, kuhu agentuuri satud ning kuidas võimalusi kuhugi kaugemale läbi lööma minna on.
Eestis on palju ilusaid tüdrukuid, kellel oleks kindlasti võimalus läbi lüüa, seega arvan, et nii mõnigi neist võib kuhugi jõuda modellindusega. Endal mul otseselt kedagi eeskujuks pole olnudki, eks kõik suuremad modellid on omalmoel silma jäänud, välja tooksin ehk Twiggy, Coco Rocha ja Gisele Bundchen’i.

Modellinduse kõrval tegeled tõsisemalt autode ja fotograafiaga.
Pildistad just motosporti...
Pildistan tegelikult nii inimesi kui autosid, aga arvestades, kui vähe on Eesti riigi piirides autospordivõistlusi, seega on võimalus mul pildistada enamasti ainult suvel, kui hooaeg on. Autod on südames mul ilmselt just tänu isale. Kuna tema on alati olnud inimene, kes garaažis istub ja autosid parandab, siis väiksena olin ka mina seal kõrval ja nägin seda pealt. Olen üldse väga poisilik tüdruk, enamus sõpru on just ka ikka pigem poisid olnud ning väiksena olin ikka pigem see tüdruk, kes mööda puid ronis ja kellel põlved lõhki olid. Lapsest saati olen mänginud pigem ikka legode ja mänguautodega, nukud on jäänud pigem sahtlipõhja. Ja mida aeg edasi, seda rohkem on tekkinud sõpru, kes tegelevad autodega või kellele lihtsalt autosport meeldib ning eks see pisik on aina rohken niimoodi külge jäänud. Eks samuti annab juurde ka palju see adrenaliin, mida tunned, kui autos istud. Mäletan, kui esimest korda elus driftiauto kõrvalistmele istusin. Oletasin, et pigem kardan, kuid see tunne oli kõike muud kui kartus. See tunne on sõltuvust tekitav ning ma saan aru, miks inimesed nii palju oma aega ja raha sinna alla on nõus panema. Nüüdseks olen see neiu, kes pigem raja ääres drifti pildistab ning igal võimalusel driftiauto kõrvalistmele ronib. Eks see autospordi ja autode pildistamine ja filmimine on kõik sellest välja arenenud ning tulevikus loodan kindlasti ennast selles vallas edasi arendada.

Kumb lõppkokkuvõttes peale jääb - fotograafia või huvi autode (autonduse) vastu?
Sellele küsimusele on tegelikult raske vastata, sest fotograafia on asi, millega ma kavatsen tulevikus läbi lüüa, kuid autoga tegelen hobikorras ja enamasti nokitsen enda auto kallal, et lõpuks saavutada soovitud tulemus, seega see on lihtsalt selline huvitav ja eriline hobi. Eks huvi on endal ka sõitmise vastu, kuid arvestades, kui palju selline lõbu ja treenimine täiesti algusest jne maksab, siis pigem jääb selline hobi unistuseks.

Millise autoga ise ringi sõidad, milline oleks sinu unistuste auto?
Sõidan 1987. aasta BMW e30ga, mis on juba 12. eluaastast olnud auto, millest unistasin. Seega, mul on minu unistuste auto juba maja ees. Sain auto täpselt aasta tagasi ning auto on peaaegu nagu uus ja originaal, vähemalt võrreldes enamuste e30’tega, mis Eestis ringi liiguvad. Ning nagu eelnevalt mainisin, siis nokitsen enda auto kallal just sellepärast, et saada täiesti 100% perfektne auto. Niisiis, vastus sellele küsimusele oleks, et minu unistuste auto on minu auto, puuduvad veel ainult õiged veljed, coilover’id ning mõned üksikud pisiasjad. Kunagi kauges tulevikus saab ka peale pandud ehk suurem mootor., vähemalt selline asi on mõttes.

Sina ja mehed. Milline on sinu jaoks ideaalmees/ideaalilähedane mees?
Minu ideaalilähedane mees peaks mind köitma oma hariduse ja haritusega, kindlasti peab ta ka oskama mind südamest naerma ajada. Mees peab oma naist austama ning temaga käituda oskama, samuti arvestama ka partneri vajadustega (mitte ainult enda peale mõtlema). Eks kõigil on omad vead ning täiesti ideaalset inimest polegi olemas, aga arvan, et kui kõrval on õige inimene, siis mingil hetkel hakkad ka neid vigu armastama.

Kas ise oled endiselt vaba naine või nüüdseks juba kindlas suhtes?
Olen suhtes.

Sinu iseloomu plussid ja miinused?
Ma arvan, et minu iseloomu plussiks on see, et saan igas olukorras hakkama ning leian alati mingi lahenduse. Samuti ka see, et olen väga hea suhtleja ning positiivne ini­mene. Miinusteks oleks ilmselt see, et kardan suure rahvahulga ees esineda ning ka seda, et mu tujud ja tahtmised vahetuvad väga kiirelt (Kalade tähtkuju!). Samuti olen perfektsionist ning mulle meeldib, et asjad oleksid 100% tehtud ja hästi. (Seda ei oska ma ei plusside ega ka miinuste alla liigitada.)

Kui tihti osturetkedel käid, millise riietuseseme endale viimati ostsid?
Ei käi eriti tihti, 2-3 korda kuus ehk juhtun poodidesse. Enamasti käin poes ainult siis, kui mul tõesti midagi riidekappi juurde on vaja. Viimati ostsin endale mantli.

Kolm asja, mida kodust lahkudes alati käekotti pistad?
Autovõtmed, märkmik ning meigiasjad.

Kas vaba aega on piisavalt, kuidas seda sisustad? Väidetavalt on just joonistamine ja maalimine sinu jaoks need kõige olulisemad...
Vaba aega kooli kõrvalt veidi ikka on jah. Enamasti sisustan seda üksi kodus muusikat kuulates ning internetis enda toimetusi tehes ja pilte töödeldes, samuti trenni tehes, elukaaslasega väljas ja driftimas käimisega ning ka pildistamise ja joonistamisega.

Sinu suhe spordiga? Vastab tõele, et võimaluse korral mängid võrkpalli?
Paar korda nädalas teen trenni iseseisvalt ning soojemate ilmadega käin ka jooksmas. Võrkpallist on nüüdseks saanud pigem hobi, millega suvel tegeleda.

Mis teeb sinu arvates ühe naise tõeliselt vastupandamatuks?
Kui naine on haritud, enesekindel ning iseseisev. Pole midagi paremat kui naine, kes teab, et ta on ilus ning saab iseenda eluga hakkama. Samuti peab naine ka ennast vormis hoidma.

Millest lapsepõlves unistasid, on need unistused osaliselt või tervikuna täitunud?
Lapsepõlves unistasin liiga suu­relt, nagu lastele ikka kombeks. Olen terve elu väga loomasõbralik olnud ja väiksena tahtsin endale tervet loomaaeda. Kahjuks see unistus veel täide pole läinud aga selle-eest käin loomaaias ja -varjupaigas tihti, samuti tõin ka ühe kiisu endale sealt koju, seega algus on tehtud!
Viimasel ajal tekitas rohkesti kisa ja kära nn. kooseluseadus. Mis sa arvad, kas Riigikogu tegi ikka õigesti, kui rahva tahte vastaselt selle seaduse jõuga läbi surus?
Otseselt õige see pole, et rahva arvamust ei arvestatud, kuid samas arvan, et see muudab mingis mõttes Eesti riigi vabameelsemaks ja võib-olla osasid asju tulebki just nii läbi viia, et üldse midagi riigis muutuks.

Kuidas ise suhtud seksuaalvähemustesse?
Ma ei ütle, et olen 100% selle poolt, kuid vastu ma sellele ka polnud. Olen väga avatud suhtumisega, seega ma ei näe põhjust, miks inimesed ei võiks koos olla, kui nad seda tahavad. See on jälle pisike samm Eesti vabameelsemaks muutumise poole. Minu arust on see lihtsalt labane ja loll väide, et nüüd järsku hakkavad kõik nö. endaga samasoolisega koos elama ning siis läheb Eesti riik hukka. Kohe kindlasti mitte, inimesed võiks mõelda vabamalt ja aru saada, et see ei puuduta üldsegi neid. Üheks kooseluseadusevastaseks sloganiks oli see, et lastel on vaja ema ja isa. Arvan, et laps peab olema õnnelikus ja armastust täis kodus koos õnneliku lapsepõlvega. Mõeldes üleüldiselt, siis kui palju on neid peresid, kus on üksikemad või üksikisad, või kus noored on teinud lapse ning siis ta üldse vanavanematele jätnud? Lapsel on parem elada pigem kodus, kus ta on tahetud ning armastatud, kui seal, kus ta on sunnitud üle elama lahutust või vanemateta elama. Räägitakse ka sellest, et kui laps kahe samasoolise vanemaga üles kasvab, siis tal on raske seda teistele selgitada. Aga inimesed ei taipa, et need lapsed, kellele on raske seda seletada, on just nende samade inimesete poolt üles kasvatatud lapsed, kellel tänu nende vanematele on selline kinnine silmaring. Seega enne, kui keegi muretseb nende laste elu pärast, mõelgu enne, kas nemad kasvatavad enda lapsi õigesti ja sallivatena.

Mis tänapäeva Eestis sind kõige rohkem närvi ajab, mis taas headmeelt/rahulolu tekitab?
Otseselt närvi ei aja mind miski, kuid häirib suuresti see, kui kinnised, kade ning rahuolematu on osa Eesti elanikest. Kogu aeg leitakse midagi, mille kallal vinguda, keda solvata või keda kadestada. Samas enamus ei tee ka midagi, et enda või riigi olukorda paremaks muuta. Samuti loen ka päevast päeva uudiseid, kuidas kellegi loomast on üle sõidetud ja tee äärde jäetud, või keegi on oma koerakutsikad prügikasti visanud, või mõne kiisupoja põõsa alla surema jätnud. Sellel hetkel tekib mul küll küsimus, mis inimestel viga on? Suure loomaarmastajana ei mõista ma, kuidas saab kellelegi väiksemale teha haiget või temast lahti öelda. Ma mõistan, et paljudel pole ressursse, et neid üleval pidada, kuid on palju muid võimalusi, mida loomadega teha, kui neist lihtsalt lahti saada ja külmavereliselt kuhugi surema jätta.
Heameelt tekitab aga see, et tegelikult on Eestis ka palju häid inimesi, kes tõesti teevad annetusi, käivad vabatahtlikutena aitamas loomi ning vaesemaid inimesi, taaskasutavad ja annetavad asju ning teatud poed annavad ära veel kõlblikku toitu, et lastekodud ning varjupaigad saaksid oma elanikele pakkuda süüa.

Sinu poliitilised eelistused. On Eestis üldse mõni selline partei, kellele valimistel kõhklematult hääle annaksid?
Ausalt öeldes ei ole. Teatud poliitikud on sümpaatsed, aga mitte erakonnapõhiselt, pigem isikuomaduste tõttu.
Sinu igapäevane ilurituaal?
Ärkan üles, käin pesemas ning teen kerge meigi, midagi väga erilist just pole. Nädalavahetustel tihti ei näe põhjust meikida, seega jätan selle vahele.

Vastava häälestatuse korral - kas paned pidu pööraselt või tagasihoidlikult?
Olen oma pidutsemised juba ära pidutsenud ning nüüdseks mõnel üksikul nädalavahetusel joon mõne siidri või vahel klaasi veini.
Eks tuleb ette ka neid päevi, kus tüdrukutega klubisse lähen, kuid eriti enda aega sellisele asjale ei kuluta.
Tunnen ennast kindlasti paremini, kui söön tervislikumalt ning ei tarbi alkoholi - endal on hea elada kui enesetunne on värske ja hea. Kindlasti vahel tuleb selliseid pööraseid pidusid ja reisimisi ette, eriti suveti, ning lõbutsema ju peabki, kuid ma ei tunne, et peaksin seda tegema iga nädal, nagu enamus noori.

Lähema kahe-kolme aasta plaanid? Kellena, kus, kuidas ennast näed?
Hetkel näen ma ennast üles töötamas ning oma firmat/stuudiot loomas fotograafina. Kindlasti tahaksin väga veel reisida ning elu nautida. Kaugel unistustes on ka välismaa ning töötamine seal, kuid hetkel tahaksin lõpetada kooli ning saada endale Eestis korraliku palgaga töökoht ja arendada enda firmat.
Parima sõbrannaga on mõtteid erinevaid, on räägitud ka isiklikust firmast ja stuudiost, kuid see pole veel asi, millest rohkem rääkida. Samuti tahaksin oma hobidele rohkem aega pühendada ning arendada ennast mingis vallas.
Võimalik, et peale kooli lõpetamist lähen veel ülikooli midagi juurde õppima, kuid eks näis, mis elu toob. Igal juhul tahaksin võimalikult palju ringi reisida, sest see arendab inimese silmaringi meeletult ning enda eluga ette võtta midagi suurt.

Ülo Külm

2 kommentaari Lisa kommentaar
  
sandra barfinder 15.06.2017 10:56
јас ќе сакам да го споделам моето сведоштво за сите вас на луѓето во world.am sandra barfinder од Англија, Се оженив со мојот сопруг пред околу 2 години ние почнете да има проблеми дома како да престанеме да спие во ист кревет, борејќи се за мали нешта тој секогаш доаѓа дома доцна во ноќта, пиење премногу и да спие со други жени side.i никогаш не сакам некој во мојот живот, освен him.he е татко на моето дете и јас не сакам да го изгубат бидејќи имаме толку напорно работеа заедно за да стане она што сме и што имаме пред today.few месец тој сега одлучи за мене и детето живее, да се биде самохрана мајка може да биде тешко понекогаш и така јас немаат кому да се се сврти кон и јас бев срцето broken.i вика мајка ми и ја објасни секоја работа со неа, мајка ми ми кажа за д-р SAHARAJA SID како тој и помогна да се реши проблемот меѓу неа и татко ми беше изненадување за него, бидејќи тие биле без едни други за три и пол години и тоа беше како чудо како тие се вратија во секоја other.i е во режија на д-р SHARAJA SID на неговиот e-mail: sharajasid@gmail.com и објасни сè за него, па тој вети ми дека не се грижите дека ќе фрли магија и се направат работите да се врати на тоа како, каде што толку многу во љубов повторно и дека тоа беше уште еден женски дух кој на контрола husband.he ми ми кажа дека мојот проблем може да се реши во рок од два дена, ако јас верувам OK.So рече тој фрли магија за мене и по два дена мојата љубов се врати да ме прашува да се прости him.i сум среќен сега. така што, зошто решив да го споделам моето искуство со секое тело, кои имаат таков проблем Контакт Д-р олеснување големата магија рициново на неговиот e-mail адреса: sharajasid@gmail.com (1) Ако сакате вашата екс назад. (2) Ако имате секогаш лоши соништа. (3) Сакате да се промовира во вашата канцеларија. (4) Сакаш жени / мажи да се кандидира по вас. (5) Ако сакате дете. (6) Сакаш да се биде богат. (7) Сакаш да се врзуваат за вашиот сопруг / сопруга да биде твое засекогаш. (8) Доколку ви е потребна финансиска помош. (9) Билни грижа (10) со освојување лотарија
seo plugin 24.05.2017 20:25
Hello Web Admin, I noticed that your On-Page SEO is is missing a few factors, for one you do not use all three H tags in your post, also I notice that you are not using bold or italics properly in your SEO optimization. On-Page SEO means more now than ever since the new Google update: Panda. No longer are backlinks and simply pinging or sending out a RSS feed the key to getting Google PageRank or Alexa Rankings, You now NEED On-Page SEO. So what is good On-Page SEO?First your keyword must appear in the title.Then it must appear in the URL.You have to optimize your keyword and make sure that it has a nice keyword density of 3-5% in your article with relevant LSI (Latent Semantic Indexing). Then you should spread all H1,H2,H3 tags in your article.Your Keyword should appear in your first paragraph and in the last sentence of the page. You should have relevant usage of Bold and italics of your keyword.There should be one internal link to a page on your blog and you should have one image with an alt tag that has your keyword....wait there's even more Now what if i told you there was a simple Wordpress plugin that does all the On-Page SEO, and automatically for you? That's right AUTOMATICALLY, just watch this 4minute video for more information at. <a href="http://www.SEORankingLinks.xyz">Seo Plugin</a> seo plugin http://www.SEORankingLinks.xyz