horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Pärast pidu ja omapäi

Seisan aias, üksi nagu alati. Aga see ei häiri mind. Tõtt-öelda ei tule ma selle pealegi, et millestki häiritud olla.

Hetkel on see kõige parem olemise viis. Mu pea kohal ripub külluses värvilisi valguslampe, mis loovad mulje varastest jõuludest, õhus lehvib tuule taktis värvilisi lipukesi, muusika mürtsub, inimesed sagivad ringi, muist neist on koogitaldriku kätte saanud ja otsivad sobivat istumiskohta, teised uudistavad veel niisama. Vaatan ja imestan, kui lihtne ja väheste osavate võtetega on võimalik luua illusioon millestki erilisest, millesse on peaaegu et võimalik uskuda. Et on pidu. Et on elu. Et on tore. Et ometi toimub siin tillukesel saarel midagi meeleolukat, mis argipäevarutiini peast pühib.

Sametine muusika
Olen selle pärnade ja sirelite varju mattunud punakaspruuni maja juurest tuulte, vihmade, lume ja sügispimeduse aegadel korduvalt mööda sõitnud, olles nii harjunud hoone ajale jalgu jäänud nukrusega, mööda õue laialipillutatud kiikede ja söötis liivakastidega, kuhu ei satu naljalt mängima ükski laps. Kõnealune on kohalik lasteaed, nagu palju omataolisi, mille hingeshoidmine pole ära tasunud ja nõnda ta tukubki enamiku ajast unustusehõlmas.
Kuid sel õhtul on kõik sootuks teisiti. Kooruva värvikihi ja plekk-katusega teeäärne ehitis on otsekui ellu ärganud. Kõigis akendes säravad tuled, välisuks on selja peale lahti, päevakohases rõivastuses teenindajad askeldavad vilkalt, õhku täidab üleüldine elav sumin. Pakutakse kartulisalatit, värviliste marmelaaditükkidega küpsisekooki, menüü stiilselt saksakeelne. Kusagilt on välja ilmunud hordide viisi suveriietes inimesi, kes rändavad leti äärde süüa ja juua nõutama. Muusika sütitab aegamööda millegi ammuuinunu. Meloodiagi on tuttav, kõrvu puudutav samet, mis äratab vanu mälestusi, ärgitab entusiasmile. Pidutse! Söö, joo, lõbutse! Vaata ringi, ehk näed mõnda tuttavat!
Ma ei taha midagi. Tahan lihtsalt olla. Koguda emotsioone. Hetkel on need mulle kõige hinnalisemad. Veendun taas, kui hämmastavalt lihtne on olla inimeste keskel nähtamatu. Enamasti on see kõige parem pelgupaik. Esiotsa püsin vana õunapuu varjus, kuna seal on meeldivalt hämar, hiljem positsioneerun ümber, leebete öötulede valgusesse, sest sealt on parem vaade. Ma olen täpselt samamoodi osake kõigest nagu nemadki. Naudin teadmist, et võin tulla ja minna oma suva järgi, ilma et peaksin kellegi vajadustega arvestama. See on omaette kulgemise suur võlu.

Nähtamatu staatus
Üheks üürikeseks õhtuks pakub nähtamatu staatus mulle tõelist kergendust. Inimmass ei tee mind märkama. Samuti mitte seda, et mu pilk on tähelepanelik, kõiki nüansse tabav, õhtu melu endasse imev. Võibolla on neil lihtsalt ükspuha. Parem ongi. Enamik on nagunii võõrad, linnainimesed. Aeg-ajalt klõpsin mõne pildi, sest mulle meeldib pilte teha. Püsin emotsioonis ja viin salvestunud hetked mälukaardil endaga kaasa. Hommikul ei mäleta enamik pidutsejaist möödunud ööst tõenäoliselt suurt midagi. Aga mina mäletan. Mul on pildid. Otsustan pare­miku fotodest jagada kohalikku feissbuukigruppi, millele koguneb kiirelt rohkesti meeldimisi. Mitte et mul sellest suurt midagi oleks või märgatud saamine mind kuidagi paremaks inimeseks teeks. Uskumus, et teised määravad meie väärtuse, pidada olema üks tundelukkudest, millest on igal juhul targem vabaneda. Kuidas saakski mind väärtustada see, kes mind tegelikult ei tunne? Mõne üksiku omaduse põhjal? Töökus? Kohusetunne? Mõni muu omadus? See on kõigest imetilluke osa minust.
Pildistada olen ma alati osanud. Võib-olla on see boonus millegi muu eest, kes sedagi teab. Mõne leegitsema jäänud virvatulukese eest, mida mul kõigest hoolimata püüda pole õnnestunud. Omal moel olen minagi siin võõras, sisserännanu, ega saa saarerahvale kunagi päriselt omaseks. Ma ei saa teha end teistsuguseks inimeseks vahenditega, mida mu käsutuses pole ja ega ma vist tahakski.
Pildid said head. Värviküllased, erinevatest meeleoludest kantud. Vaatan neid üha uuesti nagu röövel oma saaki.Võib-olla ma keskendun liialt detailidele, aga ma näengi kõike, haistan kõike, tajun kõike, lasen emotsioonide jõel endast läbi voolata. Vahel õnnestub päris palju väärtuslikku ühele pildile kokku koondada. Tabamatut tabada on minu jaoks naeruväärselt lihtne.

Turvaline teadmine
Käin vahepeal ujumas. Öine vesi on hõbedane ja puhas, kardetud sinivetikat pole õnneks kusagil. Mere ääres pole kaugeltki nii pime, nagu ma esiotsa eeldasin. Isegi suuremad põhjakivid on näha. Eemal kogub taevas tumedust, siin-seal sähvatab sünkja rünkpilve seest hele välk. Sadamatuled heidavad vette pikki värvilisi valgustriipe. Punane, kollane, oranž. Pikk puusild on rohketest märgadest jalajälgedest endiselt niiske, kuigi ujumas pole enam kedagi. Tahaksin veel vees olla, aga võimalik lähenev torm teeb mu pisut ettevaatlikuks. Siiski, ma ei ela kaugel ja jõuaksin vabalt enne suuremat sadu koju. See on turvaline teadmine. Siin jõuab muretult kõikjale omal käel.
Nahk kirvendab pehmest meresoolast ja on palju soojem kui ujuma minnes. Tee viib jälle vana lasteaiamaja juurest mööda. Pooltunni vältel pole õue peal midagi märkimisväärset muutunud. Pidu käib endise hooga. See on sedasorti pillerkaar, mis valgub küll sutsu üle äärte, nagu lõbusale olengule omane, aga jääb sellegipoolest viisakuse piiridesse. Michael Jackson on asendunud millegi muuga. Mingi mulle tundmatu artistiga, kelle terav ja koolitamata hääl kriibib pisut kõrva ega kõneta kuulajat kaugeltki samaväärselt. Ühes sellega on ka õhustik muutunud ja esialgne sumedus otsa saanud. Seisatan veel korraks värava juures, viitsimata uuesti sisse minna, tundes teatavat tüdimust. Panen korraks ainult rattalambi kinni, et pimedusega paremini sulanduda ja kuulan ära uue loo alguse.
Asfalt aurab. Mustalt pigipinnalt kerkib õhku piimjas uduvine. Kollases helkurvestis hiline töömees on asunud tee äärtest üles korjama ühepäevakohvikute viitasid. Neid on kõikjal üle linna. On südaöö. Läbi udu kodu poole sõites valgub liikmetesse õnnis rahu. Sõitsin pika kuuma päeva jooksul maha loendamatuid kilomeetreid. Erinevaist sündmustest talletus meeltesse mingi hea emotsioon, millele ei oska esimesel viivul nimegi anda. Kuigi ma ei arva, et siin peaks alati nõnda sündmusterohke olema. Vaikne mittemiski sobib mulle samaväärselt hästi. Kõige paremini tundsin ma end ühel kargel talvisel päeval, mil ümberringi polnudki muid värve kui pruun, must ja valge ning näha polnud midagi muud peale otsatu lumevälja ja tuisku hajuva kõrkjaviiru. Mõõtmatu tühjus ja vaikus, saare kvaliteedimärk.

Intermezzo kividega
Vahel ostan ma poolvääriskive. Ostsin nüüdki. Emotsioonitekitajaid, mis iganes kujul ja värvitoonis nad siis parajasti ka ei ahvatleks. Rahulolu ja kübekese rõõmu eest eest polegi see teab mis kõrge hind. Ma ei lähe eales kuhugi seiklusparki hullama, ennemini jalutan metsas, mere ääres või unustan end tundideks ehtekivide maailma.

Kiiri Saar

Jätkub ajakirjas...

4 kommentaari Lisa kommentaar
  
Linda Mark 11.02.2020 13:55
KUIDAS MINU LAENU SELLEST SUUREST FIRMAST sain Tere, mu kallid inimesed, ma olen Linda McDonald, kes elab praegu Austinis Texases, USA-s. Olen praegu kolme lapsega lesk ja olin 2018. aasta aprillis finantsseisundis ummikus ning mul oli vaja refinantseerida ja arveid maksta. Proovisin leida laenu erinevatelt nii era- kui ka korporatiivsetelt laenufirmadelt, kuid mitte kunagi eduga. Enamik panku lükkas mu krediidi tagasi, ärge täiel rinnal saamas neid hoodlumeid, kes kutsuvad neid omaraha laenuandjaks - nad on kõik pettused, nad tahavad ainult teie raha ja te ei kuule neilt enam, et nad on seda mulle kaks korda teinud, enne kui ma kohtusin hr David Wilsoniga. Kõige huvitavam osa on see, et minu laen kanti mulle üle 74 tunni jooksul, seega soovitan teil pöörduda hr Davidi poole, kui olete huvitatud laenu saamisest ja olete kindel, et saate talle õigel ajal tagasi maksta, võite temaga ühendust võtta e-posti teel ……… (davidwilsonloancompany4@gmail.com) Krediidikontrolli pole, ükski 2-protsendise intressimäära ja parema tagasimakse plaaniga krediidireisija pole Kui peate laenutagatise saamiseks võtma ühendust mõne ettevõttega, pöörduge täna laenu saamiseks hr David Wilsoni poole Nad pakuvad igasuguseid laenukategooriaid Lühiajaline laen (5_10 aastat) Pikaajaline laen (20_40) Meedia tähtajaline laen (10_20) Nad pakuvad laenu nagu Kodulaen ............., ärilaen ........ Võlalaen ....... Õppelaen .........., ettevõtluse alustamise laen Ettevõtluslaen ......., ettevõtte laen .............. jne E-post .......... (davidwilsonloancompany4@gmail.com) Kui tegemist on finantskriisi ja laenuga, siis on David Wilsoni laenude finantseerimine just see koht, kuhu minna. Palun öelge talle, et ma proua Linda McDonald juhendab teile õnne ................... ....
CHALLENGE FINANCIAL SERVICES, 07.10.2018 14:07
Tere, See on üldsusele teavitamine, et CHALLENGE FINANCIAL SERVICES, me oleme erafinantseerimisfirma. Meil on avatud rahalised võimalused kõigile inimestele, kes vajavad rahalist abi. Kas sa arvad laenu saamist? Kas teil on tõsine vajadus kiireloomulise laenu järele, et alustada oma äri? Kas teil on võlg? See on teie võimalus oma soovi saavutada, anname isiklikke laene, ärilaene ja kõiki 3% intressiga laene. Kui olete huvitatud erakorralise laenu saamisest, võtke meiega ühendust e-posti teel challengefinancialservics@gmail.com, et saada lisateavet. Challenge Financial Services Tel: +16789614269 E-post: challengefinancialservices@outlook.com E-post: challengefinancialservics@gmail.com
Fernada kredit 14.09.2018 17:54
Offre de prêt plus 24 heures Vous cherchez un prêt rapidement? soit: pouvez-vous revitaliser vos activités financières? Rénovation de l'intérieur de l'appartement; maison; le bâtiment? Louer? Acheter une voiture? Crédit pour le mariage? Règlement de la dette? Pour réaliser le projet? Ou pour d'autres raisons, etc. emballage de prêt entre les individus, à qui nous sommes à votre disposition un prêt de 5000 euros à 500 millions d'euros en termes très simples, le taux de 3%, avec une période de remboursement d'un an, c'est un prêt pendant 30 ans. Nous effectuons également des investissements et des prêts entre tous les types de personnes. offre des crédits à court, moyen et long terme. Pour plus d'informations, contactez-nous directement à l'adresse qui correspond à votre réponse 24h / 24h en réponse à votre satisfaction E-mail: fernadagonsalo33@gmail.com
Fernada kredit 14.09.2018 17:53
Offre de prêt plus 24 heures Vous cherchez un prêt rapidement? soit: pouvez-vous revitaliser vos activités financières? Rénovation de l'intérieur de l'appartement; maison; le bâtiment? Louer? Acheter une voiture? Crédit pour le mariage? Règlement de la dette? Pour réaliser le projet? Ou pour d'autres raisons, etc. emballage de prêt entre les individus, à qui nous sommes à votre disposition un prêt de 5000 euros à 500 millions d'euros en termes très simples, le taux de 3%, avec une période de remboursement d'un an, c'est un prêt pendant 30 ans. Nous effectuons également des investissements et des prêts entre tous les types de personnes. offre des crédits à court, moyen et long terme. Pour plus d'informations, contactez-nous directement à l'adresse qui correspond à votre réponse 24h / 24h en réponse à votre satisfaction E-mail: fernadagonsalo33@gmail.com