horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Rag´n´Bone Man, "Human", Sony Music/Best Laid Plans

Artist, kellest ma senini mitte midagi kuulnud polnud. Tundub, et Eestis teda eriti ei teata. Nagu põhjalikumat uurimistööd tehes selgub, murrab ta ennast just praegu välgukiirusel (pop)muusikamaailma tippu ja ta on isegi mõned arvestatavad auhinnad tasku pistnud. Album "Human" on igatahes ootamatult paljudes Euroopa riikides praegu kas esikohta hoidmas või küllaltki kõrge asetusega..

Rory Graham, paremini tuntud kentsakavõitu artistinimega Rag´n´Bone Man, on 32-aastane inglise laulja-laulukirjutaja. Plaadiümbriselt vastu vaatav tõsise ja sünge näoga ning habetunud, rohkete värviliste tätoveeringutega mees, just usaldust ei ärata. Internetis on näiteks mitmed slaavi tibid teda märgatava irooniaga "krasavitsaks" ehk iluduseks nimetanud, kuid mehe loomingut ja häält kiidetakse lausa kooris!
Rag´n´Bone Mani parema käe sõrmedel moodustub sõnaline tätoveering "soul", vasaku omadel "funk", ilmselged otsesed vihjed, millist sorti muusikast ta lugu peab.
Kuid tema veebruaris ilmunud debüütalbum on tegelikult palju laiema ampluaaga, bluusi, hip-hopi, kvaliteetpopi lisanditega...Mõni taas ütleb kogu asja kohta, et tegu ikkagi pigem alternatiiv- või indiemuusikaga.
Tätoveeringutest siinkohal pisut veel. Sõnadele lisaks on mõlemal käel suured lilledega ilustatud pealuud, muid tätoveeringuid leidub käsivartel ja kaelalgi.
Olgu selle image´ga kuidas on, kuid plaat tervikuna üllatab ja lööb täiega. Võiks isegi öelda, et täiesti uskumatult hea. Pelgalt vokaali põhjal on muide paljud teinud huvitava järelduse, et lauljaks peab olema täiesti kindlalt mustanahaline!
Teps mitte. Hääl on aga tal jah väga võimas ja muljetavaldav. Massiivne nimilugu on omaette klass, kuid samuti lööklaulu staatuses "Skin" ja sümpaatne armastuslaul "Love You Any Less" helgivad ja säravad sellele lisaks nii, et vähe pole! "Arrow" tegelikult samuti.
"Humanist" on täiendavalt tehtud ametlik videoklipp, mida ainuüksi Youtube vahendusel vaadatud kõvasti üle 177 miljoni korra!
Voldikule on trükitud kõigi lugude sõnad, mida tasub jälgida, ja terve ports minipilte artisti esimemistest ning lavatagustest momentidest.
Kokkuvõttes võiks selline "karuse" olemusega, kuid intelligentsel moel suurtest tunnetest rääkivaid lugusid esitav mees, rohkem naistele korda minna.

Hinne: 8/10

Ülo Külm

 

0 kommentaari Lisa kommentaar