horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Oma õnnetuseks jäime me ellu

Lapse lein on raske kanda, nii väikesele leinajale kui ka tema vanematele. Pisikese Taanieli vanemate jaoks oli lein tõeliseks kannatuste rajaks, kus müstika ja päriselu piirid üsna sassi läksid.

Kui vanaisa suri, oli Taaniel äsja kuueaastaseks saanud. Poisi vanemad abiellusid, kui nad olid juba kolmekümnesed, kuid akadeemilise karjääri tõttu lükkasid nad lapse- muretsemine veel aastateks edasi. Lõpuks, olles edukalt väitekirja kaitsnud ja endale ülikoolis töökohad kindlustanud, hakati siiski ka pere suurendamise peale mõtlema. Nii tuligi ilmale poisslaps, kellele tema isapoolse vanaisa mälestuseks pandi nimeks Taaniel. Võib-olla sellepärast, et vanemad polnud enam esimeses nooruses, sündis poiss nõrga ja haiglasena. Kehva tervise tõttu ei saanud ta lasteaias käia ja vanematel tuli lapsehoidja palgata. Pärast oma teise naise surma kolis väikemehe emapoolne vanaisa nende juurde elama ja sellest said alguse Taanieli elu kõige õnnelikumad aastad. Seda ka vanaisa jaoks, kellest nüüd poisile lapsehoidja sai. Nad mõistsid teineteist suurepäraselt ja neil polnud omavahel olles kunagi igav.
Vanaisa õpetas Taanieli nelja-aastaselt lugema ja nende lemmikharrastuseks sai teineteisele oma lemmikmuinasjuttude ettelugemine. Kui lugemisest väsiti, hakati õhinal podkidnoid või kabet mängima.

Vanaisa põnevad lood
Kõige rohkem meeldis aga Taanielile, kui vanaisa talle lugusid oma elust pajatama hakkas. Ta elu polnud kerge, kuid see-eest oli huvitav. Teismelisena orvuks jäänud poiss läks vabatahtlikuna rindele, sai raskesti haavata ja tunnistati armeekõlbmatuks. Vanaisal tuli kodulinna tagasi pöörduda ja iseseisvalt endale leiba teenima hakata.
Noor mees leidis maalrina tööd ehitusel ja varsti sai temast brigadir, kelle ülesandeks oli oma brigaadile värvide, lahuste ja muude ehitusmaterjalide muretsemine ning kohaletoimetamine. Ta suutis oma meestele alati parimad tööotsad organiseerida ja oma brigaadi tol ajal nii raskesti kättesaadavate kvaliteetsete ehitusmaterjalidega kindlustada. Tema varustajatöö nähtav osa oli ainult nii-öelda jäämäe tipp, sest keegi ei teadnud, kuidas see tal õnnestus. Ja ega see kedagi huvitanudki, sest ülemustele läksid korda vaid tema brigaadi töö hea kvaliteet ja tulemuslikkus ning töömeestele nende korralik palk ja igakuine preemia.
Aga vanaisa „jäämäel“ oli veel teinegi, hoopis varjatum osa. Ta oli sellest salamisi Taanielile rääkinud. Poiss oskas oma noorele eale vaatamata temast aru saada ja nendevaheliseks saladuseks see jäigi. Selleks jäämäe veealuseks osaks oli lugu sellest, kuidas nõukogude ajal riiki rööviti... Ka vanaisa polnud erand. Ta virutas töö juurest värvi, lahjendas seda värnitsaga ja müüs edasi. Mees sahkerdas defitsiitseid ehitusmaterjale paljudele tolleaegsetele kõrgetele ülemustele, kes endile miljonivaatega mereäärseid suvilaid püsti panid. Vanaisa ei unustanud lisada, et nõukogude ajal ei peetud seda varguseks, sest kõik oli ju rahva omand ja elati põhimõtte järgi: mis ripakil, see ära, mis ei ole ripakil, tuleb tõmmata ripakile ja ikka ära.

Suur surmahirm
Paar aastat pärast nende juurde kolimist jäi vanaisa ootamatult haigeks. Päeva teisel poolel hakkas tal palavik tõusma ja tekkis tugev köha. Arstid otsustasid, et see on kopsupõletik ja ta paigutati haiglasse. Palavikust seal aga jagu ei saadud ja lisaks köhale hakkasid vanaisa ka kummalised kõhuvalud piinama. Ta jäi väga nõrgaks ja ei suutnud varsti enam voodistki tõusta. Vaatamata sellele ei kaotanud ta oma hingejõudu ja huumorimeelt.
Arstid ei suutnudki välja selgitada, mis haigusega tegemist oli ja vanaisa tervis üha halvenes. Ühel päeval ütles ta oma tütrele, Taanieli emale, et tema aeg manalateele minekuks on kätte jõudnud ja jagas korraldused, mida tütar peab tegema, kui ta sureb. Vanaisa andis talle täpsed juhised, kuidas teda matta, keda peiedele kutsuda ja milline hauakivi tellida. Päev pärast seda langes ta koomasse ja suri teadvusele tulemata. Lahkamisel avastati tal pehmete kudede sarkoom. Seda tüüpi pahaloomulist kasvajat oli tol ajal väga raske diagnoosida.
Kõigest sellest jutustas ema Taanielile, kui ta juba suureks sirgunud oli. Aga väiksena ei suutnud poiss veel mõista, kuhu vanaisa oli kadunud, sest matustele teda ei võetud. Sõbrad, kellega ta koos mängis, selgitasid talle, et tema vanaisa maeti auku. Kogu selle tegevuse õudus aga temani ei jõudnud ja paar päeva mängis poiss õue peal sügavat auku kaevates matuseid. Naabritädi küsimuse peale, mida ta teeb, vastas Taaniel, et kaevab oma emale auku. Kui ema vanaks ja haigeks jääb, siis saab ta emme maha matta.
Lõpuks tüdines Taaniel matuste mängimisest ja hakkas taas vanaisa koju ootama. Ema üritas talle pisarsilmi selgitada, et vanaisa on igaveseks lahkunud ja ta ei näe teda enam kunagi. Kui see Taanielile lõpuks kohale jõudis, puhkes ta kibedasti ja lohutamatult nutma. Ta pisaratel ei näinud lõppu tulevatki. Nii kestis see mitu päeva järjest. Murelikud vanemad  püüdsid talle selgitada, et meie kõigi elu lõpeb kord surmaga – kas ootamatult või mitte, aga lõpeb igal juhul. Selle peale hakkas poiss veel kibedamini nutma.
„Ma ei taha surra,“ nuuksus Taaniel ohjeldamatult. „Ma kardan surra. Ma tean, et need, kes surevad, maetakse auku, aga ma ei taha auku, ma kardan.“
Ta oli tõepoolest nii hirmul, et ei suutnud öösiti magada, nuttis kogu aeg ja nõudis ema enda kõrval magama.
„Ma võtan selle asja enda peale!”
Ärapiinatud vanemad ei teadnud, mida ette võtta ja langesid seetõttu teise äärmusesse. Nad hakkasid pojale tõestama, et tegelikult pole surma olemas, vanaks saades lahkuvad inimesed oma endisest kehast ja sünnivad uues. Kehad vahetuvad, kuid inimesed elavad igavesti edasi.
Selline selgitus oli Taanielile meelepärane, ta lõpetas nutmise ja ei kartnud enam surra.
Kivi langes vanemate südameilt ja ka nemad rahunesid maha. Aga nagu hiljem selgus, siis asjata.
Tulles ühel hommikul Taanieli äratama, märkas ema oma imestuseks, et poeg ei magagi, vaid lebab ja vaatab mõtlikult lakke.
„Mis sinuga on, pojake?“ küsis ta. „Mida sa seal uurid?“
„Ma arvan, et meil oleks aeg oma korteris remonti teha,“ vastas Taaniel ootamatult. „Vaata, kui määrdunud see lagi välja näeb.“
Alguses kaotas ema kõnevõime, kuid siis rahunes maha. Ta arvas, et Taaniel on nende jutuajamist vanaisaga pealt kuulnud, kui nad veidi aega enne taadi ootamatut haigestumist korteriremondi teemadel aru pidasid.
„Olgu, me mõtleme isaga selle peale,“ ütles ta hajameelselt.
„Teie isaga!“ turtsatas poiss pilkavalt naerma. „Te suudate vaid oma tööle ja teadusetegemisele mõelda! Ma võtan selle asja enda peale.“
Sel hetkel ema Taanieli sõnadele erilist tähelepanu ei pööranud ja unustas peagi nende jutuajamise, kuid õhtul leidis ta poisi sahvrist värvipurkide vahelt.
„Mida sa sealt otsid, poja?“ küsis ta imestunult, olles nende hommikuse vestluse juba unustanud.
„Vaatan, et värvid on paksuks muutunud, tuleks neid värnitsaga lahjendada.“
„Mis värnitsaga?“  imestas ema. „Milleks?“
„Kuidas milleks?“ sai Taaniel pahaseks. „Millega ma siis uksi värvin? Seinad on hiljuti pahteldatud, need tuleb vaid vesiemulsioonvärviga üle käia. Sellega saan ma hõlpsasti paari päevaga hakkama.“
„Oh issand!“ oli kõik, mida vaene ema suutis seda kuuldes sosistada. Ja teda ei hirmutanud mitte ainult oma väikese poja kummalised teadmised. Kõike seda võis ta oma vanaisalt kuulda. Hoopis rohkem hirmutasid ema tuttavad intonatsioonid poja hääles. „Kuula, ta räägib täpipealt nagu minu isa, isegi hääl on sama,“  ütles ta õudusega oma mehele.
„Mis selles imelikku on?“ vastas mees. „Nad olid ju niipalju aastaid iga päev koos. Ära muretse, küll ta varsti selle kõik unustab.“

Kas hingede rändamine?
Aga isa eksis. Taaniel ei unustanud midagi. Ta hakkas iga päevaga üha rohkem vanaisa moodi rääkima ja käituma. Aga see polnud veel kõik. Kõige kohutavam oli see, et üsna pea hakkas ta end täielikult vanaisaga samastama. Poiss jutustas sündmustest taadi elust nagu oleksid need tema endaga juhtunud, kasutas tema väljendeid ja viskas sekka samu naljalugusid. Üks ema sõbrannadest, kes tuliselt hingede rändamise teooriatesse uskus, vangutas pead ja ütles Taanieli emale:
„See on sellest, et temasse on vanaisa hing sisenenud. Sinu isa polnud kaua haige ja oli surres veel energiline inimene. Seepärast ei saanud tema hing surmaga leppida ja üritab endale uut keha leida. Last on tema kehast välja tõrjuda lihtsam kui täiskasvanut. Ma viin teid kokku ühe oma tuttava transpersonaalse psühholoogia spetsialistiga. Peate temaga konsulteerima ja talle Taanieli näitama.“
Kokkulepitud ajal saabuski perekond psühhoterapeudi juurde. Neid võttis vastu meeldiva olekuga vanemaealine naine. Isale meeldis see daam väga, kuna ta eelistas kogenud arste.
Arst juhatas nad oma kabinetti.
„Vabandage, et ma palun teil üleriideid selga jätta. Vaatamata sellele, et see maja pole ammu ehitatud, on selles ruumis millegipärast väga niiske. Ilmselt on tegemist ehitusveaga. Küttesüsteem töötab normaalselt, kuid ikkagi on siin külm ja mööda seinu voolab vesi alla. Ükski meistrimees pole suutnud kindlaks teha, millest see tuleb.“
Arsti jutu peale hüppas Taaniel püsti, läks kopitama läinud seina juurde ja hakkas seda erinevates kohtades koputama.
„Siin on asi selge,“ ütles ta mõne aja pärast täiskasvanuliku ja kindla hääletooniga. „Tegemist on nurgapealse toaga, seega on see siin välissein. Maja on paneelidest ehitatud ja ilmselt on tehases praakdeitail läbi lastud. Kuulete seda heli, kui ma koputan? Seina sees on tühimikud. Neid saab täita vaid väljastpoolt ja see on väga kapitaalne töö.“
„Mida ma peaksin siis ette võtma?“ küsis doktor.
„Te peate kogu seina ulatuses lisaradiaatorid paigaldama. Meil oli ühes toas sama probleem, panin sinna kolm radiaatorit juurde ja saime niiskusest täielikult lahti. Soovitan teil sama teha.“
Doktor vaatas küsivalt Taanieli vanemate poole.
„Näete nüüd isegi, miks me teie poole pöördusime,“ ütles ema ja ta silmadesse ilmusid pisarad.

Laps, kes joonistab
Taanieli hakkas aga äkki hoopis huvitama kabineti nurgas seisev väike laud, millele olid asetatud joonistamispaber ja eredavärvilised viltpliiatsid.
„Miks teil nii palju viltpliiatseid on?“  küsis poiss lapseliku uudishimuga.
Psühholoogi kogenud silm märkas, et tema ees seisab nüüd taas kõige tavalisem laps.
„Need on laste jaoks, kes joonistada armastavad,“ vastas ta. „Võib-olla meeldib sinulegi joonistada?“
„Väga,“ vastas Taaniel siiralt. „Mul on kodus joonistamisalbum, sinna ma joonistangi.“
„Äkki sa tahaksid ka minu juures joonistada? Sooviksin väga su pilte näha.“
„Olgu,“ -nõustus Taaniel. „Aga mida ma võiksin joonistada?“
„Seda, mida sa soovid,“ vastas doktor. „Joonista seda, mida sulle kõige rohkem meeldib joonistada.“
Taaniel läks laua juurde, võttis istet ja asus innukalt joonistama. Kui poiss oma pildid valmis oli saanud, näitas ta neid doktorile. Piltidel nähtu pani psühholoogi kulmu kortsutama. Ta uuris mõne aja tähelepanelikult Taanieli joonistusi ja ütles siis poisile:
„Ma tahan nüüd sinu vanematega rääkida. Sina mine natukeseks ajaks vastuvõturuumi, seal on lasteraamatuid, ajakirju ja puslesid. Võid neid uurida.“
Kui Taaniel oli kabinetist lahkunud, näitas doktor vanematele poisi esimest joonistust. Sellel oli kujutatud lind, kes päikese poole lendas.
„Vaadake seda pilti. Siin on lind, kes püüab end lahti rabeleda ja ära lennata. See räägib sellest, et Taanielil pole piisavalt vabadust, te ei anna talle võimalust iseseisvalt tegutseda, kipute oma hoolitsusega üle pingutama. Nüüd vaadake teist pilti. Jällegi lind ja taas üksi. Ilmselt on ta väga üksildane poiss. Vanaisa oli varem kogu aeg ta kõrval, Taanielil oli temaga huvitav ja kellegagi omaealiste hulgast ta ei sõbrustanud. Nad olid teineteisesse väga kiindunud. Kujutage nüüd ette, mida laps tundis, kui selline lähedane sõber tema elust äkki ootamatult ja jäljetult kadus. Et ta suur sõber taas tema kõrval oleks hakkaski ta vanaisa alateadlikult taaselustama, tema moodi rääkima ja käituma.“

Tark otsus, tark loom
„Oleme teile väga tänulikud, et aitasite meil Taanieli seisundist aru saada ja seda mõista, aga mida me peaksime nüüd edasi tegema?“ küsis isa mureliku näoga.
„On vaja see tühimik loomulikul moel täita. Seda pole kerge teha, sest uus ja lähedane sõber ei ilmu tema ellu ju päevapealt. Seepärast tahan teile pakkuda kõige lihtsamat ja kiiremat väljapääsu olukorrast. Koer. Koer on kõige parem ja kõige ustavam sõber. Siis tahavad ka teised lapsed Taanieliga sõbraks saada. Kõik lapsed armastavad koeri ja  peavad nende omanikest lugu.“
Nii ilmuski Taanieli ellu kääbuspinšerikutsikas, kes tänu oma intelligentsusele ja taibukusele sai nimeks Sherlock. Temast sai peagi poisile ustav sõber ja mängukaaslane ning kogu pere suur lemmik. Sherlock oli Taanieli väga kiindunud, magas tema kõrval voodis, ning kui nad õue jalutama läksid, pidas oma kohuseks peremeest kõigi ja kõige eest kaitsta. Kui nende majja külalised juhtusid tulema, käitus ta tõelise valvekoerana ja istus kogu õhtu Taanieli kõrval.
Sherlocki taibukuse kohta liikus legende, mida mõned inimesed keeldusid isegi uskumast. Näiteks õppis ta ära käpaga puldile vajutamise ja teleri sisselülitamise.
„Ma ei imestaks, kui ta varsti ka kanaleid teadlikult valima hakkab,“ pomises isa seda nähes pead vangutades.

Eliise Mäesalu

Jätkub ajakirjas...

49 kommentaari Lisa kommentaar
  
Illuminati Foundation 14.10.2022 11:36
Kas olete ärimees, ettevõtja, poliitik, muusik, jalgpallur jne? Kas soovite olla kuulus kunstnik või näitleja ja võimas maailmas? Liituge Illuminatiga ja saate 1 000 000 dollari suurust liikmesoodustust. Lisateabe saamiseks võtke meiega ühendust e-posti aadressil illuminatioffice.11@gmail.com Lisateabe saamiseks võite ühendust võtta ka suurmeistriga whatsapi kaudu +447864822443
Illuminati Foundation 14.10.2022 11:36
Kas olete ärimees, ettevõtja, poliitik, muusik, jalgpallur jne? Kas soovite olla kuulus kunstnik või näitleja ja võimas maailmas? Liituge Illuminatiga ja saate 1 000 000 dollari suurust liikmesoodustust. Lisateabe saamiseks võtke meiega ühendust e-posti aadressil illuminatioffice.11@gmail.com Lisateabe saamiseks võite ühendust võtta ka suurmeistriga whatsapi kaudu +447864822443
Alice Alma 31.07.2021 13:27
DIE WUNDERBARE FRAU, DIE MICH AUS SCHULDEN RETTET Die wundervolle Frau, die mir einen Kredit gewährt hat und heute schuldenfrei ist. Dank der gutherzigen Frau, die mich aus finanzieller Last befreit hat und heute nach vielen schlechten Erfahrungen von vielen Kreditinstituten wieder schuldenfrei bin, hätte ich nie gedacht, dass es so einen guten Kreditgeber noch gibt, bis mir eine Freundin diese wunderbare Person vorstellt Frau Frau SUSANE WOLFGANG Kreditgesellschaft, die mir ein Darlehen zu 3% gewährt hat, ich habe endlich 8000 Euro bekommen, habe ein eigenes Geschäft, auch du kannst schuldenfrei sein, suche einen Kredit zur Gründung eines Unternehmens, Autokredit, Hausrechnung oder Studiengebühren Kontaktieren Sie sie noch heute jederzeit per E-Mail: susanewolfgangkredit@gmail.com, WhatsApp; +447537146783
nando hubber 17.06.2020 16:00
Hello I'm Hubber from Cameroon.Direct Seller the Gold, Please I'm looking for a serious gold buyer who can partner We need a good buyer who can come and buy from us , we have stock in cameroon. Our aim is to create a good and swift business chain that can facilitate fast interested person,mandate,buyer,should get to us for our official FCO larydanielo2@gmail.com we sale gold bars.. larydanielo2@gmail.com Commodity : Gold Bars Purity : 97 % pure, 22 + carats Origin : Cameroon 32000$/kg
sasha 11.04.2019 16:27
Kas te põlvitate maa peal? Ja teilt küsitakse raha, enne kui annate selle? EI, meiega maksate enne laenu saamist midagi Seaduse austamise ja kliendi rahulolu huvides edendame vajalikke kulutusi ja hüvitate meile, kui teie taotluse kogusumma on laekunud Teil oli võimalus laenata vahemikus 5 000 kuni 5 000 000 eurot madala maksumääraga 2% 1–30 aasta jooksul NB! ei maksa enne laenu saamist MEIE TÕHUSUS TÕHUSAB E-post: Expressfinance02@gmail.com
sasha 11.04.2019 16:24
Kas te põlvitate maa peal? Ja teilt küsitakse raha, enne kui annate selle? EI, meiega maksate enne laenu saamist midagi Seaduse austamise ja kliendi rahulolu huvides edendame vajalikke kulutusi ja hüvitate meile, kui teie taotluse kogusumma on laekunud Teil oli võimalus laenata vahemikus 5 000 kuni 5 000 000 eurot madala maksumääraga 2% 1–30 aasta jooksul NB! ei maksa enne laenu saamist;; MEIE TÕHUSUS TÕHUSAB E-post: Expressfinance02@gmail.com
sasha 11.04.2019 16:24
Kas te põlvitate maa peal? Ja teilt küsitakse raha, enne kui annate selle? EI, meiega maksate enne laenu saamist midagi Seaduse austamise ja kliendi rahulolu huvides edendame vajalikke kulutusi ja hüvitate meile, kui teie taotluse kogusumma on laekunud Teil oli võimalus laenata vahemikus 5 000 kuni 5 000 000 eurot madala maksumääraga 2% 1–30 aasta jooksul NB! ei maksa enne laenu saamist MEIE TÕHUSUS TÕHUSAB E-post: Expressfinance02@gmail.com
bernette 24.02.2019 02:04
Tere; Panin teie käsutusse 2 000 kuni 7 800 000 euro suuruse laenu, mille intressimäär on 2% väga lihtsatel tingimustel kõigile inimestele, kes saavad tagasi maksta. Laen - Et taaselustada oma äri? - renoveerida hoone sisemus, hoone? - Rentida? - Osta auto? - krediit pulma eest? - Võlgade arveldamine? - projekti elluviimiseks? Ma teen ka investeeringuid ja laene konkreetsete liikide vahel. Lisateabe saamiseks võtke minuga otse ühendust minu e-posti aadressiga: cindibernette@gmail.com NB! Väga ausate inimeste jaoks Tänan teid
bernette 24.02.2019 02:03
Tere; Panin teie käsutusse 2 000 kuni 7 800 000 euro suuruse laenu, mille intressimäär on 2% väga lihtsatel tingimustel kõigile inimestele, kes saavad tagasi maksta. Laen - Et taaselustada oma äri? - renoveerida hoone sisemus, hoone? - Rentida? - Osta auto? - krediit pulma eest? - Võlgade arveldamine? - projekti elluviimiseks? Ma teen ka investeeringuid ja laene konkreetsete liikide vahel. Lisateabe saamiseks võtke minuga otse ühendust minu e-posti aadressiga: cindibernette@gmail.com NB! Väga ausate inimeste jaoks Tänan teid
bernette 24.02.2019 02:03
Tere; Panin teie käsutusse 2 000 kuni 7 800 000 euro suuruse laenu, mille intressimäär on 2% väga lihtsatel tingimustel kõigile inimestele, kes saavad tagasi maksta. Laen - Et taaselustada oma äri? - renoveerida hoone sisemus, hoone? - Rentida? - Osta auto? - krediit pulma eest? - Võlgade arveldamine? - projekti elluviimiseks? Ma teen ka investeeringuid ja laene konkreetsete liikide vahel. Lisateabe saamiseks võtke minuga otse ühendust minu e-posti aadressiga: cindibernette@gmail.com NB! Väga ausate inimeste jaoks Tänan teid
bernette 24.02.2019 02:02
Tere; Panin teie käsutusse 2 000 kuni 7 800 000 euro suuruse laenu, mille intressimäär on 2% väga lihtsatel tingimustel kõigile inimestele, kes saavad tagasi maksta. Laen - Et taaselustada oma äri? - renoveerida hoone sisemus, hoone? - Rentida? - Osta auto? - krediit pulma eest? - Võlgade arveldamine? - projekti elluviimiseks? Ma teen ka investeeringuid ja laene konkreetsete liikide vahel. Lisateabe saamiseks võtke minuga otse ühendust minu e-posti aadressiga: cindibernette@gmail.com NB! Väga ausate inimeste jaoks Tänan teid
bernette 24.02.2019 02:02
Tere; Panin teie käsutusse 2 000 kuni 7 800 000 euro suuruse laenu, mille intressimäär on 2% väga lihtsatel tingimustel kõigile inimestele, kes saavad tagasi maksta. Laen - Et taaselustada oma äri? - renoveerida hoone sisemus, hoone? - Rentida? - Osta auto? - krediit pulma eest? - Võlgade arveldamine? - projekti elluviimiseks? Ma teen ka investeeringuid ja laene konkreetsete liikide vahel. Lisateabe saamiseks võtke minuga otse ühendust minu e-posti aadressiga: cindibernette@gmail.com NB! Väga ausate inimeste jaoks Tänan teid
bernette 24.02.2019 02:01
Tere; Panin teie käsutusse 2 000 kuni 7 800 000 euro suuruse laenu, mille intressimäär on 2% väga lihtsatel tingimustel kõigile inimestele, kes saavad tagasi maksta. Laen - Et taaselustada oma äri? - renoveerida hoone sisemus, hoone? - Rentida? - Osta auto? - krediit pulma eest? - Võlgade arveldamine? - projekti elluviimiseks? Ma teen ka investeeringuid ja laene konkreetsete liikide vahel. Lisateabe saamiseks võtke minuga otse ühendust minu e-posti aadressiga: cindibernette@gmail.com NB! Väga ausate inimeste jaoks Tänan teid
bernette 24.02.2019 02:01
Tere; Panin teie käsutusse 2 000 kuni 7 800 000 euro suuruse laenu, mille intressimäär on 2% väga lihtsatel tingimustel kõigile inimestele, kes saavad tagasi maksta. Laen - Et taaselustada oma äri? - renoveerida hoone sisemus, hoone? - Rentida? - Osta auto? - krediit pulma eest? - Võlgade arveldamine? - projekti elluviimiseks? Ma teen ka investeeringuid ja laene konkreetsete liikide vahel. Lisateabe saamiseks võtke minuga otse ühendust minu e-posti aadressiga: cindibernette@gmail.com NB! Väga ausate inimeste jaoks Tänan teid
bernette 24.02.2019 02:00
Tere; Panin teie käsutusse 2 000 kuni 7 800 000 euro suuruse laenu, mille intressimäär on 2% väga lihtsatel tingimustel kõigile inimestele, kes saavad tagasi maksta. Laen - Et taaselustada oma äri? - renoveerida hoone sisemus, hoone? - Rentida? - Osta auto? - krediit pulma eest? - Võlgade arveldamine? - projekti elluviimiseks? Ma teen ka investeeringuid ja laene konkreetsete liikide vahel. Lisateabe saamiseks võtke minuga otse ühendust minu e-posti aadressiga: cindibernette@gmail.com NB! Väga ausate inimeste jaoks Tänan teid
bernette 24.02.2019 02:00
Tere; Panin teie käsutusse 2 000 kuni 7 800 000 euro suuruse laenu, mille intressimäär on 2% väga lihtsatel tingimustel kõigile inimestele, kes saavad tagasi maksta. Laen - Et taaselustada oma äri? - renoveerida hoone sisemus, hoone? - Rentida? - Osta auto? - krediit pulma eest? - Võlgade arveldamine? - projekti elluviimiseks? Ma teen ka investeeringuid ja laene konkreetsete liikide vahel. Lisateabe saamiseks võtke minuga otse ühendust minu e-posti aadressiga: cindibernette@gmail.com NB! Väga ausate inimeste jaoks Tänan teid
bernette 24.02.2019 01:59
Tere; Panin teie käsutusse 2 000 kuni 7 800 000 euro suuruse laenu, mille intressimäär on 2% väga lihtsatel tingimustel kõigile inimestele, kes saavad tagasi maksta. Laen - Et taaselustada oma äri? - renoveerida hoone sisemus, hoone? - Rentida? - Osta auto? - krediit pulma eest? - Võlgade arveldamine? - projekti elluviimiseks? Ma teen ka investeeringuid ja laene konkreetsete liikide vahel. Lisateabe saamiseks võtke minuga otse ühendust minu e-posti aadressiga: cindibernette@gmail.com NB! Väga ausate inimeste jaoks Tänan teid
chancellepapadolo 10.09.2018 14:39
Nu är lån mellan individer och personer i ekonomiska svårigheter bara 1% Du är speciell av god moral. Behöver du ett lån för att lösa skulder eller betala dina räkningar eller starta ett bra företag? Jag erbjuder dig ett lån som sträcker sig från 1000 till 57.000.000 över en period av 1 till 50 år beroende på det begärda beloppet med en mycket attraktiv fast årlig räntesats på 1% för alla begärda belopp. Om du letar efter ett lån kontakta mig via mail: chancellepapadolo@gmail.com
chancellepapadolo 10.09.2018 14:34
Nu är lån mellan individer och personer i ekonomiska svårigheter bara 1% Du är speciell av god moral. Behöver du ett lån för att lösa skulder eller betala dina räkningar eller starta ett bra företag? Jag erbjuder dig ett lån som sträcker sig från 1000 till 57.000.000 över en period av 1 till 50 år beroende på det begärda beloppet med en mycket attraktiv fast årlig räntesats på 1% för alla begärda belopp. Om du letar efter ett lån kontakta mig via mail: chancellepapadolo@gmail.com
chancelle 10.09.2018 14:33
Nu är lån mellan individer och personer i ekonomiska svårigheter bara 1% Du är speciell av god moral. Behöver du ett lån för att lösa skulder eller betala dina räkningar eller starta ett bra företag? Jag erbjuder dig ett lån som sträcker sig från 1000 till 57.000.000 över en period av 1 till 50 år beroende på det begärda beloppet med en mycket attraktiv fast årlig räntesats på 1% för alla begärda belopp. Om du letar efter ett lån kontakta mig via mail: chancellepapadolo@gmail.com
chancellepapadolo 10.09.2018 14:30
Nu är lån mellan individer och personer i ekonomiska svårigheter bara 1% Du är speciell av god moral. Behöver du ett lån för att lösa skulder eller betala dina räkningar eller starta ett bra företag? Jag erbjuder dig ett lån som sträcker sig från 1000 till 57.000.000 över en period av 1 till 50 år beroende på det begärda beloppet med en mycket attraktiv fast årlig räntesats på 1% för alla begärda belopp. Om du letar efter ett lån kontakta mig via mail: chancellepapadolo@gmail.com
chancelle 10.09.2018 14:29
Nu är lån mellan individer och personer i ekonomiska svårigheter bara 1% Du är speciell av god moral. Behöver du ett lån för att lösa skulder eller betala dina räkningar eller starta ett bra företag? Jag erbjuder dig ett lån som sträcker sig från 1000 till 57.000.000 över en period av 1 till 50 år beroende på det begärda beloppet med en mycket attraktiv fast årlig räntesats på 1% för alla begärda belopp. Om du letar efter ett lån kontakta mig via mail: chancellepapadolo@gmail.com
chancellepapadolo 10.09.2018 14:28
Nu är lån mellan individer och personer i ekonomiska svårigheter bara 1% Du är speciell av god moral. Behöver du ett lån för att lösa skulder eller betala dina räkningar eller starta ett bra företag? Jag erbjuder dig ett lån som sträcker sig från 1000 till 57.000.000 över en period av 1 till 50 år beroende på det begärda beloppet med en mycket attraktiv fast årlig räntesats på 1% för alla begärda belopp. Om du letar efter ett lån kontakta mig via mail: chancellepapadolo@gmail.com
chancellepapadolo 10.09.2018 13:36
Nu är lån mellan individer och personer i ekonomiska svårigheter bara 1% Du är speciell av god moral. Behöver du ett lån för att lösa skulder eller betala dina räkningar eller starta ett bra företag? Jag erbjuder dig ett lån som sträcker sig från 1000 till 57.000.000 över en period av 1 till 50 år beroende på det begärda beloppet med en mycket attraktiv fast årlig räntesats på 1% för alla begärda belopp. Om du letar efter ett lån kontakta mig via mail: chancellepapadolo@gmail.com
chancellepapadolo 10.09.2018 13:33
Nu är lån mellan individer och personer i ekonomiska svårigheter bara 1% Du är speciell av god moral. Behöver du ett lån för att lösa skulder eller betala dina räkningar eller starta ett bra företag? Jag erbjuder dig ett lån som sträcker sig från 1000 till 57.000.000 över en period av 1 till 50 år beroende på det begärda beloppet med en mycket attraktiv fast årlig räntesats på 1% för alla begärda belopp. Om du letar efter ett lån kontakta mig via mail: chancellepapadolo@gmail.com
chancellepapadolo 10.09.2018 13:31
Nu är lån mellan individer och personer i ekonomiska svårigheter bara 1% Du är speciell av god moral. Behöver du ett lån för att lösa skulder eller betala dina räkningar eller starta ett bra företag? Jag erbjuder dig ett lån som sträcker sig från 1000 till 57.000.000 över en period av 1 till 50 år beroende på det begärda beloppet med en mycket attraktiv fast årlig räntesats på 1% för alla begärda belopp. Om du letar efter ett lån kontakta mig via mail: chancellepapadolo@gmail.com
Anderson Morris 11.08.2018 14:55
Kas teil on vaja kiiret laenu, et arveid maksta, võtke meiega ühendust, kui anname laenu nii madalale kui 2% intressimäärale. Samuti anname pika ja lühikese ajaga laenu. Võtke meiega ühendust e-posti aadressil andmoris38@gmail.com.
josezbaeutier 28.07.2018 10:59
Tunnistus. Ma sain oma laenu Ma tutvustan ennast, et see on OLGA POLISTE, on liiga palju kelmust individuaalsete laenupakkumiste vahel. Külastasin saiti laenude väljaandmine tõsiste isikute vahel kogu maailmas ja I tuntud imeline daam, proua JOSE BAEUTIERRi nimi, kes aitab inimesi nende laenude andmisega ja kes andis mulle 50 000 euro suuruse laenu väga madal intressi tema poolt või 3% kogu minu laenuperioodi jooksul ja seal järgmisel hommikul sain raha ilma protokollita. Vajad krediiti isiklik, teie pank keeldub teile laenu andmast ükskõik milline maailma riik, kuhu saate temaga ühendust võtta, ja te karmistad rahul, kuid hoiduge sellest, kes ei soovi laene tagasi maksta. siin on tema e-posti aadress: josezbaeutierr@gmail.com Õnne. Ja ärge unustage jagada, et aidata oma lähedastel inimestel on vaja
josezbaeutier 28.07.2018 10:57
Tunnistus. Ma sain oma laenu Ma tutvustan ennast, et see on OLGA POLISTE, on liiga palju kelmust individuaalsete laenupakkumiste vahel. Külastasin saiti laenude väljaandmine tõsiste isikute vahel kogu maailmas ja I tuntud imeline daam, proua JOSE BAEUTIERRi nimi, kes aitab inimesi nende laenude andmisega ja kes andis mulle 50 000 euro suuruse laenu väga madal intressi tema poolt või 3% kogu minu laenuperioodi jooksul ja seal järgmisel hommikul sain raha ilma protokollita. Vajad krediiti isiklik, teie pank keeldub teile laenu andmast ükskõik milline maailma riik, kuhu saate temaga ühendust võtta, ja te karmistad rahul, kuid hoiduge sellest, kes ei soovi laene tagasi maksta. siin on tema e-posti aadress: josezbaeutierr@gmail.com Õnne. Ja ärge unustage jagada, et aidata oma lähedastel inimestel on vaja
josezbaeutierr 28.07.2018 10:55
Tunnistus. Ma sain oma laenu Ma tutvustan ennast, et see on OLGA POLISTE, on liiga palju kelmust individuaalsete laenupakkumiste vahel. Külastasin saiti laenude väljaandmine tõsiste isikute vahel kogu maailmas ja I tuntud imeline daam, proua JOSE BAEUTIERRi nimi, kes aitab inimesi nende laenude andmisega ja kes andis mulle 50 000 euro suuruse laenu väga madal intressi tema poolt või 3% kogu minu laenuperioodi jooksul ja seal järgmisel hommikul sain raha ilma protokollita. Vajad krediiti isiklik, teie pank keeldub teile laenu andmast ükskõik milline maailma riik, kuhu saate temaga ühendust võtta, ja te karmistad rahul, kuid hoiduge sellest, kes ei soovi laene tagasi maksta. siin on tema e-posti aadress: josezbaeutierr@gmail.com Õnne. Ja ärge unustage jagada, et aidata oma lähedastel inimestel on vaja
josez 28.07.2018 10:51
Tunnistus. Ma sain oma laenu Ma tutvustan ennast, et see on OLGA POLISTE, on liiga palju kelmust individuaalsete laenupakkumiste vahel. Külastasin saiti laenude väljaandmine tõsiste isikute vahel kogu maailmas ja I tuntud imeline daam, proua JOSE BAEUTIERRi nimi, kes aitab inimesi nende laenude andmisega ja kes andis mulle 50 000 euro suuruse laenu väga madal intressi tema poolt või 3% kogu minu laenuperioodi jooksul ja seal järgmisel hommikul sain raha ilma protokollita. Vajad krediiti isiklik, teie pank keeldub teile laenu andmast ükskõik milline maailma riik, kuhu saate temaga ühendust võtta, ja te karmistad rahul, kuid hoiduge sellest, kes ei soovi laene tagasi maksta. siin on tema e-posti aadress: josezbaeutierr@gmail.com Õnne. Ja ärge unustage jagada, et aidata oma lähedastel inimestel on vaja
josez 28.07.2018 10:47
Tunnistus. Ma sain oma laenu Ma tutvustan ennast, et see on OLGA POLISTE, on liiga palju kelmust individuaalsete laenupakkumiste vahel. Külastasin saiti laenude väljaandmine tõsiste isikute vahel kogu maailmas ja I tuntud imeline daam, proua JOSE BAEUTIERRi nimi, kes aitab inimesi nende laenude andmisega ja kes andis mulle 50 000 euro suuruse laenu väga madal intressi tema poolt või 3% kogu minu laenuperioodi jooksul ja seal järgmisel hommikul sain raha ilma protokollita. Vajad krediiti isiklik, teie pank keeldub teile laenu andmast ükskõik milline maailma riik, kuhu saate temaga ühendust võtta, ja te karmistad rahul, kuid hoiduge sellest, kes ei soovi laene tagasi maksta. siin on tema e-posti aadress: josezbaeutierr@gmail.com Õnne. Ja ärge unustage jagada, et aidata oma lähedastel inimestel on vaja
josezbaeutier 28.07.2018 10:42
Tunnistus. Ma sain oma laenu Ma tutvustan ennast, et see on OLGA POLISTE, on liiga palju kelmust individuaalsete laenupakkumiste vahel. Külastasin saiti laenude väljaandmine tõsiste isikute vahel kogu maailmas ja I tuntud imeline daam, proua JOSE BAEUTIERRi nimi, kes aitab inimesi nende laenude andmisega ja kes andis mulle 50 000 euro suuruse laenu väga madal intressi tema poolt või 3% kogu minu laenuperioodi jooksul ja seal järgmisel hommikul sain raha ilma protokollita. Vajad krediiti isiklik, teie pank keeldub teile laenu andmast ükskõik milline maailma riik, kuhu saate temaga ühendust võtta, ja te karmistad rahul, kuid hoiduge sellest, kes ei soovi laene tagasi maksta. siin on tema e-posti aadress: josezbaeutierr@gmail.com Õnne. Ja ärge unustage jagada, et aidata oma lähedastel inimestel on vaja
mariachrist 25.07.2018 11:45
Pakub lühiajalisi, keskmise tähtajaga ja pikaajalisi krediiti Tere daamid ja härrad, teil on vaja raha laenamine üksikisikute vahel, et tulla toime rahalised raskused lõpuks ummikust põhjustatud pangad, koos tagasilükkamise krediidi taotlus? Oleme finantseksperdid, kes suudavad teha laenu teie valitud summa ulatuses, mis muudab elu lihtsamaks. Need on valdkonnad, kus me saame aidata teil: * finantsvõla * Mortgage Loan * Investeerimislaen * Auto Laenud * Consolidation * Line of Credit * Teine Mortgage * Omandamine krediidi * Personal Loan Sa ummikus, keelatud panka ja sa ärge propageerige panku või paremat, kui teil on projekti ja vajate rahastamist. Nii et kui teil on vaja raha laenu ärge kartke meiega ühendust võtta e-posti teel: mariachrist2016@gmail.com Aitäh ja Kõigevägevam õnnistagu teid ja aitab teil saavutada oma majanduslikke projekte pärast laenu
mariachrist 25.07.2018 11:42
Pakub lühiajalisi, keskmise tähtajaga ja pikaajalisi krediiti Tere daamid ja härrad, teil on vaja raha laenamine üksikisikute vahel, et tulla toime rahalised raskused lõpuks ummikust põhjustatud pangad, koos tagasilükkamise krediidi taotlus? Oleme finantseksperdid, kes suudavad teha laenu teie valitud summa ulatuses, mis muudab elu lihtsamaks. Need on valdkonnad, kus me saame aidata teil: * finantsvõla * Mortgage Loan * Investeerimislaen * Auto Laenud * Consolidation * Line of Credit * Teine Mortgage * Omandamine krediidi * Personal Loan Sa ummikus, keelatud panka ja sa ärge propageerige panku või paremat, kui teil on projekti ja vajate rahastamist. Nii et kui teil on vaja raha laenu ärge kartke meiega ühendust võtta e-posti teel: mariachrist2016@gmail.com Aitäh ja Kõigevägevam õnnistagu teid ja aitab teil saavutada oma majanduslikke projekte pärast laenu
mariachrist 25.07.2018 11:27
Pakub lühiajalisi, keskmise tähtajaga ja pikaajalisi krediiti Tere daamid ja härrad, teil on vaja raha laenamine üksikisikute vahel, et tulla toime rahalised raskused lõpuks ummikust põhjustatud pangad, koos tagasilükkamise krediidi taotlus? Oleme finantseksperdid, kes suudavad teha laenu teie valitud summa ulatuses, mis muudab elu lihtsamaks. Need on valdkonnad, kus me saame aidata teil: * finantsvõla * Mortgage Loan * Investeerimislaen * Auto Laenud * Consolidation * Line of Credit * Teine Mortgage * Omandamine krediidi * Personal Loan Sa ummikus, keelatud panka ja sa ärge propageerige panku või paremat, kui teil on projekti ja vajate rahastamist. Nii et kui teil on vaja raha laenu ärge kartke meiega ühendust võtta e-posti teel: mariachrist2016@gmail.com Aitäh ja Kõigevägevam õnnistagu teid ja aitab teil saavutada oma majanduslikke projekte pärast laenu
mariachrist 25.07.2018 11:26
Pakub lühiajalisi, keskmise tähtajaga ja pikaajalisi krediiti Tere daamid ja härrad, teil on vaja raha laenamine üksikisikute vahel, et tulla toime rahalised raskused lõpuks ummikust põhjustatud pangad, koos tagasilükkamise krediidi taotlus? Oleme finantseksperdid, kes suudavad teha laenu teie valitud summa ulatuses, mis muudab elu lihtsamaks. Need on valdkonnad, kus me saame aidata teil: * finantsvõla * Mortgage Loan * Investeerimislaen * Auto Laenud * Consolidation * Line of Credit * Teine Mortgage * Omandamine krediidi * Personal Loan Sa ummikus, keelatud panka ja sa ärge propageerige panku või paremat, kui teil on projekti ja vajate rahastamist. Nii et kui teil on vaja raha laenu ärge kartke meiega ühendust võtta e-posti teel: mariachrist2016@gmail.com Aitäh ja Kõigevägevam õnnistagu teid ja aitab teil saavutada oma majanduslikke projekte pärast laenu
mariachrist 25.07.2018 11:25
Pakub lühiajalisi, keskmise tähtajaga ja pikaajalisi krediiti Tere daamid ja härrad, teil on vaja raha laenamine üksikisikute vahel, et tulla toime rahalised raskused lõpuks ummikust põhjustatud pangad, koos tagasilükkamise krediidi taotlus? Oleme finantseksperdid, kes suudavad teha laenu teie valitud summa ulatuses, mis muudab elu lihtsamaks. Need on valdkonnad, kus me saame aidata teil: * finantsvõla * Mortgage Loan * Investeerimislaen * Auto Laenud * Consolidation * Line of Credit * Teine Mortgage * Omandamine krediidi * Personal Loan Sa ummikus, keelatud panka ja sa ärge propageerige panku või paremat, kui teil on projekti ja vajate rahastamist. Nii et kui teil on vaja raha laenu ärge kartke meiega ühendust võtta e-posti teel: mariachrist2016@gmail.com Aitäh ja Kõigevägevam õnnistagu teid ja aitab teil saavutada oma majanduslikke projekte pärast laenu
mariachrist 25.07.2018 11:24
Pakub lühiajalisi, keskmise tähtajaga ja pikaajalisi krediiti Tere daamid ja härrad, teil on vaja raha laenamine üksikisikute vahel, et tulla toime rahalised raskused lõpuks ummikust põhjustatud pangad, koos tagasilükkamise krediidi taotlus? Oleme finantseksperdid, kes suudavad teha laenu teie valitud summa ulatuses, mis muudab elu lihtsamaks. Need on valdkonnad, kus me saame aidata teil: * finantsvõla * Mortgage Loan * Investeerimislaen * Auto Laenud * Consolidation * Line of Credit * Teine Mortgage * Omandamine krediidi * Personal Loan Sa ummikus, keelatud panka ja sa ärge propageerige panku või paremat, kui teil on projekti ja vajate rahastamist. Nii et kui teil on vaja raha laenu ärge kartke meiega ühendust võtta e-posti teel: mariachrist2016@gmail.com Aitäh ja Kõigevägevam õnnistagu teid ja aitab teil saavutada oma majanduslikke projekte pärast laenu
mariachrist 25.07.2018 11:05
Pakub lühiajalisi, keskmise tähtajaga ja pikaajalisi krediiti Tere daamid ja härrad, teil on vaja raha laenamine üksikisikute vahel, et tulla toime rahalised raskused lõpuks ummikust põhjustatud pangad, koos tagasilükkamise krediidi taotlus? Oleme finantseksperdid, kes suudavad teha laenu teie valitud summa ulatuses, mis muudab elu lihtsamaks. Need on valdkonnad, kus me saame aidata teil: * finantsvõla * Mortgage Loan * Investeerimislaen * Auto Laenud * Consolidation * Line of Credit * Teine Mortgage * Omandamine krediidi * Personal Loan Sa ummikus, keelatud panka ja sa ärge propageerige panku või paremat, kui teil on projekti ja vajate rahastamist. Nii et kui teil on vaja raha laenu ärge kartke meiega ühendust võtta e-posti teel: mariachrist2016@gmail.com Aitäh ja Kõigevägevam õnnistagu teid ja aitab teil saavutada oma majanduslikke projekte pärast laenu
mariachrist 25.07.2018 11:00
Pakub lühiajalisi, keskmise tähtajaga ja pikaajalisi krediiti Tere daamid ja härrad, teil on vaja raha laenamine üksikisikute vahel, et tulla toime rahalised raskused lõpuks ummikust põhjustatud pangad, koos tagasilükkamise krediidi taotlus? Oleme finantseksperdid, kes suudavad teha laenu teie valitud summa ulatuses, mis muudab elu lihtsamaks. Need on valdkonnad, kus me saame aidata teil: * finantsvõla * Mortgage Loan * Investeerimislaen * Auto Laenud * Consolidation * Line of Credit * Teine Mortgage * Omandamine krediidi * Personal Loan Sa ummikus, keelatud panka ja sa ärge propageerige panku või paremat, kui teil on projekti ja vajate rahastamist. Nii et kui teil on vaja raha laenu ärge kartke meiega ühendust võtta e-posti teel: mariachrist2016@gmail.com Aitäh ja Kõigevägevam õnnistagu teid ja aitab teil saavutada oma majanduslikke projekte pärast laenu
mariachrist 25.07.2018 10:59
Pakub lühiajalisi, keskmise tähtajaga ja pikaajalisi krediiti Tere daamid ja härrad, teil on vaja raha laenamine üksikisikute vahel, et tulla toime rahalised raskused lõpuks ummikust põhjustatud pangad, koos tagasilükkamise krediidi taotlus? Oleme finantseksperdid, kes suudavad teha laenu teie valitud summa ulatuses, mis muudab elu lihtsamaks. Need on valdkonnad, kus me saame aidata teil: * finantsvõla * Mortgage Loan * Investeerimislaen * Auto Laenud * Consolidation * Line of Credit * Teine Mortgage * Omandamine krediidi * Personal Loan Sa ummikus, keelatud panka ja sa ärge propageerige panku või paremat, kui teil on projekti ja vajate rahastamist. Nii et kui teil on vaja raha laenu ärge kartke meiega ühendust võtta e-posti teel: mariachrist2016@gmail.com Aitäh ja Kõigevägevam õnnistagu teid ja aitab teil saavutada oma majanduslikke projekte pärast laenu
mariachrist 25.07.2018 10:58
Pakub lühiajalisi, keskmise tähtajaga ja pikaajalisi krediiti Tere daamid ja härrad, teil on vaja raha laenamine üksikisikute vahel, et tulla toime rahalised raskused lõpuks ummikust põhjustatud pangad, koos tagasilükkamise krediidi taotlus? Oleme finantseksperdid, kes suudavad teha laenu teie valitud summa ulatuses, mis muudab elu lihtsamaks. Need on valdkonnad, kus me saame aidata teil: * finantsvõla * Mortgage Loan * Investeerimislaen * Auto Laenud * Consolidation * Line of Credit * Teine Mortgage * Omandamine krediidi * Personal Loan Sa ummikus, keelatud panka ja sa ärge propageerige panku või paremat, kui teil on projekti ja vajate rahastamist. Nii et kui teil on vaja raha laenu ärge kartke meiega ühendust võtta e-posti teel: mariachrist2016@gmail.com Aitäh ja Kõigevägevam õnnistagu teid ja aitab teil saavutada oma majanduslikke projekte pärast laenu
mariachrist 25.07.2018 10:57
Pakub lühiajalisi, keskmise tähtajaga ja pikaajalisi krediiti Tere daamid ja härrad, teil on vaja raha laenamine üksikisikute vahel, et tulla toime rahalised raskused lõpuks ummikust põhjustatud pangad, koos tagasilükkamise krediidi taotlus? Oleme finantseksperdid, kes suudavad teha laenu teie valitud summa ulatuses, mis muudab elu lihtsamaks. Need on valdkonnad, kus me saame aidata teil: * finantsvõla * Mortgage Loan * Investeerimislaen * Auto Laenud * Consolidation * Line of Credit * Teine Mortgage * Omandamine krediidi * Personal Loan Sa ummikus, keelatud panka ja sa ärge propageerige panku või paremat, kui teil on projekti ja vajate rahastamist. Nii et kui teil on vaja raha laenu ärge kartke meiega ühendust võtta e-posti teel: mariachrist2016@gmail.com Aitäh ja Kõigevägevam õnnistagu teid ja aitab teil saavutada oma majanduslikke projekte pärast laenu
Andrei 16.12.2017 21:10
Garanteeritud laenupakkumine. Oleme sertifitseeritud laenuandjafirma, kellele pakume lühiajalisi ja pikaajalisi laene ettevõtetele ja üksikisikutele madala intressimääraga. Vajad laenu? võtke meiega ühendust kohe: andrei1aleksander@gmail.com andrei1aleksander@gmail.com
Andrei 16.12.2017 21:09
Raske rahastamise abi. Investeeringud üksikisikute vahel kuni 10 000 000 € ulatuses. Kas teil on vaja krediiti üksikisikute vahel 72 tunni jooksul koos 2% intressiga, et tulla toime rahaliste probleemidega? Ärge kartke minuga pöörduda oma taotluse esitamiseks. Laenu taotluse saamiseks või meie pakkumiste kohta lisateabe saamiseks võtke meiega ühendust e-posti teel: andrei1aleksander@gmail.com andrei1aleksander@gmail.com
marina 27.06.2016 20:26
Kas teil on vaja tõelist, ohutu, kiire laenu ilma tagatise? teil on vaja isikliku laenu? laenu projekti või investeering? pakume tõhus ja usaldusväärne teenuseid. see on õige koht. Kirjuta oma soov nüüd. Minu e-posti aadress: r.rinatranscorp@gmail.com
elene 22.11.2015 00:10
Tere õhtust härra ja proua .. Kui oled aus ja tõsine inimene, et sa naudid minu pakkumisi. See ütles, ma teile teatada, et ma annan laene alates 1000 kuni 2.500.000euro, seega palun öelge mulle, kui palju sa tahad laenata ja mitu aastat sa tahad teha laenu. südamlikult E-post: lan.leankredit001@gmail.com
elene 22.11.2015 00:09
Tere õhtust härra ja proua .. Kui oled aus ja tõsine inimene, et sa naudid minu pakkumisi. See ütles, ma teile teatada, et ma annan laene alates 1000 kuni 2.500.000euro, seega palun öelge mulle, kui palju sa tahad laenata ja mitu aastat sa tahad teha laenu. südamlikult E-post: lan.leankredit001@gmail.com