horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Narkomaani pihtimus

Mart oli atleetliku kehaehitusega noormees, läbinisti maapoiss, kui ta pärast kutsekooli lõpetamist tutvuse kaudu ühte linnakõrtsi baarmenina tööd sai. Nägusa ja seltsiva noormehena sai temast üsna ruttu klientide lemmik.

Kõrtsikülastajad nautisid eriti Mardi viisakat teenindust ja pokaalidega žongleerimist. Neile tundus, et ka Mardi segatud kokteilid on maailma maitsvamad. Küllap olidki, sest aastate eest sai Mart „parima baarmeni tiitli.“ Tüdrukuid tiirles ümber Mardi nagu kärbseid meepotil.

Viin ja naised
Tolle aja kuulsaima baarmenina hakkas alkohol ka Mardile meeldima. Ta hakkas alati peale tööpäeva drinkima, kuni ajapikku oligi ta ka oma tööd vine all.
Truust maapoisist sai hurmur, kelle korduvabielud pidasid heal juhul vaid pool aastat vastu. Viiekordse isana tühjenes mehe rahakott märkimisväärselt ja seda suurel määral ka alimentide näol, aga oma lapsi ta hoidis ja armastas. Suurel määral olid abielude lõhenemistel süüdi noored ja kenad ettekandjad, kes suvehooaegadeks tööle värvati, kes mehe ära võrgutasid, nagu ta ise väitis, aga süü saab olla vaid kahepoolne.
Kuna rahakotirauad tõmbusid üha koomale ja Mardi alkololilembus aina süvenes, nappis mehel ka raha.
Ühel pummelungil pakuti Mardile lisatööd narkodiilerina, millest mees alkouimas kinni haaras. Hommikul pohmellis olles meenutas mees möödunut, tahtis pakkuimisest loobuda, aga oli juba hilja, sest „tähtsate bossudega“ oli käed juba löödud ja taganemisteed ei olnud. Paari kuu pärast, ühel hommikul kui Mart taas pohmellis peaga silmad avas, otsustas ta ise savu proovida. Sellest hetkest sai allakäik ta eluredelil.

Täiskohaga narkodiiler
Pidevad kanepisuitsetamised ei andnud mehele enam vajalikku laksu, kuni temast sai narkomaan. Mees lahkus baarmeni töökohalt ning temast sai täiskohaga narkodiiler. Aga siiski oli saatus talle armuline, sest vanatädi pärandatud talle maja kesklinnas, mis oli pigem, mõnes mõttes, karuteeneks. Aga õnneks ei sattunud ta tänavale.
Möödusid aastad. Kui kodumaja oli narkootikumide ostu tarvis mööblist tühjaks müüdud ja mees ise põrandal vanade vatitekkide kuhilas magas ning kamraadid ta poolsurnuna sealt leidsid ning haiglasse viisid, toimus Mardi elus pöördepunkt. Pärast meedikute poolt elule turgutamist tervenes mees sedavõrd, et koju naastes pakuti talle taas baarmeni töökohta, millele Mart ka alla kirjutas.

Põrgust naasnu tarkus
„Juhhuu, endine sõber Mart on tagasi! Juhhuu, meie sõber sai vanakuradist võitu!“ rõõmustasid sõbrad. Aga Mart jäi ise kidakeelseks ning pihtis vaid ühele sõbrale:
„Narkomaan jääb narkomaaniks, nagu ka nikotiinik jääb nikotiinikuks või alkohoolik jääb alkohoolikuks ka siis, kui ta on nendest pahedest priiks saanud. Sõltuvus verest ja ajust ei kao ka aastakümnete pärast. Ma siiani vaatan kõike kallist ja hinnalist pilguga, et kui palju pappi võib ühe või teise eseme müügist saada, kui palju narkootikume saaksin ma selle raha eest osta. Ja tegelikult ei näe ka kõige terasem spetsialist minu sisse, ma vegeteerin kohutavas depressioonis, vaatan iga kallakut, kurvi ja puuoksa, kus võiks oma elule punkti panna. Sõltuvusest tagasiteed ei eksisteeri, sestap katsuge mõnuainetest suure kaarega eemale hoida.
Tean ka kuupäevaliselt, millal mul on aeg minna...”

Margit Peterson

2 kommentaari Lisa kommentaar
  
Linda Mark 11.02.2020 13:16
KUIDAS MINU LAENU SELLEST SUUREST FIRMAST sain Tere, mu kallid inimesed, ma olen Linda McDonald, kes elab praegu Austinis Texases, USA-s. Olen praegu kolme lapsega lesk ja olin 2018. aasta aprillis finantsseisundis ummikus ning mul oli vaja refinantseerida ja arveid maksta. Proovisin leida laenu erinevatelt nii era- kui ka korporatiivsetelt laenufirmadelt, kuid mitte kunagi eduga. Enamik panku lükkas mu krediidi tagasi, ärge täiel rinnal saamas neid hoodlumeid, kes kutsuvad neid omaraha laenuandjaks - nad on kõik pettused, nad tahavad ainult teie raha ja te ei kuule neilt enam, et nad on seda mulle kaks korda teinud, enne kui ma kohtusin hr David Wilsoniga. Kõige huvitavam osa on see, et minu laen kanti mulle üle 74 tunni jooksul, seega soovitan teil pöörduda hr Davidi poole, kui olete huvitatud laenu saamisest ja olete kindel, et saate talle õigel ajal tagasi maksta, võite temaga ühendust võtta e-posti teel ……… (davidwilsonloancompany4@gmail.com) Krediidikontrolli pole, ükski 2-protsendise intressimäära ja parema tagasimakse plaaniga krediidireisija pole Kui peate laenutagatise saamiseks võtma ühendust mõne ettevõttega, pöörduge täna laenu saamiseks hr David Wilsoni poole Nad pakuvad igasuguseid laenukategooriaid Lühiajaline laen (5_10 aastat) Pikaajaline laen (20_40) Meedia tähtajaline laen (10_20) Nad pakuvad laenu nagu Kodulaen ............., ärilaen ........ Võlalaen ....... Õppelaen .........., ettevõtluse alustamise laen Ettevõtluslaen ......., ettevõtte laen .............. jne E-post .......... (davidwilsonloancompany4@gmail.com) Kui tegemist on finantskriisi ja laenuga, siis on David Wilsoni laenude finantseerimine just see koht, kuhu minna. Palun öelge talle, et ma proua Linda McDonald juhendab teile õnne ................... ....
Tord 09.07.2019 21:37
Paistab et kogu lugu on puhas väljamõeldis. Savusuitsetaja ja narkomaan...ärge ajage naerma. Alkohol palju jubedam asi siin maailmas.