horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Nimekiri vanadest peikadest

Kunstnik Deivi Org, tuntud ka nime all Monica del Norte, paneb meie vestluse ajal üles oma näitust Munamäe vaatetornist. Just seal, kus ta aastaid tagasi oma pulmapäeval heitis tuulde nimekirja endisse ellu maha jäänud peigmeestest.

Kas sa oled pigem eesti või pigem hispaania kunstnik?
Globaalne. Eriti peale seda kui käisin Hispaaniat Gruusias esindamas. Batumis oli näitus ja ma olin avamispidustustel ainuke hispaania kunstnik ja keegi ei saanud aru, kuidas ja miks ma vene keeles suhtlen.

Miks oled valinud elu kahes riigis?
Muidu oleks igav ja tervis läheks käest, kui Eestis elaks.

Mis näitus sul praegu tuleb?
Minu enda loodud uus kunstistiil, mis seob erinevad suunad, millega tegelenud olen. Töödel on nii maali kui ka heegeldust. Näitust saab vaadata Suure Munamäe tornis – „Kraaped läbi kuue korruse”.

Miks just Munamäel?
Munamäelt käisin läbi oma esimese pulma käigus ja viskasin sealt alla nimekirja oma vanadest peikadest, et neist jäädavalt lahti saada. Nimekiri oli väga lühike. Katsun näitusega tühikut täita. Tegelikult on Munamäe torniga imelisi kogemusi olnud ja praegu tekkis lihtsalt supervõimalus. Lihtsalt pakuti.
Üks väga ilus lugu juhtus Munamäel, kui olin 13-aastane. Läksime kahe sõbrannaga Kambjast ratastel sinnapoole matkama. Magasime telgis, mäest mitte kaugel. Hommikul kella seitsme paiku kuulsin läbi une kahtlaselt tuttavat viisi meeskoori esituses. Ärkasin, aga arvasin, et uni kestab. RAM oli torni roninud ja laulis sealt Ameerika Hääle signatuurlugu! Oli aasta 1983.

Üllatad vaatajaid alailma millegi uuega. Kas ka nüüd?
Loodan, et olen suutnud oma eelmisel aastal ilmunud raamatuga „Pärimusmood” juba mingisuguse silla ehitada oma loome-elude vahele.
Olen 3-aastasest peale käsitööd teinud ja alles 15 a tagasi hakkasin maalima. Raamatus on nii minu kunstnikukalduvus kui ka käsitöö näha. Sellepärast loodangi, et see kummaline ärakalle heegeldusse ei tule liigse pingutuse vaid loomuliku jätkuna minu maailma sisenemisel. Pealegi arvan, et linnavälistel näitustel käib rohkem ka neid, kes näppe liigutavad.

Millega sel suvel veel tegeleda plaanid?
Talukoha pidamisega Setumaal. Kui Jumal on andnud 15 hektarit kätte, on ta sellele lisanud ka tohutu töökoorma. Loodan sellega ääripidi hakkama saada.
Heinaniitmise ja puusaagimise vahele saab valmis minu järgmine raamat PRII_HEEGELDUSE_LUGU ehk PRII ja loodan, et inimesed võtavad eestikeelse sõna üle ja hakkavad inglisekeelse sõna freeform asemel seda kasutama.
Tegu saab siis olema üksikute heegeldetailide kogumiga, millel juures ainult tööskeem ja ei ühtegi sõna. Hakkasin korraga mõtlema, et millal mina viimati juhendeid lugesin. No ei mäleta. Kes märke tunneb, saab nagunii hakkama. Seal on küll mu omaloodud kolmemõõtmelisi üllitisi koos omaloodud skeemidega, aga minu meelest on nad päris lihtsad ja arusaadavad.
Ja loomulikult on taustaks jälle mu oma maalid, mida mööda kulgeb see taimedest ja dekoratiivjubinatest koosnev teekond.
Sellist raamatut pole veel kusagil näinud ja loodan, et eestlasest käsitööline võtab selle sama suure innuga vastu kui mu eelmise aasta "Pärimusmoe".

Anne-Mari Alver

 

0 kommentaari Lisa kommentaar