horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Printsess Terje hüppab kaugust üle kuue meetri

Rapla iludusvõistluse teine printsess Terje Meister (19) on päikesemärgilt Veevalaja, ametilt müügikonsultant ja hingelt sportlane.

Mida elust Juuru vallas, Maidla külas välismaa turistile räägiksid?
See on väga vaikne koht, kus on ideaalne üles kasvada. Seal on palju rohelust, värsket õhku ja rahulikku atmosfääri. Maidlas on veel ka Maidla mõis, mille ümbruses on ka mõisapark. Varem elasid seal lastekodulapsed, praeguseks on mõis tühi ja lapsed Juurus uutes kodudes.

Milline elustiil sulle endale rohkem sobib – rahulik elu maal või tihe sebimine pealinnas?
Pigem linnas, kuna ma olen niivõrd aktiivne inimene ja eriti ei taha paigal istuda, siis linnas leian rohkem tegevust. Nooremana (kui praegu), olin kindel, et tahan elada maal, kuna seal on mu sõbrad ja tuttavad, kuid ka nemad on juba pesast välja lennanud ja olgem ausad, Tallinnas lihtsalt on rohkem võimalusi nii kõrgkoolide kui töö suhtes. Raplas käin emal ja vanavanematel külas nii tihti kui võimalik.

Millised olid sinu lapsepõlveunistused?
Kui nüüd aus olla, siis ma ei mäletagi, kelleks soovisin saada. Ilmselt lauljaks, sest oma lapsepõlvesõbrannadega matkisime popbänd „Vanilla Ninjat“ pidevalt. Nii kui avastasin endas sportlikuma talendi, otsustasin, et tahan saada ikka olümpiavõitjaks kaugushüppes.

Millest sai alguse sinu huvi iludusvõistluste vastu, kas enne Raplat olid varemgi mõnel osalenud?
Huvi missinduse vastu äratas minus minu kuus aastat vanem õde Terli, kes on minule suureks eeskujuks ja kes samuti osales Miss Raplamaa konkursil 2007. aastal ning tuli seal esimeseks printsessiks. Enne seda üritust ei olnud ühelgi sellelaadsel üritusel osalenud.

Mis oli ajend viimasest Miss Raplamaast osavõtmiseks? Selle suu­rim kasutegur sinu jaoks?
Korraldajad kirjutasid mitmeid kordi ja ajastus oli hea, sest olin just keskkooli lõpetanud ja kuna ei teadnud, mida ülikooli edasi õppima minna tahaksin, siis mõtlesin, et miks ka mitte võtta osa sellest üritusest. Ja ma ei kahetse seda otsust, kuna sain palju uusi tutvusi tuntud inimeste seas (Jevgeni Fokin, Victoria Kass jne). Saime tüdrukutega mõnel korral nädalas kokku – kas oli siis trenn või külastasime mõnda mõnusat paika ja see kõik oli meile tasuta. Toimusid pildistamised, kus meile tehti jumestus ja soengud; moešõudel esitlesime tuntud disainerite rõivaid. Meile tehti erinevad koolitused, treeningud ja väljasõidud.

Millises voorus ennast kõige tugevamalt tundsid, milliseid oskusi tagantjärele mõeldes oleksid võib-olla pidanud eelnevalt rohkem lihvima?
Ainus voor, mille pärast ma kartsin, oli vist küsimustevoor, kus missikandidaat võttis loosiga žüriiliikme nime ja tema esitas siis oma küsimuse missile ja kuna närv oli niigi sees, siis väga loodad, et sõnad suus sassi ei läheks. Aga kõik laabus hästi ja ei olnud ühtegi teist vooru, kus oleksin end ebakindlalt tundnud. Meile süstiti seda enesekindlust kolm kuud nii palju sisse, et mis seal ikka karta oli.

Võistlusel tulid teiseks printsessiks. Kas jäid saavutatuga rahule?
Oi, ma jäin väga rahule ja olin tohutult õnnelik nii missi kui ja esimese printsessi üle. Eelnevalt arutasin isegi kodustega, et võita vist ei tahakski, liiga palju tähelepanu oleks sellega kaasnenud. Tegelikult oleme me kõik võitjad, sest väga tähtsad olid need lõppvõistlusele eelnenud kuud, mis me koos läbi tegime.

Kuivõrd edukas esinemine Miss Raplamaal sinu elu mõjutanud on?
Mõjutanud on niipalju, et tunnen end palju enesekindlamalt ja naiselikumalt kui varem.

Kui sul palutakse edaspidi osaleda näiteks "Eesti Miss Estonial", kas nõustuksid?
Ma ei usu. Raplas mind pigem köitiski see, et see on minu kodukoha eriline traditsioon ja et selle ettevalmistusperiood kestab kolm kuud. „Miss Estonia“ ettevalmistusperiood kestab kuulduste järgi vaid paar nädalat ja seda valitakse üsna salaja. See ei ole minu jaoks. „Miss Estoniat“ valitakse vaid ilu järgi, Rapla missis peab olema ka kõike muud peale välimuse.
Kuivõrd Miss Raplamaaks ettevalmistamine sinu muid tegemisi segas, millest edu nimel loobuma pidid?
Kuna just lõpetasin keskkooli, siis arvestasin sellega ja muid plaane ei olnud teinud. Loobuma ei pidanud mitte millestki.

Kuidas oma välimuse eest igapäevaselt hoolitsed ja kui palju selleks keskmiselt kuus raha kulub?
Igal õhtul puhastan oma nägu, olgugi et ei kanna igapäevaselt meiki. Toonitan veidi kulme ja värvin ka ripsmeid. Jumestuskreemi ei kanna juba ammu. Juuksed üritan alati korras hoida. Ma usun, et ilutarvetele kulub keskmiselt 15 eurot, kuna kõik vajalik on olemas ja ei kasuta eriti palju ilutooteid, siis neid ka kulub vähe.

Sinu riidekapi sisu, millised toonid riietuses domineerivad?
Pean tunnistama, et tumedad. Lähen küll poodi mõnda ilusat erksat kleiti ostma ja leian samast kollektsioonist musta ja millegipärast ostan selle! Samas minu kapist ei puudu ka värvid.

Kui tihti osturetkedel käid, oma garderoobi uuendad ja millise riietuseseme endale viimati ostsid?
Kuna ma ise töötan rõivapoes, kus on kvaliteetsed bränditooted, siis ostan ka tihemini. Viimati ostsin omale uued teksapüksid. Kindlaid päevi pole, millal šoppan, kui on vaba päev ja pole parasjagu midagi teha ja satun kuskile keskusesse, siis ikka vaatan ringi.

Millised mehed sulle meeldivad, kuidas kujutad ideaalmeest endale ette?
Kuna ma ise olen sportlane, siis eelistan, et ka mees oleks sportlane. Meeldib, kui mees on tugevam kui naine. Välimus ei ole eriti olulisel kohal, peab olema hoolitsetud ja sihikindel. Mul on vedanud – mu poiss-sõber on kõike seda ja nägus veel ka.

Sinu iseloomu plussid ja miinused?
Plussideks on tahtejõulisus ja ausus. Miinuseks pean liigset emotsionaalsust.

Mis on su lemmikalad spordis?
Alustasin kergejõustikust, vahepeal tegelesin jalgpalliga ja siis suundusin kergejõustiku juurde tagasi. Jalgpall meeldib mulle senimaani, aga ma olen individuaalne sportlane. Mitte kellestki teisest ei olene minu võit või kaotus vaid ainult minust endast – sellest, kui palju ma olen trenni teinud ja vaeva näinud.

Kui vanalt sa spordiga alustasid?
Kümneselt. Mida vanus edasi, seda tõsisemaks muutusid treeningud. Algul ikka pallimängud ja jooksuharjutused läbi mängude, hiljem spetsialiseerumine ühele kindlale alale ja mina valisin selleks kaugushüppe. Kuna kaugushüppajad peavad olema väga kiired, siis sprinti jooksen samuti. Tunnen, et kaugushüppeks on mul annet kõige rohkem. Kuna mul tugevat ülekeha pole, siis teivashüppajat ega odaviskajat minust ei oleks saanud. Jalgades on mul aga power olemas ja tehnilist taipu on samuti. Ilus tehniline ala, kus saab mõnusat õhulendu ja kiirust nautida. Lisaks näevad kaugushüppajad eriti vormis ja naiselikud välja.

Oled kolmik- ja kaugushüppes mitmekordne Eesti meister. Räägi natuke lähemalt oma tähtsamatest saavutustest.
Kõige tähtsam saavutus minu jaoks on see, et käisin Noorte Maailmameistrivõistlustel Lille'is Prantsusmaal. Kolmikhüppe normi täitsin viimasel päeval kui see oli võimalik, kuigi võistlustel väga hästi pinge tõttu ei läinud, siis kogemus oli see-eest võimas. Väga tore võimalus oli ka Türgis käia Noorte Olümpiapäevadel, seal hüppasin ma kaugust, kuid jäin paari sentimeetriga finaalvõistlusest välja. Kaugushüppe isiklik rekord on mul 6.06 ja kolmikhüppe isiklik rekord on 12.37

Milline on olnud kõige põne-vam riik või võistluskoht, kuhu tänu aktiivsele sportimisele ­pääsenud oled?
Mulle meeldis Türgis. Soojas kliimas on alati suurepärane võistelda ja meil oli mõnus spordimeeskond, kellega me seda reisi nautisime.

Eelmisel aastal lõpetasid Audentese Spordigümnaasiumi. Mis su edasised plaanid on?
Kuna ma eelmisel aastal ei suutnud otsustada, mida õppima minna, siis sel aastal leidsin, et tahan õppida psühholoogiat Tallinna Ülikoolis. Kandideerisin, kuid vestlusel veel käinud ei ole.

Mis sa vabal ajal teed?
Võimalikult palju üritan end vormis hoida ja sportimisega tegeleda, kuigi töö tõttu on see pisut tahaplaanile jäänud.

Kas päevitamiseks ja ujumiseks jääb aega?
Oo jaa, olen küll. Juba maikuus käisime elukaaslasega Pärnus puhkamas ja seal sai lausa ujuda. Ma ei ole eriti karastatud ja ei kannata külma vett, aga seal oli tõesti soe. Tallinna rannas ei ole vesi veel nii soe, et kannataks ujuda.

Millist muusikat sulle meeldib kuulata?
Kaasaegse kerge muusika erinevaid stiile.

Üks hea kontserdielamus?
David Guetta oli võimas.

Mida sügis endaga kaasa toob?
Loodan alustada õppimisega, kuid kui saatus otsustab teisiti, siis jätkan tööga ja proovin järgmisel aastal uuesti.

Ülo Külm

0 kommentaari Lisa kommentaar