horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Pimedate silmadega

Tüdrukueas alanud pidutsemine viis Gaida ja Mirteli ränga allakäiguni. Kas tunneli lõpus ­paistab veel valgus?

Hommikul, kui Gaida silmad avas, tormas ta tualetipotti kallistama. Selline tunne, et hing tahab seest välja tulla, mõtles ta endamisi. See "silmad sülgavad sulatuld" tunne oli talle juba lapsepõlvest tuttav. Nimelt ei kannatanud naine teatud aroome.

Võigas kasuisa
Kui perre ilmus maniakaalne kasuisa, kes alalõpmata ka elutoa täis suitsetas, lõi Gaidal välja astma. Justnimelt selle haiguse tõttu oli ka isa pool aastat enne kasuisa majja ilmumist kõrvad pea alla pannud.
Vähe sellest, Gaida põdes ka kassiallergiat, mille tõttu tihti ka raskes seisundis haiglasse sattus, kuna tal oli kombeks kõik küla hulkuvad kassid koju tassida. Tüdruk arvas, et ema toob ta haiguse vaid ettekäändeks, et mitte lemmiklooma perre võtta.
Eriti marru ajas Gaidat see, et ema endale küll võttis kasuisa näol kaisukaru, kuid seda üksikumana tüdruk ennast sellest hetkest tundis. Ei olnud võimalust tal enam öösiti emme kaissu pugeda, kui luupainaja varbast näpistas. Pealegi ei mahtunud tüdrukule pähe, et ta sellest hetkest pidi enne ema tuppa sisenemist koputama. Nii ta siis hakkas varases nooruses mässama.
Olukorda võimendas puberteedi­iga, mil tüdruku keha hakkas naise vorme võtma. Terase neiuna taipas ta väga hästi, mis suletud ukse taga toimus, kuna need hääled, mis ema magamistoast kostusid, ilmselt olid kuulda ka naabritele. Aga need olid nagu pai ta kõrvadele, just nimelt pai, kuna need meeldisid talle ja lausa erutasid teda.

Kriminaalsed lahendused
Nii ta, viieteistkümne aastane tüdruk, öösiti kodust välja hiilima hakkaski ja ööklubidesse sattus. Gaida parim sõbranna kasvas sellises peres, kus ema enamuse ajast elas ja töötas Soomes ja isa ei viibinud öösiti kodus. Tumm vanamemm, kes ka suhkruhaiguse tagajärjel nägemise oli kaotanud, kasvatas Mirtelit, ega teadnud teadagi midagi viimase öistest seiklustest.
Gaida elas linnast paari kilomeetri kaugusel. Väikesed öised jalutuskäigud Mirteli juurde tundusid põnevad ja ohutud, kuni hetkeni, mil kooliõde Laura autole rebiti, vägistati ja sedapsi jäi. Loomulikult tegi viimane abordi, kuid kaotas sellega ka võimaluse emaks saada. See pani Gaida hetkeks mõtlema. Edasised kodust ärahüppamised leidsid aset ratta seljas, kuna pidutsemistahe oli talle kinnisideeks saanud.
Paar korda mööda ööklubisid kondamist ja öises linnas redutamist ning tüdrukutele tekkisid halvad sõbrad – alkohol, seks ja narkootikumid.
Tihti tuli hüsteeritseval emal kulutada tütre pärast politseimaja uksi. Korduvalt seisis mendi auto ka koduväravas. Mis muidugi ei jäänud külarahvale märkamatuks, ent viimased arvasid, et kinni istunud kasuisa on millegi seadusevastasega hakkama saanud. Mässumeelne Gaida aga ei allunud enam ammu ema keeldudele, need pigem lisasid õli tulle. Pidevad trahvikviitungid tütre kriminaalsetest tegevustest aga ummistasid postkasti edasi.
Ühel päeval, kui Gaida ja ema vahel suuremaks sõnavahetuseks läks, paiskas neiu esivanemale kogu tõe näkku viimase armastatu kohta. Ema oli justkui ära ostetud, ei uskunud tütre sõnu, kes ta kallimat tiivaripsutamises ja Gaida seksuaalselt ahistada püüdmises süüdistas. Ema oli pimedusega löödud ega pannud pahaks ka seda, et kasuisa seksis temaga vaid joobes olekus.
Kainena istus apaatselt ajalehte lugedes ja telekat vaadates elutoa diivanil ja jäi ka sinna magama. Kuid olgem ausad, neid kaineid päevi juhtus kuu jooksul olema vaid loetud arv. Gaida ei mõistnud ema, kes alati bioloogilise isa peale karjus, kui viimane kuus korra napsutanud oli. Neiule tundus, et ema vihkab alkoholi ja joodikuid, aga nüüd elas ometi ise joodikuga kokku.

Margit Peterson

...Jätkub ajakirjas Saatus&Saladused.

0 kommentaari Lisa kommentaar