horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Rikkuri kolmandast naisevõtust kujunes halenaljakas näitemäng

Peigmehe õed on pettunud. Nende ­maavillasest vennast on saanud hale tõusik rikka suguvõsa keskel.

Laura vajus koju jõudes voodile. Pikk kleit kärises mitmest kohast, aga ta ei suutnud hakata seda üle pea ära tirima. Ta oli öösel Peterburi bussis kõigepealt oksendanud ja siis magama jäänud. Õnneks äratas bussijuht ta õigel ajal üles, muidu oleks võinud Narva piiripunktini välja põrutada.
Hea, et niigi läits, mõtles Laura ja sirutas mõnuga valutavaid jalgu. Kõhus korises imelikult ja suus oli õhtu jooksul joodud hapust veinist vastik maitse. Oleks pulmas korralikult süüa antud, poleks tal praegu nii halb enesetunne. Küll oli hea, et ta ei jäänud õe juurde, kes pidi varase laevaga Soome tagasi sõitma, Viru hotelli ööbima, vaid viitsis ennast öösel bussi peale vedada.

Kaks varasemat abielu
Eelmise päeva hommikul algas kõik nii kenasti. Kaks õde, üks elas Soomes ja teine depressiivses Eesti väikelinnas, olid järjekordset pulmakutset saades rõõmsalt üllatunud.
Vend Argo andis teada, et otsustas oma salasuhte ametlikult ära vormistada. Venna kaks teismelist last eelmisest abielust olid kuuldavasti küll šoki saanud, aga kuna neile pudenes iga kuu korralik taskuraha, millist summat mõni inimene isegi palgapäeval kätte ei saanud, leppisid nad olukorraga. Mis neil üle jäi. Õnneks oli isa jätnud neile alles maja, kuhu ta lastel ja nende emal elama jääda lubas.
Tiiu võttis puhkuse ja saabus Eestisse paar päeva varem. Nad käisid Lauraga ema haual ja panid seal küünlad põlema. Memm oli jõudnud käia oma ainukese kalli poja kahes pulmas, aga kolmandas enam mitte.
Elu läheb edasi, olid õed positiivselt meelestatud ja meenutasid venna esimest pulma, mil pidu peeti ikka täie rauaga. Kokku oli kutsutud karvaseid ja sulelisi ning söök ega jook ei lõppenud mitu päeva. Sellest abielust sündinud tütar oli juba kena noor daam ja ise mehelemineku- eas.
Teist korda enam nii suurt pidu ei peetud ja pulmad oleksid äärepealt ära jäänud, sest pruut ja peigmees ei jõudnud kokkuleppele ühise perekonnanime suhtes. Kõik lõppes siiski hästi ja kumbki jäi oma perekonnanimele truuks. Sellest abielust sündis kaks last, poeg ja tütar.

Kuldse kutse armastuse kroonimisele
Ja nüüd oli tulemas kolmas abielu. Kuldsete tähtedega, südamete ja pärlitega kaunistatud kutsele oli märgitud, et neid oodatakse Erle ja Argo armastuse kroonimisele Tallinna Issanda Muutmise kirikus ja laulatusele järgnevale perekondlikule koosviibimisele restorani Tšaikovski suveterrassil.
Õed imestasid, kui pulmapäeval end lille lõid, miks neid abielu registreerimisele perbüroosse ei kutsutud, vaid alles kell neli peale lõunat algavale kiriklikule laulatusele.
Ka see seik oli huvitav. Sest Laura mäletas, kui ta oma poja luteri kirikus ristida lasi, kuidas vend oli tookord mõnitanud ja noominud, et miks ta lapse kirikusse viib. Nüüd aga on ise usku pööranud ja laseb end laulatada. Kas 20 aastat noorem naine oli mehe ära kaetanud või oli vennas aasta-aastalt üha jõukamaks saades nõus kõigega, ka kirikus käimisega, et lõpuks rikaste ja ilusate seltskonda ning Kroonika esikaanele pääseda?
Tulevase noore naise isa oli Tallinna sadamas tähtis tegelinski ja tuntud prominent, kes oma sõnutsi leidis tütrele väärika mehe. Ämm aga lisas, et Argo on nii vaimne.
Õed pidid seda kuuldes naerust püksi pissima. Nad tundsid oma venda hästi ja Argo „vaimsus” seisnes muuhulgas oma eelmise naise peksmises, kui tuju tuli, ning televiisorite ja muu tehnika aknast väljaviskamises, kui naine ei käitunud nii nagu peab. Neid jutte kuulsid õed tollal emalt, kellele minia oma rasket elu kurtmas käis.
„Ootan juba venna kroonimistseremooniat,” muigas Laura ja Tiiu kõhkles, kas nad on ikka etiketile vastavalt riides. Pikad suvekleidid jätsid õlad paljaks, aga igaks juhuks võtsid nad õhukesed sallid kaasa, et õigeusu kombe kohaselt end kirikus kinni katta.

Kõik oli kuidagi vale...
Kõik hakkas viltu kiskuma hetkel, kui Tallinnasse jõudes juhatati neile teed valesse kirikusse, ühte Balti jaama kandis pühakotta. Hing rinnus kinni, jõudsid õed lõpuks Issanda Muutmise kirikusse, kus näost punane peigmees midagi rohekas-kuldses talaaris preestrile seletas. Kõik külalised olid võõrad peale venna vanema tütre Andra, kes oli pikka kasvu ilus noor naine, aga seelik nii lühike, et kannikad välkusid ja pluusi dekolteest punnitasid rinnad välja.
Vanem mees ja naine, mõlemad hästi väikest kasvu, tulid ennast tutvustama ja kui Tiiu venna tulevasele äiale käe ulatas, pidi mees talle üsna kõrgele alt üles vaatama. Laura ütles hiljem Tiiule, et Argo uuel äial süda tuksub sita peal, ämmal aga on nii paks kiht puudrit näole ja ninale veetud, kuid ikkagi paistavad aknest puretud armid välja. Ka pruudi vend oli üsna lühike ja inetu, meenutades üht metsaelukat, kes puudel ringi hüpleb. See-eest oli tema elukaaslane tõeline iludus. Venelanna, kes eesti keelt suurte raskustega purssis, oli noortepäraselt väljendudes tõeline püss.
Lõpuks tuli kusagilt tagaruumist või käärkambrist ka pruut välja. Loomulikult on võimalik teha igast naisest kaunitar, kui viia ta kallisse ilusalongi, panna uhked ja hästiistuvad riided selga ning tuhkatriinust ongi printsess saanud. Valge, brokaadist ja pärlitest maani uhke kleit oli pruudile kui selga valatud.

Ann Pusi

Jätkub ajakirjas....

5 kommentaari Lisa kommentaar
  
Linda Mark 11.02.2020 13:56
KUIDAS MINU LAENU SELLEST SUUREST FIRMAST sain Tere, mu kallid inimesed, ma olen Linda McDonald, kes elab praegu Austinis Texases, USA-s. Olen praegu kolme lapsega lesk ja olin 2018. aasta aprillis finantsseisundis ummikus ning mul oli vaja refinantseerida ja arveid maksta. Proovisin leida laenu erinevatelt nii era- kui ka korporatiivsetelt laenufirmadelt, kuid mitte kunagi eduga. Enamik panku lükkas mu krediidi tagasi, ärge täiel rinnal saamas neid hoodlumeid, kes kutsuvad neid omaraha laenuandjaks - nad on kõik pettused, nad tahavad ainult teie raha ja te ei kuule neilt enam, et nad on seda mulle kaks korda teinud, enne kui ma kohtusin hr David Wilsoniga. Kõige huvitavam osa on see, et minu laen kanti mulle üle 74 tunni jooksul, seega soovitan teil pöörduda hr Davidi poole, kui olete huvitatud laenu saamisest ja olete kindel, et saate talle õigel ajal tagasi maksta, võite temaga ühendust võtta e-posti teel ……… (davidwilsonloancompany4@gmail.com) Krediidikontrolli pole, ükski 2-protsendise intressimäära ja parema tagasimakse plaaniga krediidireisija pole Kui peate laenutagatise saamiseks võtma ühendust mõne ettevõttega, pöörduge täna laenu saamiseks hr David Wilsoni poole Nad pakuvad igasuguseid laenukategooriaid Lühiajaline laen (5_10 aastat) Pikaajaline laen (20_40) Meedia tähtajaline laen (10_20) Nad pakuvad laenu nagu Kodulaen ............., ärilaen ........ Võlalaen ....... Õppelaen .........., ettevõtluse alustamise laen Ettevõtluslaen ......., ettevõtte laen .............. jne E-post .......... (davidwilsonloancompany4@gmail.com) Kui tegemist on finantskriisi ja laenuga, siis on David Wilsoni laenude finantseerimine just see koht, kuhu minna. Palun öelge talle, et ma proua Linda McDonald juhendab teile õnne ................... ....
CHALLENGE FINANCIAL SERVICES, 07.10.2018 14:07
Tere, See on üldsusele teavitamine, et CHALLENGE FINANCIAL SERVICES, me oleme erafinantseerimisfirma. Meil on avatud rahalised võimalused kõigile inimestele, kes vajavad rahalist abi. Kas sa arvad laenu saamist? Kas teil on tõsine vajadus kiireloomulise laenu järele, et alustada oma äri? Kas teil on võlg? See on teie võimalus oma soovi saavutada, anname isiklikke laene, ärilaene ja kõiki 3% intressiga laene. Kui olete huvitatud erakorralise laenu saamisest, võtke meiega ühendust e-posti teel challengefinancialservics@gmail.com, et saada lisateavet. Challenge Financial Services Tel: +16789614269 E-post: challengefinancialservices@outlook.com E-post: challengefinancialservics@gmail.com
eve eve 17.09.2018 10:45
laenupakkumine üksikisikutele, kes vajavad rahastamist mikrokrediidi struktuur Oleme välja kujunenud ja aastate jooksul aastad on välja töötanud sügava arusaamise teie vajadustest ja individuaalsed nõuded. Oleme pühendunud oma klientide käsitlemisele õiglane ja pakkuda professionaalset, sõbralikku ja viisakat teenust. Meie protseduurid on loodud teie vastutusele selle tagamiseks pakume tooteid, mis sobivad teie tingimustega. Meie teenus on väga professionaalne ja viivitamata. meie moto on aidata sind, klient, olenemata teie vajadustest. Me pakkuda laene vahemikus 1000 kuni 5 000 000 000 eurot. Taotlused töödeldakse "mitte kohustusena.  Pakume laenu kindla intressimääraga kõigi laenutüüpide jaoks.    Palun, kui olete huvitatud meie teenusest Täida taotleja vorm ja saatke see meile e-posti aadress allpool Teie täielik nimi: .................... Aadress: ................................ Riik: ................................ Laenu summa: ....................... Laenu kestus: ...................... teie e-posti aadress: .............. Leppige meiega kokku evexves@gmail.com FINANCIAL CORPORATION'is on meie rahulolu meie peamine mure.
Fernada kredit 14.09.2018 17:41
E-post: fernadagonsalo33@gmail.com Laenupakkumine pluss 24 tundi Tere Kas otsite laenu kiirelt? kas: Kas saaksite oma finantstegevust taaselustada? Korteri sisustuse renoveerimiseks; maja; hoone? Rent? Auto ostmine? Krediit pulmade eest? Võlgade arveldamine? Projekti realiseerimiseks? Või muudel põhjustel jne. Laenu pakkimine üksikisikute vahel, kellele me teie käsutuses on laenu 5000 eurot kuni 500 000 000 euroni väga lihtsate tingimustega, mille määr on 3%, mille tagasimaksmise kestus on 1 aasta, on see laen 30 aastat. Me teeme ka investeeringuid ja laene igasuguste üksikisikute vahel. pakub lühikese, keskmise ja pikaajalise krediidi. Lisateabe saamiseks võtke meiega ühendust aadressil E-post: fernadagonsalo33@gmail.com
eve eve 13.09.2018 18:06
laenupakkumine üksikisikutele, kes vajavad rahastamist mikrokrediidi struktuur Oleme välja kujunenud ja aastate jooksul aastad on välja töötanud sügava arusaamise teie vajadustest ja individuaalsed nõuded. Oleme pühendunud oma klientide käsitlemisele õiglane ja pakkuda professionaalset, sõbralikku ja viisakat teenust. Meie protseduurid on loodud teie vastutusele selle tagamiseks pakume tooteid, mis sobivad teie tingimustega. Meie teenus on väga professionaalne ja viivitamata. meie moto on aidata sind, klient, olenemata teie vajadustest. Me pakkuda laene vahemikus 1000 kuni 5 000 000 000 eurot. Taotlused töödeldakse "mitte kohustusena.  Pakume laenu kindla intressimääraga kõigi laenutüüpide jaoks.    Palun, kui olete huvitatud meie teenusest Täida taotleja vorm ja saatke see meile e-posti aadress allpool Teie täielik nimi: .................... Aadress: ................................ Riik: ................................ Laenu summa: ....................... Laenu kestus: ...................... teie e-posti aadress: .............. Leppige meiega kokku evexves@gmail.com FINANCIAL CORPORATION'is on meie rahulolu meie peamine mure.