horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Printsess Meeri Vainola: „Ema ütles, et noormehed ajavad neide taga, mitte vastupidi!”

Kaanetüdruk Meeri Vainola sai Rapla missivõistlustel printsessitiitli, ent see on vaid väike osa tema saavutustest. Kaunitar on maast-madalast tantsinud ja klaverit ­mänginud, huvitub neuropsühholoogiast ja on seadnud sihi ülikooli minna.

Märjamaalt pärit Meeri Vainola (18) alustab sel sügisel oma viimast gümnaasiumiaastat. Intervjuu ajal viibib ta Free Flow Studio suvelaagris Dance Until U Drop Camp. See pidavat olema tema iga suve kõige oodatum nädal, kus saab Võsul Männisalu puhkekeskuses aega veeta toredate inimestega, teha igal hommikul hommikuvõimlemist või hommikujooksu, sinna otsa päevas 4 tantsutrenni ning võtta osa huvitavatest õhtustest tegevustest nagu näiteks playbox või battle.

Kuidas sattusid Miss Raplamaa 2016 iludusvõistlusele, oli sul juba ka varasemaid taoliste võistluste kogemusi?
Olin konkursil osalemisele varemgi mõelnud, kuid Tallinnasse kolides vajusid need mõtted kuidagi ära. See aasta aga sain õige tõuke ja nii see läks. Varasemad kogemused puudusid.

Mis antud konkursi juures sinu jaoks kõige raskemaks osutus, mis taas eriti lahe tundus?
Kõige raskem oli aja leidmine ja planeerimine. Kuna käin koolis ja tegelen aktiivselt tantsimisega, siis tuli ette, et ei saanud võistluste või proovide tõttu kõikidest missikooli tegevustest osa võtta.

Kuidas te finaalis omavahel läbi saite, kas vahel tuli mingeid ebakõlasid ette?
Omavaheline läbisaamine oli suurepärane. Kõik tüdrukud olid väga toredad ja toetavad.

Mida lugesid oma suurimateks plussideks konkurentide ees, millises voorus ennast kõige kindlamini tundsid?
Arvan, et üheks plussiks võis olla tantsuoskus ning kindlasti ka eelnev lavakogemus. Kõige kindlamalt tundsin ma end moeshow´ voorus. Seal oli kõige mugavam riietus ja kingad, milles kõndida ning näiteks talendivoor oli mul suhteliselt riskantne.

Mida arvad üldse eesti missivõistluste praegusest seisust ja kas sa ise tulevikus osaleksid veel mõnel sellisel?
Praegune seis on päris kehv, kvaliteetseid võistlusi on väga vähe. Endal pole plaanis rohkem missivõistlustel osaleda, aga kunagi ei tea, mida elu toob.

Ütle nüüd ausalt, kuidas ise oma sooritusega võistlusel rahule jäid ja kas II printsessiks tulemine sind pigem rahuldas või mitte?
Jäin vägagi rahule. Olin ise just Nele poolt, nii et olin tema üle väga õnnelik.

Iludusvõistluse suurim kasutegur sinu jaoks?
Kindlasti andis võistlusele eelnev missikool julgust ja oskust suhelda erinevate inimestega.

Kuidas vanemad-sõbrad-tuttavad sulle kaasa elasid? Kas nemadki jäid sinu tulemusega rahule, pidasite pärast võistlust ehk koguni isekeskis vägeva peo maha?
Kõik olid toetavad. Peale võistlust läksime sõprade ja teiste missidega Madhouse’i, kus toimus ürituse afterparty ning järgmine päev vaatasime missidega väikesel koosistumisel eelmise õhtu ürituse videot.

Kuidagi ei saa küsimata jätta sedagi – kas tuntud ja tunnustatud laulev kitarrist Allan Vainola (Vennaskond, Sõpruse Puiestee) on sulle mingil määral sugulane või mitte?
Ei ole.

Vastab tõele, et sinu põhihobiks on endiselt tantsimine, millega alustasid juba lasteaias?
Täpselt nii. Ma isegi ei tunne enam, et see on hobi, see on pigem elustiil. Tantsustuudios on minu teine pere.

Mis sind rahvatantsu juures köitis, kas see sulle igav ei tundunud?
Igav kohe kindlasti mitte! Rahvatants oli tõeliselt tore. Iganädalased trennid sõpradega, festivalid, tantsupidu, laagrid... Kui oleks aega, siis käiksin siiani rahvatantsus.

Free Flow Studio ja erinevad tantsustiilid. Kui tihti tantsutrennis käid, sinu enda lemmiktantsud, põhjenda, miks.
Tantsutrennides veedan pea sama palju aega kui kodus. Sel õppeaastal tantsisin kuut stiili, mis tähendas 12 trenni nädalas. Aasta lõpus pidin hüppeliigese vigastuse tõttu kahjuks treeningkoormust korralikult vähendama. Minu põhiliseks stiiliks on erinevad contemporaryd, sinna juurde võtsin sel aastal veel jazzfunki ja spicy hiphopi.

Klaverimänguga pidid sa samuti kenasti hakkama saama...
Tõsi, 12 aastat juba klahvidel klimberdanud.

Ning lisaks oled muusikainstrumentidest õppinud kitarri ja kannelt!
Jah, kuid need oskused on nüüdseks väheke rooste läinud.

Ja sinna kõige otsa veel maalimine? Kuidas seda kõike küll jõuad, kust ammutad piisavalt energiat?
Kuna ma olen pärit Märjamaalt, kus peale kooli polnudki palju muud teha kui käia muusika- ja kunstikoolis või trennis ning ma ei ole kunagi olnud eriline kodusistuja, siis nii see lihtsalt läks.

Nagu kuskilt lugeda võis, tunned sa tõsist huvi koguni kardinaalselt erineva valdkonna vastu – neuropsühholoogia. Räägid ehk sellegi asja täpsemalt lahti.
Neuroloogia vastu tekkis mul huvi juba väiksena Grey Anatoomiat vaadates. Neuropsühholoogia tundub huvitav ja ilma vastutuseta, et ma kellegi ajus skalpelli kasutan.

Pärast Gustav Adolfi Gümnaasiumi lõpetamist on sul plaanis niisiis minna ülikooli seda edasi õppima?
Ülikooli kindlasti, aga täpselt mida õppima ja kuhu veel ei tea.

Sinu suhted noormeestega. Kas kindel boyfriend juba olemas või vara veel sellest rääkida?
Kindlat boyfriendi ei ole.

Kõige pöörasem asi, mida kunagi selleks teinud oled, et sulle sümpaatne kutt sind märkaks, sulle rohkem tähelepanu pööraks?
Ema on mulle alati öelnud, et noormehed peavad neide taga ajama, mitte vastupidi, nii et arvan, et midagi pöörast ei ole ma teinud.

Milliseid omadusi meestes hindad, kas eesti mehed on pigem galantsed sellid või ühed parajad mühkamid?
Hindan meestes seda, kuidas nemad teisi hindavad ja kuidas asjadesse suhtuvad. Arvan, et eesti meeste seast võib leida inimesi igast äärmusest, aga üldpilt kaldub galantsete sellide poole.

Kuivõrd igapäevaselt enda välimuse eest hoolitsed, sinu salajased ilunipid või ilurituaalid?
Kuna ma tõesti naudin endale meigi tegemist, siis seda teen pea igapäevaselt. Ilunipp, mis ei ole just eriti salajane, aga mis on tõesti väga oluline, on enda füüsilise tervise eest hoolitsemine. Trenn ja hea toit on kõige aluseks.

Kodust väljudes – mida alati oma käekotti pistad?
Üks võib-olla natukene naljakas asi on hambahari, aga see on enda kasulikkust päris palju tõestanud. Veel on mul käekotis alati nätsupakk, rahakott, kõrvaklapid ning enamasti mõni harilik pastakas.

Millal viimati tõsisema osturetke ette võtsid, kui tihti oma garderoobi uuendad?
Tõsiseid osturetki tuleb mul ette väga harva, viimane oli vist enne Miss Raplamaa 2016 finaali. Enamasti uuendan oma garderoobi üksikute esemete kaupa.

Kas sel suvel oled jõudnud juba päevitamas või ujumas käia?
Päevitamas sai juba kooli ajal käidud, aga esimese ujumise tegin juuli alguses Pärnus.

Millist muusikat eelistad, millisel kontserdil viimati käisid ja kas augustis pead plaani mõnele üritusele veel minna?
Muusikat kuulan seinast seina, Tihtipeale mõjutab seda ka see, mille järgi parasjagu trennis koreograafiat õpin. Viimane kontsert oli Queen+Adam Lambert ning festivalidest Positivus. Viimasel suvekuul satun ilmselt mõne kohaliku artisti kontserdile.

Tulevikus loodad palju reisida ja mõnda aega ehk välismaal eladagi. On sul seninigi mõni põnev välisreis olnud, milliseid riike juba jõudnud külastada?
Kõige põnevam välisreis on siiani olnud noortevahetus Prantsusmaal. 10 päeva jooksul toimus erinevate riikide noortega koos töötubasid ning väikseid kohalikke ringreise. Praeguseks olen külastanud veel naaberriike, Norrat, Leedut, Poolat, Saksamaad ja augustis lähen sõbrannaga Bulgaariasse.

Oled pärit Märjamaa vallast. Kuidas kodukohta turistile tutvustaksid?
Kindlasti tooksin välja selle, et kuigi Märjamaa on väike, vaikne ja armas koht, siis meil on olemas sellised kohad nagu ujula, kino ning mitu head söögikohta.

Kui tihti sulle kui väga kaunile naisele lilli kingitakse, millal viimati ja millised on sinu lemmiklilled?
Väga tihti ei kingita, viimane kord oli juuni alguses, kui käisin ema ja õega Kopli liine vaatamas ning suvaline mees tuli ja kinkis mulle roosi. Lemmiklille mul otseselt pole, aga kuna mu sünnipäev on kevadel, siis nartsissid ja tulbid teevad alati südame eriti soojaks.

Lähema kahe-kolme aasta plaanid.
Ühe aasta käin veel gümnaasiumis ning siis järgmised ülikoolis. Suuri muutusi ilmselt ei toimu.

Ülo Külm

0 kommentaari Lisa kommentaar