horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Raplamaa esikaunitar Nele Randpere: "Tantsimine on minu keel ja minu viis puudutada!"

Eesti praeguse aja esindusiludusvõistluse, suurejooneliselt läbiviidava Miss Raplamaa, võitis sel aastal heledapäine kaunitar Nele Randpere.

Neitsi tähtkujus sündinud 20-aastane neiu õpib täiskohaga teist aastat Tallinna Ülikoolis eripedagoogikat, lisaks tegeleb aktiivselt tantsimise ja iluvõimlemisega.

Milline oli sinu lapsepõlveunistus, kuivõrd see täitunud on?
Olen üpris suur unistaja, seega on raske meenutada, millest võisin unistada just lapsepõlves. Usun, et see võis olla midagi lihtsat, näiteks hea sõbra omamine. See unistus on mul kohe kindlasti täitunud.

Kas paistsid juba keskkoolis käies oma iluga silma?
He-he, see on küll küsimus, mida peaks kelleltki teiselt küsima, kuid ma usun, et ega ma päris märkamatu tõesti olnud – kas selle taga oli ilu või mitte…, ei oska öelda.

Kuidas sattusid iludusvõistlusele Miss Raplamaa 2016, oli see sinu esimene missikas või mitte?
Miss Raplamaa konkurss oli minu esimene missivõistlus, kuhu oldi mind varasemalt mitmeid kordi kutsutud, kuid just sel aastal tundsin, et aeg on paras ning tahet piisavalt, et selline katsumus ette võtta.

Teie ettevalmistusperiood finaaliks kestis kolm kuud, mida põnevat selle aja jooksul kogesid?
Kolm kuud kestnud missikooli ajal toimus väga palju põnevat ja harivat. Saime koolitusi meigi, kõnnaku, tantsu, kõne ja meedia osas. Lisaks külastasime paljusid vahvaid ettevõtteid ja saime mitme uudse elamuse osaliseks, näiteks OÜ Militaarseiklus keskuses sõda mängides või Raadio HIT FM-i külastades.

Millises voorus tundsid ennast kõige kindlamalt?
Kõige kindlam voor, kuid samas ka kõige enam närvikõdi pakkuv, oli talendivoor. See on voor, kus iga missikandidaat saab näidata oma kõige tugevamat külge, tänu millele on see ka ilmselt kõige kindlam lavaleastumise hetk, kuna sa teed laval seda, mille oled ise välja valinud.
Teisalt aga näitab just talendivoor seda, kes sa oled, ja mida sa oskad ning see lisab ekstra pinget, sest suur tahe on anda endast parim ja etteaste sooritada maksimaalselt hästi.

Kõige raskem moment sinu jaoks lõppvõistlusel?
Minu jaoks ei olnud lõppvõistlusel raskeid momente, nautisin sel õhtul iga hetke. Närvikõdi ja pisike pabin olid loomulikult olemas terve ürituse vältel, ilma nendeta ei saa.

Keda lugesid oma suurimateks konkurentideks, kuidas teiste finalistidega läbi said?
Läbisaamine teiste missikandidaatidega oli suurepärane. Toetasime üksteist igal sammul ning nautisime ühistegevusi ja -käimisi. Saime omavahel headeks sõpradeks ning minu jaoks oli igal neiul oma potentsiaal, võitmaks Miss Raplamaa tiitel.

Mida pere ja sõbrad sinu võidust arvasid, kas nad olid kogu võistlusperioodi toetavad, sinu jaoks olemas?
Terve konkursi vältel olid minu pere ja sõbrad mulle suureks toeks ja abiks, tiitli võitmine rõõmustas kõiki südamest ja nad olid minu üle siiralt uhked.

Kui suurt tähtsust sulle missitiitel omab, mil määral on sinu elu pärast võitu muutunud?
Missitiitel on mulle väga tähtis ja oluline tunnustus, olen selle eest äärmiselt tänulik ja siiani südamest liigutatud. Peale üritust on minu ellu tulnud palju uusi väljakutseid ja põnevaid kogemusi, näiteks erinevate pildistamiste ja ürituste näol.

On sul edaspidigi plaanis mõnest iludusvõistlusest osa võtta?
Hetkel kindlaid plaane ei ole. Kulgen ning vaatan, mis elu toob.

Õpid Tallinna ülikoolis eripedagoogikat, räägi sellest natuke lähemalt.
Tehtud valik õppida eripedagoogikat oli teadlik ning läbimõeldud otsus. Olen siiani oma valitud erialaga rahul ning õnnelik, et mul on võimalus seda õppida. Otsus tulenes suurest soovist kaasa aidata erivajadustega inimeste kaasamisele täisväärtuslikku ellu ning seeläbi tuua ühiskonda rohkem võrdsust ja sallivust.

Sulle meeldib eelkõige tegeleda lastega...
Just! Lapsed on ju kõige siiramad, avatumad ja ausamad, tõeliselt puhtad ja rikkumata, nendega on rõõm tegeleda, neid õpetada ning neilt õppida.

Kuidas ennast igapäevaselt vormis hoiad?
Tegelen tantsimise ja iluvõimlemisega, lisaks aitab kaasa ka üldine lihastreening erinevatele lihasgruppidele. Liikumine aga käib kindlasti käsikäes õige toitumisega. Kõik peab olema tasakaalus.

Kas vastab tõele, et tegeled tantsimisega juba 14 aastat? Mis sind tantsu juurde tõi?
Vastab tõele, nüüdseks täitub juba viieteistkümnes aasta. Kuna alustasin iluvõimlemisega väga noores eas, oli esmaseks tõukeks kindlasti ema toetav käsi, mis trennisaali viis. Hiljem on mind tantsimise ja võimlemise juures hoidnud soov ja vajadus end väljendada/end kuuldavaks teha. See on minu keel ja minu viis puudutada ning saada puudutatud.

Sinu lemmiktantsud, milline enim väljakutset pakub, enim harjutamist nõuab?
Kuna olen alustanud iluvõimlemisega, mis on minu tantsijatee nö vundamendiks, kõige hingelähedasem moderntantsu stiil. Iga tants ja iga koreograafia aga on väljakutse ning vajab alati suurt pühendumist, hingestatust ja harjutamist.

Niisiis, nagu siit aru saan, algaski kõik tegelikult hoopis iluvõimlemisest...
Iluvõimlemisega alustasin juba lasteaias, millega olen seotud tänaseni. Tänu võimlemisele on olnud võimalus võtta osa mitmetest tantsu- ja võimlemispidudest. Just iluvõimlemine on andnud mulle hea põhja ning viinud tantsimises edasi.

Millised mehed sulle meeldivad, kas oled endale juba kindla kavaleri leidnud?
Mulle meeldivad mehed, kes peavad lugu minust kui naisest ning hindavad mind kui Nelet. Kindlat kavaleri ei ole.

Mõni pöörane temp, mida sinu südame võitmiseks tehtud?
Ma usun, et pööraseim temp on veel ees.

Kui tihti ilusalongides, solaariumis käid? Kas plaanid külastada praegu toimuvat messi "Ilu sõnum"?
Ilusalongis, juuksuri külastami seks, käin umbes kolme kuu tagant, kuid solaariumis ei käi üldse. Kahjuks praegu toimuvale messile „Ilu sõnum“ ei jõua, kuid külastan taolisi üritusi alati heameelega.

Millist muusikat kuulad, kellele Eurovisiooni finaalis pöialt hoiad?
Kuulan palju erinevat muusikat, seda mis parasjagu kõnetab ja meeldib. Eurovisioonil pole jõudnud sel aastal pingsalt silma peal hoida, seega kindlat lemmikut pole välja kujunenud. Pöidlaid hoian kõigile, peaasi, et iga artist ise enda etteastega rahul oleks.

Kolm asja, mida alati käekotis kaasas kannad?
Minu käekotis on alati juuksehari, eks ikka telefon ja ka õnnetoovad talismanid.

Oled pärit Rapla vallast. Kuidas oma kodukohta välisturistile tutvustaksid?
Armas ja kodune linn, ideaalne koht pereloomiseks ja lastekasvatamiseks. Parajalt kaugel linnamürast, kuid samas piisavalt lähedal pealinna võimalustele. Paik, kust on pärit palju andekaid inimesi ning, kus on neid veelgi enam, professionaalsete treenerite ja juhendajate käe alt, välja sirgumas. Ja loomulikult, meil on kahe torniga kirik!

Sinu lemmiksöögid-joogid. Kui tihti ise toitu valmistad, kui profiks ennast kokkamises pead?
Minu lemmiksöögid on eelkõige taimsed ja tervislikkusest pakatavad. Toidutegemine pakub mulle suurt huvi ning võimalusel eelistan alati ise toidu valmistamist. Arenguruumi on aga veel palju, naudin väga õppimise ja katsetamise protsessi.

Mida põnevat suvi endaga kaasa toob?
Suvi tõotab tulla väga elamusterohke ja tegus. Peamine ja kõige suurem ettevõtmine on kindlasti Kalevi võimlemispeol „Hingelind“ osalemine. Ootan üritust suure elevuse ja ärevusega, taolised peod on alati äärmiselt liigutavad.

Kes võiks sinu arvates olla järgimine eesti president, kuivõrd üldse kohalikku poliitilist elu jälgid?
Mulle sümpatiseerib Marina Kaljurand. Olen aus – tihedalt ja järjepidevalt ma kohaliku poliitilise eluga kursis ei ole. Tunnen praegusel eluetapil, et sellele liialt palju mõeldes, tekitab see mulle tahtmatut ning häirivat taustamüra, palju mõtteainet ja rahutust.

Sinu iseloomu head ja vead.
Minu headeks omadusteks võib lähedaste sõnul pidada suurt empaatiavõimet ja sooja südant. Olen rõõmsameelne ja positiivne, minuga koos saab palju naerda ning lollitada. Murekoht on kindlasti ülemõtlemine, mis võib olla nii heaks kui ka halvaks küljeks.

Lähema kahe-kolme aasta plaanid?
Olen otsustanud elada rohkem hetkes ning mitte planeerida pidevalt kauget tulevikku. Usaldan elu ja kulgen, naudin elamist ning eks siis näha saa, mis ootab ees. Kindel on aga see, et lähimate aastate jooksul olen lõpetanud eripedagoogika bakalaureuseõppe ning ehk asunud edasi õppima ka magist­riõppesse.

Ülo Külm

0 kommentaari Lisa kommentaar