horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Olly Murs "Never Been Better" Sony Music

R2-e staažika superhuumorisaate Rahva Oma Kaitse saatejuht Mart Juur, viskas hiljuti nalja: "Kes on Olly Murs? Mingi soomlane?" Aga ei. Oliver Stanley "Olly" Murs on hoopis Essexis elav 30-aastane inglise muusik, laulja ja laulukirjutaja, kellele ka teletöö igati tuttav. Muide populaarse saatesarja The X-Factor kaudu ta 2009. aastal laiemalt tuntuks saigi.

Järgmisel aastal ilmunud debüütsingel "Please Don´t Let Me Go" tõusis Suurbritannia laulu(de)tabelis esimeseks ja novembris välja antud omanimeline debüütalbum rebis samuti kiiresti kõrgustesse, omakorda kauamängivate edetabelisse teiseks.
Muusikaliselt on Murs proovinud esinevaid stiile – souli, reggaet, ska´d, r & b´d. Viimase albumi põhjal tahaks siiski öelda, et tegu lihtsustatult popmuusikaga. Või estraadiga, nagu vanasti taolise asja kohta ütlema kiputi.
Sarnasustest poleks vist väga põhjust rääkida, kuid on üksikuid vokaalseid momente, kus just Enrique Iglesias ja Phil Collins Mursiga rohkem samastuvad.
Lisaks laulmisele mängib Murs vabalt ka kahte pilli – kitarri ja klaverit.
Mursi edulugu on olnud pidev, aina tõusvas joones. Aastal 2013 soojendas ta Robbie Williamsi "Take The Crown Stadium Touril". Esines seega Eestiski, Tallinna Lauluväljakul, kusjuures polnud kitsi ka intervjuude andmisega. Korraks muide tuli ta pärast lavale ka Robbie enda suurejoonelises sõus.
2014. aasta novembris ilmunud Mursi neljas stuudioalbum "Never Been Better" on tervikuna küllaltki mõnus kuulamine.
Selline laiatarbekaup küll, kuid heas mõttes. Loomulikult sättis album ennast Suurbritannia plaadiedetabelis mugavalt esikohale.
Huvitaval kombel on siit seni singlitena välja tõmmatud just mõlemad koostööd teiste artistidega.
"Wrapped Up", kus teeb kaasa Travie McCoy, sisaldab endas lühikest räpijuppi, kuid midagi erilist ei kujuta.
Seevastu koos Demi Lovatoga esitatud "Up" on lihtsalt võrratu pala, nutikalt kokkupandud, ilusa meloodiaga, albumi absoluutne tipphetk. Sinna lähedale pääsevad seekord veel vaid "Seasons" ja "Hope You Got What You Came For", sädelevad pärlid needki.
Mursi sihtgrupis kahtlust pole. Eks selline kena välimusega ja puhta ning hea häälega poiss ikka kõikjal maailmas just naiste südameid võlub. Ja et daamidel ka silmarõõmu oleks, sisaldab albumiga kaasaskäiv voldik peamiselt Mursist tehtud fotosid.

Hinne: 7/10

Ülo Külm

0 kommentaari Lisa kommentaar