horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Petmise ­tagajärjed

Kuidas pärast petmist oma eluga edasi minna? Kas proovida uuesti või minna lõplikult lahku? Oma kogemustest räägivad Emilia ja Susanna.

Emilia valis pärast partneri mitmeid aastaid kestnud kõrvalsuhteid lahkumineku ja Susanna otsustas, et kooselu võiks jätkuda, sest petmine on nende suhte hoopis tugevamaks muutnud.

Emilia lugu
Emilia tutvus Marteniga siis, kui ta oli gümnaasiumi lõpetanud, mees oli temast mõned aastad vanem. Alguses oli tegemist kaugsuhtega ja paar kirjutas teineteisele lausa paberil käsitsi kirju – milline romantika! Emilia oli Marteni jaoks päris esimene suhe, naisel endal oli varasemalt juba paar poiss-sõpra olnud. Küll aga oli see neiu jaoks esimene tõsiseltvõetav suhe, mille puhul ta tulevikku nägi ja tundus, et ka Marten on temaga samal lainel.
Kui paar oli kaks aastat koos olnud, kolisid nad Tallinnasse. Marten käis tööl ja Emilia nautis ülikoolielu – tundus, et nende suhe on hea. Kuid nagu ikka – tuleb pauk tavaliselt selgest taevast – nii juhtuski ka nüüd. „Kui olime viis kuud koos Tallinnas elanud, siis pettis Marten mind oma töökaaslasega. Siis see veel kohe välja ei tulnud, aga natuke aega hiljem istusime kõrvuti arvutite ees ja ma läksin teda kallistama. Nägin, et ta kirjutas seal ühe naisega, kellele ta mainis, et igatseb tema pehmeid huuli,“ meenutab Emilia sündmust, millest sai alguse ahelreaktsioon, mis veel aastaid kestis. Naine oli siis naiivselt sinisilmne, mille tõttu ta Martenile tema kõrvalhüppe andeks andis – lootuses, et enam seda ei juhtu.
Emilia jaoks oli see väga valus hoop, aga ta püüdis olla mõistev, sest Martenil polnud ju enne üldse naistega kogemusi olnud. „Ta mainis mulle, et peomeeleolus võib ikka igasuguseid asju ette tulla ega hakanud minu ees üldse vabandama, ma ise tegin seda hoopis,“ mainib Emilia nukralt. „Kuigi ma ei olnud ju milleski tegelikult süüdi!“

Avatud suhe
Kuna Marteni soov uusi kogemusi saada oli suur, siis otsustati, et neil peaks olema avatud suhe. Ehk siis mõlemad võivad kõrvalhüppeid teha, kui on soovi. See oli küll ainult nende kahe jaoks teada fakt, sest kellelegi teisele nad seda mainima ei hakanud, et pealtnäha ikka see idülliline fassaad edasi kestaks.
Kui Marten sai hiljem oma töökaaslaselt korvi, siis Emiliale tekkis keegi, kellega ta pool aastat niisama internetis suhtles. Sees mees andis talle oma olemasoluga jõudu jätkamiseks, aga nad isegi ei kohtunud. Hiljem see suhtlus vaibus, aga Emilia meenutab siiani, kuidas tema enesekindlus tõusis, sest ta teadis, et ta saab kellegagi nii avameelselt rääkida.
Pärast seda jäi tagaplaanile ka see avatud suhte soov. „Marten lubas, et ta ei valeta enam mulle kunagi, aga neid hädavalesid tuli aina enam välja. Ka oma töökaaslasega, kes talle korvi andis, olid nad uuesti suhtlema hakanud. Tema väitis, et see on ainult juhus, et naine alati temaga tööasju peab arutama, aga nüüd saan ma loomulikult aru, et see oli puhas kokkumäng. Ehk tõesti ei tahtnud töökaaslane Marteniga suhet, aga koos veetsid nad aega küll. Ma sisimas tegelikult ei uskunud, et ainult töötades, aga siiski andsin talle andeks.“

Paanikahood
Kuigi Marten lubas ainult Emiliale pühenduda, siis oli naisel seda raske uskuda. „Selle perioodi ajal oli tegelikult palju valu ja hirmu, lausa paanikahooge. Diagnoosi sain alles aastaid hiljem, sest siis ma tõesti uskusin, et olen lihtsalt liiga emotsionaalne naine,“ jätkab Emilia oma kurva suhte analüüsimist. Kahjuks kaasnes selle segase perioodiga ka palju endale haiget tegemist – vähemalt kord kuus lõikas Emilia end, ülejäänud aja ta lihtsalt mõtles, kuidas ta seda teeks. Kuna neiu oli suurepärane varjaja, siis keegi teine seda tema puhul ei märganud. Põhjuseks oli ka see, et teised ju arvasid, et neil on Marteniga ideaalne suhe.
Emilia teadis sisimas, et Marten on mitmeid kordi üle aisa hüpanud ja teeb seda tulevikus veel, aga ta tahtis sellest mööda vaadata. Pealegi ei suutnud ta leppida sellega, et peaks üksi olema ja ka kõik Emilia lähedased olid ju veendunud, et Marten on hea partii. „Ma ei tahtnud ega osanud teistele selgitada, et see tegelikult ei olnud niimoodi, sest ma elasin kogu aeg hirmus, et mind petetakse jälle. Ja nagunii petetigi.“
Veel jäi Emiliale alatiseks lootus, et Marten muutub, sest suhtes on ju ikka raskusi. Tema jaoks oli oluline see, et ikka edasi üritatakse, sest suhe ei peagi alati ju täiuslik olema.

Mitte ainul naised, vaid ka mehed
Möödusidki mõned kuud, mil Emilia proovis seda teemat vältida. Pealtnäha see tunduski õnnestuvat, aga sisetunne ei andnud rahu. Kuigi Marten oli olnud igati viks ja viisakas, siis kahtlused jäid naist veel pikalt saatma. „Ma teadsin Marteni arvuti parooli, logisin sisse, nägin arvuti meilirakendusest mitmeid e-maile, mille mu kallim loonud oli. Googeldasin neid e-maile ja mind tabas šokk – Marten oli pannud mitmeid tutvumiskuulutusi üles! Ja mitte ainult naistega tutvumiseks, vaid lausa meestega ka. Kui tema e-maile lugema hakkasin, siis sai selgeks tõsiasi, et ta oli vähemalt ühe mehega ka kokku saanud. Mu peigmees ei petnud mind ainult naistega, vaid ka meestega!“ ei suuda Emilia siiani uskuda, kuidas tema sellise portsu otsa astuda võis.
Naine teadis, et tegelikult ta peaks ju lahku minema, aga ta oli armastusest pime. Marten ei hakanud ka midagi tagasi ajama, sest kõik tõendid olid ju kandikul olemas, kuid suutis Emilia siiski ümber veenda, et nad kokku jääksid. „Nutsime mõlemad ja nii me ikkagi ära leppisime. Vähemalt oli mul selgroogu, et ta suguhaiguste testi tegema saata, mida Marten ka tegi. Õnneks mingit suguhaigust tal polnud!“
Emilia mõistab nüüd, et tegelikult ta oleks pidanud siis kindlasti lahku minema, aga Marten lubas, et ta muudab end ega kohtu enam kellegi teisega. Nii kordus mitmeid kordi – mees jäi petmisega vahel, aga Emilia andis andeks, sest ta armastas Martenit. „Neid valesid oli lõpuks juba nii palju, et enam ei lugenud, kui väiksed või suured need olid – kõik tegid haiget!“

Teiste arvamus
Üks põhjus, miks Emilia kogu selle suhtega jätkas, oli hirm. Ta kartis teiste arvamust, sest kõik pidasid Martenit ideaalseks meheks. Pealtnäha ta seda ju oligi, aga neid deemoneid, mida ta kapis kandis, teadis ju ainult Emilia. „Hoogu selleks, et ma nii mürgise suhte ära lõpetaksin, andis lõpuks see, et ma läksin ülikoolist vahetussemestrile. Seal vist jõudis kõige rohkem kohale, et see pole ju ikka see, millist suhet ma tulevikuks tahan.“
Kuid kohe see lõpp siiski ei saabunud – kui Emilia tagasi jõudis, siis pidas see suhe natuke veel vastu. Lõplik otsus lahku minna tuli siis, kui juba niigi murtud südamega naine otsustas aastaks võimalust Eestist ära minna, et kogu see mööduv elu seljataha jätta. „Enne mu lahkumist elasime viimased kolm kuud nagu sõbrad koos. Muidugi – teistele tundus ikka, et me oleme harmooniline paar, kes hommikuti teineteisele südamlikult otsa vaatavad ja kirglikult suudlevad, kui üles ärkavad. Tegelikkus oli aga hoopis teine,“ on Emilia jaoks siiani arusaamatu, miks ta seda komejanti nii pikalt jätkata soovis.

Uus hingamine
Kui Emilia minema läks, siis toimus lõpuks ka lahkuminek. Teised muidugi seda ei aimanud ja arvasid, et kui paar on uuesti Eestis, siis küll nad jälle tee teineteise juurde leiavad. Niimoodi õnneks siiski ei läinud, sest võõrsil olles tuli Emiliasse uus enesekindlus ja lausa hingamine. „Tundsin, et suudan ka üksinda õnnelik ja enesekindel olla, sest mul pole vaja kedagi teist enda kõrvale. Eriti veel kedagi sellist, kes mind kogu aeg petab.“
Suhe Marteniga kestis kokku viis ja pool aastat, mis oli aeg täis valesid, petmisi ja ebakindlust. Pärast lahkuminekut oli Emilia natuke aega üksinda ja siis kohtus ta oma tulevase abikaasaga, kellega nad siiani on õnnelikult koos. „Ma ise olen õppinud rohkem ausust hindama. On ka loomulik, et suhtes võib kellegi teise vastu tõmme tekkida, aga küsimus ongi selles, mida sa selle teadmisega peale hakkad? Kas suudad ausaks jääda ja sellest üle saada või hakkadki kogu aeg petma ning valetama?“ on Emilial palju küsimusi, millele ta minevikus ei suutnud mõelda.

Õppetunnid
Emilia on suhtest Marteniga võtnud kaasa teadmise, et kui tulevikuplaanid ei klapi, siis peaks lahku minema. Ta ehk andestaks nüüd petmise korra, aga mitte rohkem, sest muidu see muster jääbki korduma. Samuti on ta jõudnud arusaamisele, et teiste arvamus ei loe, elu tuleb elada enda jaoks, mitte kellegi teise jaoks. Uuesti alustada pole ka mitte kunagi liiga hilja, sest vead õpetavad tulevikus paremaid valikuid tegema. „Ma elan iseenda jaoks, mind ei pea huvitama, mida mu vanavanemad mu suhtest arvavad. Nemad näevad seda, mis on väliselt näha, aga mis on pealispinna all, seda ei oska ju keegi kaugelt öelda. Suhe, mis tundub nii ilus ja hea, ei pruugi seda tegelikult üldse olla.“ Kõik see minevikupagas on teinud Emiliast täna selle naise, kes ta on – õnnelikult abielus ja rahul sellega, et ta ei leppinud mehega, kes teda ei väärtustanud, vaid leidis enda jaoks palju õigema.

Jaanika Elias

Jätkub ajakirjas...

1 kommentaar Lisa kommentaar
  
birgit 09.08.2021 19:02
laenupakkumine rahastamist vajavatele üksikisikutele mikrorahandusstruktuur Oleme hästi välja kujunenud ja aastate jooksul oleme saanud aru teie individuaalsetest vajadustest ja nõudmistest. Oleme pühendunud oma klientide õiglasele kohtlemisele ning professionaalse, sõbraliku ja viisakate teenuste pakkumisele. Meie protseduurid on loodud teile vastamiseks tagamaks, et pakume tooteid, mis vastavad teie oludele. Meie teenus on väga professionaalne ja viivituseta. Meie moto on aidata teid, kliente, olenemata teie vajadustest. pakkuda laene vahemikus 1000 kuni 5 000 000 000 eurot. taotlusi töödeldakse kohustuseta. Anname laenu kindla intressimääraga kõikidele laenuliikidele. Palun, kui olete meie teenusest huvitatud Täitke taotleja vorm ja saatke see meile e -posti aadress allpool Teie täisnimi: .................... Aadress: ................................ Riik: ................................ Laenusumma: ....................... Laenu tähtaeg: ...................... Sinu emaili aadress: .............. Sõlmige meiega lepinguid aadressil: birgitraigo@gmail.com