horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Parimad televiisorid 2022. aastal

Valides omale uut televiisorit peab esmalt tegema selgeks, millised on parimad televiisorid ning millega tuleb arvestada enne valiku tegemist. Tuntud telerite tootjad, nagu Samsung, Philips ja paljudki teised, on oma tooteid jõudsalt arendanud ja teleri mugavusfunktsioonide valik on lai.

 

Seepärast on kõige lihtsam telerite valiku laia valiku spektri koondamiseks määrata endale taskukohane hinnalagi. Kuid mis veel on oluline, et leida laiast valikust just sulle sobivad parimad televiisorid, mille hulgast enda valik teha?

Tänapäeva moodsad televiisorid erinevad üksteisest ekraanitehnoloogia poolest, mida teler kasutab. Erinevad ekraanitehnoloogiad ajavad ostjat ka segadusse – milline see neist siis kõige sobivam või parem on, kui isegi nende nimetused on nii sarnased?

QLED-OLED - kes sa oled?

Selgitame siinkohal ekraanitehnoloogiate erinevust, mis aitab sinu valiku lihtsamaks teha. 

Esimesse kategooriasse paigutaks nii LCD kui ka LED ekraanid, mis kasutavad üsnagi sarnast tehnoloogiat. Nende kahe tehnoloogia suurim erinevus on see, millist valgusallikat kasutatakse ekraanile kujutise loomiseks. LCD teleri puhul luuakse ekraanile pilt vedelkristallide abil. Sellisel puhul on teleri värvid eredamat tooni ja ekraanil on kõrge resolutsioon. 

LED teleri puhul luuakse pilt telerisse valgusdioodide abil, mis võimaldavad teravat ja märksa kontrastsem pilt kui LCD puhul.

Üldiselt arvavad kasutajad, et parimad televiisorid on OLED ja QLED tehnoloogiat kasutavad telerid. Suurimaks erinevuseks võrreldes eeltoodud LCD ja LED tehnoloogiatega on see, et OLED-ekraan on ise ka valgusallikaks. See võimaldab veelgi erksamate värvide loomist ning vaadates jalgpallimatši võib tõepoolest tunduda, et vaatad mängu staadionil. Mainima peab nende telerite miinuseks, et eluiga võib olla lühem ja on ette tulnud, et värvid tuhmuvad aja jooksul. 

QLED ekraanitehnoloogia on oma nimetuselt kvanttäpipõhine tehnoloogia. Sellisel mudelil on valgusallikana kasutusel nano-kvanttäpid. See võimaldab veelgi sügavamaid tugevaid toone luua, mis omakorda loovad reaalsuse lähedase pildi. Hansapost on oma e-poes toonud välja hea valiku QLED telereid.

Teleri kvaliteet - oleneb, mis nurga alt vaadata?

Just nii on! Teleri valikul tasuks juba ette arvestada sellega, mis nurga alt sa oma telerit kodus vaatad. Tasub teada, et LCD telerid võimaldavad häirimatult ekraani vaadata kuni 165 kraadise nurga alt. Selle ületamisel pildi kvaliteet kahaneb märgatavalt. LED tehnoloogia puhul on see mure olematu. Kõige paremat vaatamisnurka võimaldab OLED ja siin jääb alla ka QLED oma kvantsüsteemidega. 

Millega veel arvestada?

Kindlasti mõtle hoolikalt läbi, mida sa telerilt ootad ja kui palju sa seda vaatad. Kui soovid vaadata õhtuseid uudiseid ja oled vähene telerivaataja, siis ei ole kõige viimasemat tehnoloogia karjatust vist osta vaja. Sellisel juhul piisab hea kvaliteediga LED teler, mille hinnad jäävad ka üsna talutavasse piiri. 

Kui oled aga suur filmifänn, lapsed vaatavad multikaid ja oled ka videomänguhuviline, siis tasuks valida hea kvaliteedi ning piisava suurusega teler. Sest kui juba teleri ees aega veeta, siis olgu see võimalikult palju nauditav. Elutuppa sobib kindlasti suur teler, kuid magamistuppa pigem väiksem. Jälgi ka seda, kuidas sinu teler sobib toas oleva mööbliga ja kas ka teised pereliikmed tunnevad end telerit vaadates mugavalt. 

Parimad televiisorid on oma omadustelt kvaliteetse ja kontrastse pildiga, mis ei väsita vaataja silmi ja lubavad lemmikfilme vaadata vähemalt 4K kvaliteedis. Kuigi turul on ka 8K telerid, siis soovitaks veel siiski 4K valikut. Põhjuseks nii 8K telerite üsna krõbe hinnasilt ja ka fakt, et 8K filme ja seriaale ei ole veel nii palju toodetud. Vaadates 8K teleriga 4K filmi, siis pildi kvaliteedi vahe on üsna olematu ja see ei tasu seda meeletut hinnavahe 4K teleritega võrreldes. 

0 kommentaari Lisa kommentaar