horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Nimmerschmidt, "Kirgede torm", NimmerSchmidt 2014

 Plaat ilmus küll juba aasta alguses, kuid tundus tookord ebahuvitav ja jäi seetõttu ka koheselt kajastamata.

Nüüd aga jäi "Kirgede torm" taas näppu ja pärast uut kuulamisringi tundus isegi täiesti talutav olevat. Muidugi, nii kõrgelt nagu nädalaleht Eesti Ekspress seda hindas, lausa üheksa palli kümnest, ei kipuks poiste esikalbumi eest mitte mingil juhul andma.

Tartus tegutsev elektropopduo Nimmerschmidt on väga noor ansambel, loodi alles 2013. aasta kevadel. Põhiliikmed on klahvpillimängija Andero Nimmer ja vokalist-klahvpillimängija-kitarrid Fredy Schmidt. Kõik lood on kirjutanud poisid ise. Lüürikaga on aidanud Merilyn Merisalu.

Mis grupi esinemisi puudutab, siis laval toetab neid veel kaks pillimeest.

Debüütalbumi kallal nägid Andero ja Fredy palju vaeva, seda salvestati Tartus Ö Stuudios koguni pool aastat!

Kuigi plaadi nimest võiks teistsugused järeldused teha, on muusika neil ise selline üldjoontes rahulik, leebe, kohati isegi vaat et uinutava kulgemisega. Kokkuvõttes mõjub indie või alternatiivmuusikana ja kisub järjepannu kuulates natuke üksluiseks.

Ilusad meloodiarikkad laulud? Nii on kuulajad üksmeelselt kinnitanud. Lugusid ise leiab täpselt kümme, kuid pikkust kokku vaid natuke üle poole tunni. Nagu bändimehed ütlevad, keerleb kõik siin armastuse ümber ja lood on püütud edasi anda kõigile arusaadavalt, suhteliselt lihtsa sõnumiga.

Kindlaid eelistusi ei kipu tekkima, kuid vahest on duo kõige esimene singel üldse, "Öisel järvel", ja Eesti Laul 2014-l poolfinaali jõudnud "Sandra" teistest natuke huvitavamad.

Muide raadiosse on lisaks nendele kahele jõudnud veel "Eelmise suve saladus" ja "Pilvelõhkuja".

Mis eraldi vokaali puutub, siis kritiseerida pole midagi, kahtlemata on Fredy sümpaatne hea häälematerjaliga ilmekas laulja.

Tõenäoliselt võrgutavad nad oma muusikaga just paljud ja paljud noored eesti naised ära, kuigi iseenesest on n.ö. "poistebändist" asi ikkagi päris kaugel.

Hinne: 6/10

Ülo Külm

0 kommentaari Lisa kommentaar