horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Pääsemine negatiivsete mõtete lõksust

Kas teie läheksite ühel ilusal päikesepaistelisel päeval vangla värava taha ja nõuaksite seda, et teid pandaks seitsmeks aastaks rootsi kardinate taha?

Jah, ma tean, teie vastus on kindel ei!
Aga teate, kui sümbolistlikult öelda, siis mina just seda 2009. aasta novembrikuus tegingi, kui mind kirjutati Tartu Ülikooli Kliinikumist välja. Viibisin toona haiglas pool aastat uuringutel, et teada saada, mis minu tervisega toimub.
Ma olin igas mõttes läbi, sest arstid ei suutnud välja uurida põhjust, miks minu tervis läks järsku nii kehvaks, et kaotasin selle pärast oma 110 kilosest kehakaalust poole.

Nagunii suren peagi...
Mind tabas nii suur masendus ja käega löömise meeleolu, et olin kindel: ma suren üsna pea ära. Sellest teadmisest „üsna pea” aga kasvas välja seitse aastat. Teadsin kogu aeg, et kohe suren, aga ei surnud ... Ma lukustasin ennast vabatahtlikult seitsmeks aastaks iseenda masendavate mõtete külge, sidusin end ahelatesse... Ma olin vanglas! Võikaimas! Kõigist.
Kui inimene mõtleb negatiivseid mõtteid, siis hakkab tema keha tootma stressihormoone, mis lagundavad meie organismi, ei lase rakkudel uueneda, nõrgendavad immuunsüsteemi ning teevad meid kiiremini vanaks ja haigeks.
Mina närbusingi. Närtsisin sama kiiresti nagu suvepäikesest ja veest ilma jäetud lilleõis.
Kui minu tervis alguses oligi selline, et sellega oli võimalik elada, siis nüüdseks on sellest välja kasvanud umbes 30 erineva diagnoosiga haiguste kompleks.
Kui ma eelmine aasta ühel hommikul ärkasin ja seda kõike taipasin, et olin seitse aastat oma elust maha maganud, selle rentslisse visanud, siis olin südame põhjani pettunud ja üllatunud. See oli jahmatav avastus!

Igaüks väärib unistusi
Mis ma oleks selle hädaldamise, masenduse, depressiivsuse ja enda maailma eest peitmise asemel kõik võinud teha? Kui palju päikesepaisteid, lillelõhna, linnu siristamist ja muid ilusaid ning helgeid elamusi ma maha magasin? Millest heast ma kõik ilma jäin? Seda kõike on nii ilmatumalt palju.
Nüüd on mul selle kõige üle nii piinlik, häbi. Kuid ma annan selle endale andeks, sest hea oli, et selle üldse avastasin, sest mis oleks võinud juhtuda, kui... Sellele ei tahaks­ki üldse mõelda.
Nüüdseks ma elan täiel rinnal. Olen rõõmus, õnnelik, vahetu. Ma unistan, ja mitte ainult, ma liigun ka vaikselt nende täitumise suunas. Teen iga päev mõne sammu, et see suur edu, millest unistan, mulle lähemale jõuaks.
Ma tean, et täidan lähema aasta jooksul ka oma ühe elu unistustest – reisin New Yorki. Samas oleks ma võinud seda juba ammu teha, vähemalt siis, kui minu tervis polnud veel nii kehva nagu praegu.
Ma usun, teie imestate, et kuidas kavatsen oma unistuse nii kehva tervisega teoks teha? Tunnistan ausalt, et ma isegi veel ei tea sellele küsimusele vastust, kuid see polegi oluline. Kõige tähtsam on see, et ma olen optimistlik, mul on unistus, eesmärk ja ma usun sellesse. Muu ei olegi oluline! Kõige muu eest hoolitseb elu, sest mina olen talle oma tellimuse esitanud ja tema asi on see täita. Mina pean ainult tegutsema!

Tänu mõttelaadi muutusele on ka minu tervis paranenud. Minu kehakaal, mis kõikus seitse aastat 50 ja 57 kilo vahel (rõhutan, ma olen 184 cm pikk!), oli alles eelmise aasta augustikuus 54 kilogrammi, kuid nüüd, pool aastat hiljem kaalun 65 kilogrammi. Ma olen poole aastaga teinud seda, mida arstid pole suutnud seitsme aastaga teha! Kas see pole ime? Just nii palju suudab ainuüksi inimese mõtlemine teda muuta.
Minu jalgade seis on kogu aeg järjest halvemaks läinud, paar aastat tagasi langesid minu jalgadelt isegi karvad ära. Kuid teate, nad on tagasi kasvanud! See algas umbes pool aastat tagasi ...
Fakt on see, et ma ei saa enam mitte kunagi täitsa terveks, kuid positiivne mõtlemine säästab minu tervist ja ma pikendan sellega oma eluiga.
Te võite mõelda, et räägin ilusat muinasjuttu või et minul juubeldab õla peal ingel, kes mind kaitseb.
Meil kõigil hüplevad õla peal saatan ja ingel, nad mõlemad soovivad meie tähelepanu. Sõltub ainult meist, kumma poole me oma pilgu pöörame ja kellele neist kahest end avame ning oma terekäe ulatame. Aga see, kes saab meie avatud hinge ja käe, võtab kõik ja hakkab meie elu kujundama. Kui oleme saatanaga, siis meie elu pöörataksegi igas mõttes pahupidi, kui valime ingli, siis supleme õnne, rõõmu, külluse ja edu paistel.
Järelikult, on ainult meie otsustada, mis meie elust saab. Meie teeme valiku! Kõik ülejäänu juhtub ise.

Sain abi raamatutest ja loengutelt
Kavatsen teile rääkida oma viimase seitsme aasta valikutest ja nende mõjust enda elule ning loodan, et teie säästate oma aega, ei eksperimenteeri ja teete kohe õigeid otsuseid. Te saate tänu sellele elada õnnelikumat, rõõmsamat ja külluslikumat elu!
Olen nõus laskma lugejad oma mõtetesse ja igapäevaellu, et teised saaks minu tehtud vigadest õppida ning neid vältida.
Maailmas eksisteerivad imed ja muinasjutud, mida meile lapsepõlves räägiti, pole niisama fantaasia, vaid reaalne elu, mis on meie kõigiga päriselt võimalikud.
Minu muutumise tee sai alguse sellest, et ma hakkasin ennast vaimselt arendama. Esimene vaimse arengu materjal, mille ma läbi lugesin ja töötasin, oli kirjastaja ja kirjanik Inga Raitari poolt mulle saadetud Lilleorus asuva kriya jooga kes­kuse asutaja Ingvar Villido õppematerjal emotsioonidest ja sellest, kuidas neist vabaneda. Villido koolitusmaterjalidega saab tutvuda internetis aadressil www.lilleoru.ee.
Järgmisena kingiti mulle Anthony Robbinsi raamat „Ärata endas hiiglaslik vägi”. Lugesin ta läbi ja sain sellestki palju abi ning innustust. Kuid mul õnnestus ka eelmise aasta septembrikuus Anthony Robbinsiga isiklikult tund aega telefoni teel vestelda. Kuidas see mul õnnestus? Vaatasin aadressil www.youtube.com tema koolitusvideosid ja lisasin seal ühe video alla oma kontaktandmed. Ja mulle langes loosiõnn. Minuga võeti ühendust ja lepiti kokku aeg, mil saaksime Robbinsiga rahulikult telefoni teel suhelda.

Toomas Reisalu

Jätkub ajakirjas...

3 kommentaari Lisa kommentaar
  
Linda Mark 11.02.2020 14:06
KUIDAS MINU LAENU SELLEST SUUREST FIRMAST sain Tere, mu kallid inimesed, ma olen Linda McDonald, kes elab praegu Austinis Texases, USA-s. Olen praegu kolme lapsega lesk ja olin 2018. aasta aprillis finantsseisundis ummikus ning mul oli vaja refinantseerida ja arveid maksta. Proovisin leida laenu erinevatelt nii era- kui ka korporatiivsetelt laenufirmadelt, kuid mitte kunagi eduga. Enamik panku lükkas mu krediidi tagasi, ärge täiel rinnal saamas neid hoodlumeid, kes kutsuvad neid omaraha laenuandjaks - nad on kõik pettused, nad tahavad ainult teie raha ja te ei kuule neilt enam, et nad on seda mulle kaks korda teinud, enne kui ma kohtusin hr David Wilsoniga. Kõige huvitavam osa on see, et minu laen kanti mulle üle 74 tunni jooksul, seega soovitan teil pöörduda hr Davidi poole, kui olete huvitatud laenu saamisest ja olete kindel, et saate talle õigel ajal tagasi maksta, võite temaga ühendust võtta e-posti teel ……… (davidwilsonloancompany4@gmail.com) Krediidikontrolli pole, ükski 2-protsendise intressimäära ja parema tagasimakse plaaniga krediidireisija pole Kui peate laenutagatise saamiseks võtma ühendust mõne ettevõttega, pöörduge täna laenu saamiseks hr David Wilsoni poole Nad pakuvad igasuguseid laenukategooriaid Lühiajaline laen (5_10 aastat) Pikaajaline laen (20_40) Meedia tähtajaline laen (10_20) Nad pakuvad laenu nagu Kodulaen ............., ärilaen ........ Võlalaen ....... Õppelaen .........., ettevõtluse alustamise laen Ettevõtluslaen ......., ettevõtte laen .............. jne E-post .......... (davidwilsonloancompany4@gmail.com) Kui tegemist on finantskriisi ja laenuga, siis on David Wilsoni laenude finantseerimine just see koht, kuhu minna. Palun öelge talle, et ma proua Linda McDonald juhendab teile õnne ................... ....
CHALLENGE FINANCIAL SERVICES, 07.10.2018 13:57
Tere, See on üldsusele teavitamine, et CHALLENGE FINANCIAL SERVICES, me oleme erafinantseerimisfirma. Meil on avatud rahalised võimalused kõigile inimestele, kes vajavad rahalist abi. Kas sa arvad laenu saamist? Kas teil on tõsine vajadus kiireloomulise laenu järele, et alustada oma äri? Kas teil on võlg? See on teie võimalus oma soovi saavutada, anname isiklikke laene, ärilaene ja kõiki 3% intressiga laene. Kui olete huvitatud erakorralise laenu saamisest, võtke meiega ühendust e-posti teel challengefinancialservics@gmail.com, et saada lisateavet. Challenge Financial Services Tel: +16789614269 E-post: challengefinancialservices@outlook.com E-post: challengefinancialservics@gmail.com
james evans 01.08.2018 01:54
Oleme rahvusvaheline laenupank, anname laenud üksikisikutele ja ettevõtetele Lähis-Idas, Aasias, Euroopas ja Põhja-Aafrikas. Pakume laenu liike nagu isiklik laen, äri- / investeerimislaen, auto laen, võlgade konsolideerimise laen ja õppelaen 18 aastastele ja vanematele. anname välja laenud vähemalt 5000 USA dollarit, mille tagasimaksetähtaeg on 1 aasta kuni 25 aastat. huvitatud peaksid võtma meiega ühendust e-posti aadressi @ heartlandfingrp@gmail.com või WhatsAafi kaudu numbri järgi: +1 (202) 922-8783