horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Reket, "Rahu", Reket

Tom-Olaf Urb, artistinimega Reket, on eesti muusik, produtsent, kirjanik ja näitleja. Santa Monica kolledžis õppinud ja Londoni kunstiülikoolis helikujunduse eriala lõpetanud Urb on muusikaga tegelenud juba aastast 2000.

Põnev teada: Tallinnast pärit kolmekümne kolme aastase mehe vanemateks on hästi tuntud ning armastatud avaliku elu tegelased - ema on näitleja Viire Valdma ja isa laulja Toomas Urb.
Varasemast on Urbil ette näidata kolm plaati. Neist kaks, "Tuule tee" (2015) ja "Super ei" (2017) olid nomineeritud Eesti Muusikaauhindadel (EMA) parima hip-hop albumi kategoorias.
Reketi neljas album, aprilli teisel poolel ilmunud "Rahu", sisaldab endas neljateist lugu ja vältab ühtekokku pisut üle neljakümne minuti. Kulgeb seegi plaat, nagu eelnevadki, hip-hopi ja räpi sissetallatud radadel.
Plaadilt leiab nii huumorit, lugude pajatamisi kui ka Reketile omast kirge.
"Rahu" tähelepanelikumalt läbi kuulates saab koheselt aru tema suurepärasest sõnaseadmise oskusest, lugude tekstid on kindlasti klass omaette. Muusika, seaded, taustaheli pole aga seda mitte, jättes liialt tavalise, isegi ebahuvitava mulje.
Albumi esiksingel "Külm ja raske" on pühendatud just tavalistele tööinimestele. Sellele on juurde tehtud ka ametlik video.
Midagi siit lugudena eraldi esile tõstma tegelikult ei hakkaks, küllaltki ühtlane tase, kusjuures mitte ainumatki "lööklaulu" mõõtu välja andvat.
Võrreldes teiste eesti räpimaastikul seilajatega tundub Reket neist olevat kordi viisakama kõnepruugiga. Roppuste lauslendu kindlasti pole, tegelikult ei märkagi otseselt vulgaarseid väljaütlemisi. Või on nad üliosavalt tekstidesse ära peidetud?
Aga nagu heaks tavaks on öelda, so what! Kodumaise hip-hopi/räpimaailmas, taolisest muusikast lugupidavate hulgas on Reket endiselt väga kõva. Ja just see loeb.
Mis albumi kujundust ja plaadiümbrist puudutab, siis see on üllatvalt lahja. Et aga kõigi lugude sõnad voldikul kenasti kirjas on, se väärib kiitmist.

Hinne: 5/10

Ülo Külm

 

0 kommentaari Lisa kommentaar