horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Riho Rõõmus tunnistab: „Tarkus käib juba uudishimust üle!”

Tippjuht Riho Rõõmus on vahel mõelnud – kas ma tõesti tajun asju ette või tundub nii alles tagantjärele vaadates.

Kas usute saatusesse ning kas teie elus on siiani midagi saatuslikku ka juhtunud?
Mingil määral. Aga enam usun ikka iseendasse. Kõik saab alguse lapsepõlvest. Ja teatud hetkest alates on kõik tulemused (nn saatus) meie endi tegude ja tegemata jätmiste peegeldused.
Minu saatus on seni selline, milliseks ma ise selle olen elanud. Oma õnnestumistes ja ebaõnnestumistes saan ainult ennast tänada ja ennast süüdistada. Mingit „salapärast saatust“ ma asjasse ei segaks.

Kui juhtub olema reede ja 13. kuupäev, kas siis on kuidagi teistsugune tunne ka, et äkki midagi juhtub, või on vahel midagi ka juhtunud?
Ei ole teine tunne. See on minu jaoks rohkem selline „lõbus üldrahvalik ebausu päev“. Ei meenu küll ühtki erilist juhtumit.

Olete ehk vaadanud teleekraanilt selgeltnägijate tuleproovi saateid ning ehk endamisi mõelnud, et miks mina ei võiks praegu seal saates olla, et oleks osanud ülesande kenasti ära lahendada, või imetlete selgeltnägijaid hoopis?
Saateid olen vaadanud küll. Nii Eesti kui Venemaa kanali omi. Ja tõdenud, et väga erilisi, sensitiivsete võimete inimesi on reaalselt olemas. Sellesse usun. Aga samas tean ka, kuidas teles „imesid“ lavastatakse ja põnevaid saateid produtseeritakse.

Kas ka teie elus on midagi täppi läinud, kui olete ennustanud?
Eks meile kõigile tundu vahel, et... Et, ma justkui nägin seda ette. Ja veel... Et ma kohe tundsin siis midagi erilist. Ma ei julgeks neid asju tõe pähe kommenteerida. Need kõik on tagantjärele väited, mitte kontrollitavad. Inimestele meeldib mõelda, et neil on eriline tunnetus. Tihti lihtsalt tundub, et mulle tundus...

Mis on teie jaoks saladus?
Saladused on asjad, millest ma midagi ei tea või millest ma lihtsalt ei suuda oma piiratuses aru saada. Samuti nagu see, et kõiki maailma keerulisi asju, teadmisi ja seoseid ei suuda üks inimene iialgi selgeks saada ja tundma õppida.
Aga on ka konkreetsed maised-reaalsed saladused, mida ma tean ja endale hoian. Või mida on minuga jagatud ja palutud saladuses hoida.
 
Kas teie enda elus on ka saladusi, mida näiteks isegi abikaasa teada ei tohi?
Väiksemaid ja suuremaid saladusi on meil kõigil.

Kas te oskate saladusi hoida, kui keegi on palunud teil seda teha?
Ma usun küll. Mult on palutud saladusi hoida ja ma olen neid hoidnud ja hoian ka tänasel päeval. Osa neist koormab.

Kas olete käinud mõne selgeltnägija juures ja lasknud endale kaarte panna ning kas on ennustus täppi läinud?
Olen. Puht inimlikust uudishimust. Näiteks Igor Mang on mulle horoskoobipõhist ennustust teinud. Ta on väga tore inimene ja teeb oma asja südamega. Kindlasti planeetide asendid mõjutavad loodust ja maailmaruumi tervikuna. Ka inimest. Iseasi – kuidas täpselt. Teadlased uurivad nt jätkuvalt tõusude ja mõõnade mõju maale jne
Aga kaartidelt jm imeasjadelt ennustada ma vist ei olegi endale lasknud. Selles mõttes, et milline minu õnnelik või õnnetu tulev kõik olema saab.
Ka Igor Mangi ennustus oli ju ikkagi selline... umbmäärane ja üldsõnaline. Seda võib tõlgendada seinast-seina.

Ehk oskate ka ise teistele kaarte panna ja ennustada?
Ei oska öelda. Pole proovinud.

Teie perekonnanimi on Rõõmus, aga kas peate ka ise ennast rõõmsaks inimeseks?
Mnjah, siin on küsimus veidi nagu nimemaagias? Et kas nimi mõjutab inimest? Mingil määral kindlasti. Kõik eeldavad ja ootavad, et ma oleksin rõõmus – isegi siis kui ma olen üle elanud just lähedase inimese surmateate. Ikka tuleb keegi vastu ja küsib – noh Rõõmus, miks nii kurva näoga. Nimi justkui kohustab.
Laias plaanis olen siiski õnneliku loomuga inimene. Ja see seondub jällegi enda tehtuga – ise oled oma õnne sepp. Hetkel olen õnnelik ja rõõmus. Kuigi ka mul on asju, mis purevad hinge ja teevad meele mõruks.

Kui te oleksite telesaates, kus on ennustamas selgeltnägija, kas laseksite tal avalikult enda kohta tõtt rääkida või keelduksite?
Kõigepealt ma mõtleks, kas ma osaleks sellises saates. Selgelt on tegemist meelelahutusliku formaadiga, mida produtseeritakse, et vaatajal oleks huvitav ja põnev. Ja see „selgeltnägija“ võib suust välja ajada, mida tahes. Ta ei vastuta millegi eest. Peaasi, et vaatajal oleks põnev, huvitav, lõbus ja dramaatiline.
Kas ma tahaksin selles kaasa teha – hetkel vaevalt. Nooremast peast olin rohkem edev. Poliitikutel on nt seda vaja, et rohkem pildil olla. Selle nimel teevad paljud neist kaasa igasugustes vaatemängudes.
 
Mis on teie arvates armastus ning kas teie elus on praegu tõeline armastus?
Armastus on terve kompleks keerulisi tundeid. Osa neist on keeruline sõnadesse panna ja ära seletada. Kõik saab alguse X-faktorist, vastastikusest „keemiast“, esmasest meeldimisest jms. Sellele järgneb kire faas, kus partneri juures meeldib justkui kõik – oleme pimedad ka silmnähtavatele puudustele ja mitte-sobivustele. Mingil ajal hakkab tööle ka reaal-mõistus, esmane kirg jahtub, tundeid ja sobivust sõelutakse. Siis saabki selgeks, kas armastust konkreetse inimese vastu tuntakse.
Aga üks olulisemaid asju kestva ja püsiva sügava armastunde jaoks on austuse ja lugupidamise tunne oma partneri vastu. Seda rikastab muidugi ka seksuaalne sobivus ja võimalusel ka huvide ning arusaamade ühtlus.
Praegu olen õnnelik ja rõõmus, minu elus on inimene, keda ma armastan. Ja see ei ole pelk nooruse- tuhin.

Kui noorelt te esimest korda armusite ning kui kaua see suhe kestis?
Ohh, seda ei mäleta. Kindlasti lapsepõlves. Ja kellesegi endast suuremasse ja vanemasse. Aga need asjad lähevad lapseeas ja noorena kiiresti ka üle – uue armumiseni. Vahel elatakse neid „väikseid ühepoolselt armumisi“ ka valusalt üle. Ka see on mõistetav – puututakse ju esmakordselt kokku nii uue, suure ja keerulise tundega. Last võib solvata ka see, et tema lemmik kasvatajatädil on abikaasa, keda ta musitab.

 Öeldakse ka nii, et elus tuleb kõik ära proovida. Kas teie olete oma senises elus kõik ära proovinud, või on ka asju või tegevusi, mida te kunagi proovida ei kavatse?
Kõige rohkem õpime ikka oma vigadest. Ja vigu olen ma kindlasti teinud. Osa ka äraproovimise uudishimust. Aga samas öeldakse ka – loll õpib enda, tark teiste vigadest. Mida vanemaks me (ma) saame, seda rohkem saame aru, et igat asja ei pea tingimata maitsma, et teada saada, et see ei ole söödav.
Kindlasti ei teeks ma enam paljusid asju. Mitte mingil tingimusel. Ka suurest uudishimust mitte. Vanuse ja tarkusega töötab ka järjest paremini mõistus ja enese alalhoiuinstinkt.

Kui oleks selline telesaade, kus oleks vaja avalikult teise mehega voodisse minna ja elada temaga näiteks nädal aega koos, kas oleksite nõus selles saates osalema näiteks hea tasu eest?
Ei.
 
Tihti on meedias juttu sellestki, et üks või teine naisterahvas poseeris alasti näiteks mõne ajakirja esikaanel. Kui näiteks teile pakutaks selline idee välja, et poseerida alasti mõne välismaise ajakirja esikaanel, kas nõustuksite või saadaksite pakkuja pikalt?
Ei osaleks. Ja saadaks pakkumise pikalt. Seda raha sellise hinnaga pole mulle vaja. Hetkel kindlasti mitte.

Milline on teie eluunistus, mille täitumist ootate pikisilmi?
Soovin hingerahu. Kui keeruline seda ka seletada on.

Millised oleksid teie kolm soovi kuldkalakesele, kui see võimalik oleks?
Tervist, õnnetunnet, meelerahu.

Õnnestunuim tegu siiani senise elu jooksul?
See, et ma olen suutnud oma tööd Lauluväljakul teha nii hästi, et ei pea Eestimaa inimeste ees tundma südametunnistuse piinu. Üritan seda ka edaspidi.

Suurim pettumus senises elus?
Mul ei ole mõtet olla pettunud või kibestunud teistes inimestes ja nende tegevustes. Inimesed on sellised nagu nad on. Igaüks erinev. Pahed, ahnus, kurjus ei kao kunagi. Kahjuks.
Pettunud võin olla vaid iseendas, et ei ole elus osanud ühte-teist. Et olen ühte-teist valesti teinud. Järelejäänud elus tuleb nendest vigadest õppida, üritada uusi vigu vältida ja kui võimalik – vanu vigu heastada.

Mida sooviksite südamelt ära öelda?
Õelust, kadedust, solvamist-solvumist ja kibestumist peaks olema vähem. Peame kõigepealt ennast nendest pahedest võimalikult palju vabastama. Alles siis on meil õigustatud eeldus oodata seda ka teistelt.
Me saame alati seda, mida ise ära oleme teeninud. Ja vaatamata sellele, et paljud ei taha sellesse uskuda – lõpuks võidab ikkagi headus.

Hillar Kohv Foto: A. Pärtel

4 kommentaari Lisa kommentaar
  
Linda Mark 11.02.2020 14:03
KUIDAS MINU LAENU SELLEST SUUREST FIRMAST sain Tere, mu kallid inimesed, ma olen Linda McDonald, kes elab praegu Austinis Texases, USA-s. Olen praegu kolme lapsega lesk ja olin 2018. aasta aprillis finantsseisundis ummikus ning mul oli vaja refinantseerida ja arveid maksta. Proovisin leida laenu erinevatelt nii era- kui ka korporatiivsetelt laenufirmadelt, kuid mitte kunagi eduga. Enamik panku lükkas mu krediidi tagasi, ärge täiel rinnal saamas neid hoodlumeid, kes kutsuvad neid omaraha laenuandjaks - nad on kõik pettused, nad tahavad ainult teie raha ja te ei kuule neilt enam, et nad on seda mulle kaks korda teinud, enne kui ma kohtusin hr David Wilsoniga. Kõige huvitavam osa on see, et minu laen kanti mulle üle 74 tunni jooksul, seega soovitan teil pöörduda hr Davidi poole, kui olete huvitatud laenu saamisest ja olete kindel, et saate talle õigel ajal tagasi maksta, võite temaga ühendust võtta e-posti teel ……… (davidwilsonloancompany4@gmail.com) Krediidikontrolli pole, ükski 2-protsendise intressimäära ja parema tagasimakse plaaniga krediidireisija pole Kui peate laenutagatise saamiseks võtma ühendust mõne ettevõttega, pöörduge täna laenu saamiseks hr David Wilsoni poole Nad pakuvad igasuguseid laenukategooriaid Lühiajaline laen (5_10 aastat) Pikaajaline laen (20_40) Meedia tähtajaline laen (10_20) Nad pakuvad laenu nagu Kodulaen ............., ärilaen ........ Võlalaen ....... Õppelaen .........., ettevõtluse alustamise laen Ettevõtluslaen ......., ettevõtte laen .............. jne E-post .......... (davidwilsonloancompany4@gmail.com) Kui tegemist on finantskriisi ja laenuga, siis on David Wilsoni laenude finantseerimine just see koht, kuhu minna. Palun öelge talle, et ma proua Linda McDonald juhendab teile õnne ................... ....
CHALLENGE FINANCIAL SERVICES, 07.10.2018 14:00
Tere, See on üldsusele teavitamine, et CHALLENGE FINANCIAL SERVICES, me oleme erafinantseerimisfirma. Meil on avatud rahalised võimalused kõigile inimestele, kes vajavad rahalist abi. Kas sa arvad laenu saamist? Kas teil on tõsine vajadus kiireloomulise laenu järele, et alustada oma äri? Kas teil on võlg? See on teie võimalus oma soovi saavutada, anname isiklikke laene, ärilaene ja kõiki 3% intressiga laene. Kui olete huvitatud erakorralise laenu saamisest, võtke meiega ühendust e-posti teel challengefinancialservics@gmail.com, et saada lisateavet. Challenge Financial Services Tel: +16789614269 E-post: challengefinancialservices@outlook.com E-post: challengefinancialservics@gmail.com
james evans 01.08.2018 01:51
Oleme rahvusvaheline laenupank, anname laenud üksikisikutele ja ettevõtetele Lähis-Idas, Aasias, Euroopas ja Põhja-Aafrikas. Pakume laenu liike nagu isiklik laen, äri- / investeerimislaen, auto laen, võlgade konsolideerimise laen ja õppelaen 18 aastastele ja vanematele. anname välja laenud vähemalt 5000 USA dollarit, mille tagasimaksetähtaeg on 1 aasta kuni 25 aastat. huvitatud peaksid võtma meiega ühendust e-posti aadressi @ heartlandfingrp@gmail.com või WhatsAafi kaudu numbri järgi: +1 (202) 922-8783
eve eve 15.05.2018 10:48
laenupakkumine üksikisikutele, kes vajavad rahastamist mikrokrediidi struktuur Oleme välja kujunenud ja aastate jooksul aastad on välja töötanud sügava arusaamise teie vajadustest ja individuaalsed nõuded. Oleme pühendunud oma klientide käsitlemisele õiglane ja pakkuda professionaalset, sõbralikku ja viisakat teenust. Meie protseduurid on loodud teie vastutusele selle tagamiseks pakume tooteid, mis sobivad teie tingimustega. Meie teenus on väga professionaalne ja viivitamata. meie moto on aidata sind, klient, olenemata teie vajadustest. Me pakkuda laene vahemikus 1000 kuni 5 000 000 000 eurot. Taotlused töödeldakse "mitte kohustusena.  Pakume laenu kindla intressimääraga kõigi laenutüüpide jaoks.    Palun, kui olete huvitatud meie teenusest Täida taotleja vorm ja saatke see meile e-posti aadress allpool Teie täielik nimi: .................... Aadress: ................................ Riik: ................................ Laenu summa: ....................... Laenu kestus: ...................... teie e-posti aadress: .............. Leppige meiega kokku evexves@gmail.com FINANCIAL CORPORATION'is on meie rahulolu meie peamine mure.