horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Reili Miggur: „Minu jaoks ongi oskus energiaid lugeda selgelt­nägemine...”

“Eesti selgeltnägijate tuleproovis” tuntust koguv Reili Miggur usub, et vastuseid ei ole vaja kaugelt otsida, vaid need on igaühes endas olemas. Jätkuks vaid julgust, et iseennast ning seda esmast sisetunnet usaldada ja sellest lähtuvalt tegutseda.

Seda ajakirjanumbrit plaanides küsisin nõu „Eesti selgeltnägijate tuleprooviga” seotud tuttavalt. Et soovitagu mulle, palun, üht tõeliselt ilusat, tarka ja müstilist naisterahvast.
Mõtlemisaeg polnud pikk. „Reili,” kõlas kindel vastus.
Enne meie kohtumist olin veidi mures – kas ja kuidas me teineteise ära tunneme. Ei mingit probleemi, vaatamata sellele, et me pole kunagi varem kohtunud. Nimetatagu seda siis intuitsiooniks, auraks või heaks juhuseks, kuidas kellelegi meeldib.
Reiliga suhtlemine on omamoodi põnev väljakutse: töö ja harjumus on meid mõlemat suunanud pigem küsimusi esitama kui neile vastama. Ja vastuseid pigem saama kui andma... Seekord vastab siiski Reili, sest just tema astus vastselt teleekraanidelt meie nädalatesse pinget ja põnevust tooma.

Kuidas sa „Eesti Selgeltnägijate tuleproovi” sattusid?
Ausalt öeldes läksin lihtsalt nalja tegema. Olin Access Consciousness’i kursusel, kui küsiti, kas keegi oleks huvitatud. Ütlesin „jah!” enne, kui mõeldagi jõudsin. Meile oli just räägitud, kuidas kõige irratsionaalsemad valikud võivad luua ellu muutuse, mida ma tegelikult küsinud oleme. Usaldasin seda energiat ja läksin sellega.

Tean, et kandidaate oli saatesse väga palju. Seega pidid sa, nalja pärast või mitte, olema väga paljudest tugevam...
Tegelikult polnud ma üldse kindel, et olen õiges kohas. Kui kevadel Mustpeade Majja esimestele katsetele läksin, tundsin end majja sisenedes väga halvasti. Tundsin justkui ma ei peaks seal olema... Lõpuks leidsin ühe ruumi, kus hingata sain. Tajuda kõikide kohalolnute, nii katsetele tulnute kui ka saate tegijate ning ajakirjanike ootusi, hinnanguid ja vaatenurki – seda kõike oli liiga palju. Kaalusin pikalt, kas minna või mitte minna...

Tänu millele sa siiski minna otsustasid?
Kui mind tänavakaadritele kutsuti, ütlesin, et mul pole numbritki. Kutsuja läks numbrit tooma ja mina mõtlesin, et kui numbris sisaldub 8, siis lähen, muidu mitte. Number oli 18!

Kuidas end saates tundsid?
Mind paelus katsetel väga see autodega ülesanne, kus kümme-kaksteist autot ning ühesse on peidetud inimene. Tuleproovil osaleja peab ta leidma. Kümme minutit oli aega, mul oli kohe tunne, et – just seal.
Selle inimese juures oli üks konkreetne ese, mille energia oli minu jaoks ebameeldiv, kuid ma ei usaldanud kohe oma sisetunnet. Nii käisingi edasi-tagasi, kuni aeg sai läbi, jäädes selle juurde, mida olin algselt tunnetanud. See oligi õige. Kui pagasiruum lahti tehti ja see inimene tõesti seal oli, jäi mu jahmatus kaadrisse. Muide, kui palju sa saatest tead?

Vähe. Mingi võtte ajal oli keegi nii hoogsalt nõidunud, et üks vares kukkunud puu otsast surnult alla...
(Pikk pilk.) See juhtus minu soorituse ajal. Tekkis väga suur vastuvõtlikkus. Varest tappa ma muidugi ei soovinud.

Ilmselt oli varese langemine juhus. Mida sa sel ajal tegid?
Ma ei usu juhustesse… Mul oli võimalus teha seda, mida kõige paremini oskan. Muundasin energiaid.

Mida see tähendab?
Kõige lihtsam selgitus on see, et selle käigus laseb inimene lahti oma elu sellest osast, mis ei kuulu talle. Nii saab vabaneda taagast, mis takistab edasi liikumist, näiteks süü ja kahetsuse koormast. Lastes sellest lahti, tekib inimeses muutusteks vajalik avarus ja ruum.
Seda teevad ka psühholoogid, see on aastaid kestev protsess…
Kui inimene on selleks valmis ja kui ta seda päriselt tahab, võib see juhtuda hetkega...

Kuidas sa tead, kas ta tahab?
Küsin ja tunnetan. Olen John Maxwell Team’i sertifitseeritud coach ning harjunud küsimusi esitama. Tunnetus ja intuitsioon toetavad. Vahel võib olla nii, et inimene arvab ja ütleb, et tahab muutusi, kuid tegelikult ei taha või ei ole selleks lihtsalt veel valmis. Sel juhul ei saa muutust luua. Muutuste ja edasimineku puhul on vajalik, et inimene selleks päriselt valmis on ning selle ka sisimas valib.

Kasutad sa mingeid abivahendeid?
Ei, mitte mingeid. Saatetegijad küsisid korduvalt, kas ma ei taha mingeid abivahendeid. Ei tahtnud. Minu tööriistad on tunnetus ja taju.
Ennekõike soovin edasi anda teadmist, et selles, mida ma teen, pole mitte midagi üleloomulikku. Igaühes meis on peidus vastused. Selleks on vaja lihtsalt iseennast usaldada.

Nende iseenda võimetega kohtumine võib olla küllalt üllatav, et mitte öelda – keeruline...?
Kindlasti. Mul oli ka. Minu jaoks oli saade väga suur eneseusaldamise kool. Kui hakkasin teatud situatsioonides pilte nägema, oli mul algul tunne, et olen hulluks läinud. Keegi küsib mingi sündmuse kohta... ja ma näen pilte. Ütleme nii, et ma, jah, ei julgenud öelda välja sugugi kõike, mida ma nägin.
Ja siis ühtäkki... ütlen välja, mida ma näen – ja mind ei peetagi hulluks, vaid näen hoopis inimesi noogutamas... Ja siis istun ja mõtlen, et kuidas see võimalik on. Tänu saatele sain iseendast palju teadlikumaks. See on suund, mida mööda soovin inimesi aidates edasi minna.

Siis ikkagi – lisaks sellele, et oled coach, oled sa ka selgeltnägija?
Ma arvan, et oskus energiaid lugeda ongi selgeltnägemine, kuid vajadusel saab neid lisaks lugemisele ka muundada.

On sul mingeid eelistusi, mis teemadel saaksid inimestele abi pakkuda?
Ei. Mind on sellepärast ka kritiseeritud, et ma pole coachina kes­kendunud ärile või suhetele. Ma ei teegi seda! Inimene on tervik, tema energia hõlmab erinevaid valdkondi, milles ta tegutseb. Vale, et äris voolab energia vabalt, a suhetes mitte – või vastupidi.

Millised on sinu enda suhted?
On põhjust tähistada – sain tagasi oma neiupõlvenime.

Oled sa valmis sellest rääkima?
Natuke… Sel suvel sai lisaks tuleproovivõtetel osalemisele sisse antud ka lahutusavaldus, mis hiljuti jõustus.

Kas te kasvasite lahku või pettis emb-kumb teist?
Kumbki meist ei ole petja. See oli armastusega lahutus, kust väljusime sõpradena. Ta on selline mees, kes kunagi ühe naise väga õnnelikuks teeb. Tänu sellele, et otsustasime lahku minna, saame mõlemad minna edasi oma teed.

Kuidas te tutvusite?
See oli 1993. aastal, kui esimesse klassi läksime. Justkui kasvasime koos, natuke ka erinevaid radu. Vahepeal, kui Eestist eemal elasin, ei näinud me pikka aega. Kohtusime taas üle aastate, millest sai alguse meie lugu, mis meid üsna peatselt abieluni viis.

Mis sa lahutuse järel tegid?
Läksime üheskoos sellesse kohvikusse, kus olime käinud esimesel kohtingul. Tähistasime, jõime teed ja sõime kooki. Tegime seal ka foto, mille postitasime Facebooki, andsime sõpradele teada, et oleme sõbralikult lahutanud ning mina olen taas neipõlvenimega.
Uudishimu ajendab Reili Migguri Faceboooki lehte piiluma. Tõepoolest, uudis lahutusest koos fotoga ühes Tallinna ilusas kohvikus. Postituse all suur kogus südamekesi ja häid soove sõpradelt. „See on kõige ilusam lahutus, mida ma näinud olen,” kirjutab üks neist.

Tundub, et paljud teie sõbrad on selle postituse eest tänulikud – see lisab usku, et ka suhete katkemine võib olla ilus...
See postitus ongi tegelikult tehtud tänulikkusest koos oldud aja eest ja usust, et oleme sõpradena teineteise elus olulisemad...

Suhted on paljude inimeste jaoks keeruline teema. On sul ehk mõni soovitus, mida teisedki järgida võiksid?
(Naerab südamest...) Kas arvad, et olen parim soovituste jagaja? Võin edasi anda seda, millest mina olen nüüd teadlikumaks saanud. Sa kaotad kõik, millest kinni hoiad ehk usalda oma südant ning armasta tingimusteta. Oluline on, et armastaksid, aktsepteeriksid ja usaldaksid kõigepealt iseennast. Sinu õnn ei peitu kelleski teises, vaid sus endas.

Mida eeldad inimeselt, kes tuleb sinu juurde, et oma elu muuta?
Seda, et inimene mõistab, et oma elu saab muuta AINULT TEMA ISE, mitte mina. Minul on lihtsalt võimalusel au teda toetada.

Mis sinu arvates on inimeste kõige sagedasemad mured?
Et nad ei usalda, armasta ega väärtusta iseennast! Iseenesest on kõik teoreetiliselt väga lihtne, kui sa usaldad, armastad ja väärtustad ennast, ei ole siin maailmas midagi, mis sind peatada ja/või tagasi hoida saab, vaid kogu elu tuleb sinuni kerguse, rõõmu ja hiilgusega. Kuid see kõik on igapäevane eneseareng ja otseses mõttes pidev kasvamine, seda ka minu enda jaoks.

Kui tegeled teiste aitamisega, kuidas ennast pärast tasakaalu saad?
Selleks, et saaksin kedagi teist aidata, pean ise enne tasakaalus olema. Minu seisund enne seda, kui kellegi vastu võtan, on väga oluline. Taastun sõltuvalt seanssist. Pesen käed ning koondan ennast enda südamesse. Küsin ka kehalt, mida tema taastumiseks vajab. Keha vajab eluks nelja elementi – vett, energiat, soola ja suhkrut. Toimin vastavalt selle, mida keha antud hetkel soovib.

Lisa, palun, üks küsimus, mille oleksid küsinud, kui ise enesega intervjuud teeksid.
Küsiksin – kui sa saaksid edasi anda üheainsa mõtte, mis võiks eriliselt kõlama jääda, mis see oleks?
Ja vastaksin – tea, et Süda ei karda kunagi. Küsi endalt, mida Armastus teeks. Oluline on armastus, ausus ja austus iseenda vastu. Mind aitavad küsimused: kuidas saab veel pare­maks minna ja mis veel võimalik on? Need jätavad kõik võimalikkused avatuks – alati saab paremaks minna ning alati on mingi võimalus, mida Sa veel näinud ei ole. Hoia avatud meelt.

Anne-Mari Alver Fotod: Aivar Pärtel

0 kommentaari Lisa kommentaar