horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

OneRepublic, "Oh My My", Interscope Records

OneRepublic on viieliikmeline USA bänd, mis moodustati 2002. aastal Colorados. Selle juhtfiguurideks võib pidada lauljat Ryan Tedderit ja kitarristi Zach Filkinsit.

Muusikaliselt neid täpselt liigitada on pea võimatu, kollektiiv seilab konkreetsete piiranguteta ja rõhutab ka ise seda. Ehk siis polegi see plaat pelgalt järjekordne tavaline poprock või alternatiivrokibänd - nagu esmapilgul neid kuulates ikkagi tundub -, vaid lisab nende loomingule maitseaineid juurde, kasvõi elektropopi ja new wave abil.
"Kirglikud muusikategijad ja nad kasutavad muusikainstrumentidest isegi tšellot," on neid kiidetud.
Albumeid nad eriti tihti välja ei anna. Oktoobris ilmunud "Oh My My" on alles nende neljas stuudioplaat. Siinkohal püstitasid nad endi jaoks omamoodi rekordi: seda lindistati koguni kaheksateist kuud, kauem kui ühtegi nende varasemat plaati.
Standardväljaandelt leiab ühtekokku kuusteist lugu. Tervikuna võttes midagi väga eripärast või uudset küll valminud pole, kuid üldmulje jääb sellegipoolest pigem positiivseks.
Singlitena on "Oh My My'd" esindama valitud "Wherever I Go" ja "Kids". Viimane neist kahest on kahtlemata siinsetest üks paremaid, tõeliselt meloodiarikas lugu.
Teistest parasjagu üle on ka naturaalkitarri sisaldav mõnus tundeline "Let´s Hurt Tonight", "Choke" ja "Lift Me Up". Funkilik nimilugu seevastu on natuke magedavõitu.
Uuel plaadil on appi võetud mitmeid külalismuusikuid. Neist kõige nimekamaks on kahtlemata kunagine progeansambli Genesis laulja Peter Gabriel. Tõsi, kaasa teeb ta vaid ühes loos, "A.I.".
Kriitikud "Oh My My'd" valdavalt ülistama ei kipu, hindavad keskpäraseks või sinna kanti. Kuid erinevate riikide plaadiedetabelitesse on punt ennast suutnud kerge vaevaga upitada. Esikoht on ette näidata Taivanist, pronksikarva tulemus USA-st ja kuues koht vanast heast Suurbritanniast.
Tõsisemate austajate jaoks on saadaval albumi DeLuxe väljaanne. Vältab koguni 75 minutit, lisalugusid on neli. Kaks neist standardiga ei kattu, "Heaveni" puhul tuleb aga tegemist akustilise versiooniga ja "Betteri" puhul keelpilliversiooniga.
Plaadiümbrisest niipalju, et see 0n väheatraktiivne, mingil moel ostma ei ahvatle.
Kuulda on, et järgmisel aastal läheb OneRepublic albumi toel ka suuremale maailmaturneele.

Hinne: 7/10

Ülo Külm

 

0 kommentaari Lisa kommentaar