horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Ringo Starr, "What´s My Name" Universal

Esmapilgul tekitab parasjagu küsimusi, milleks üldse sellist albumit vaja on, mida võimalikule kuulajale suudab pakkuda. Milleks on vaja aastal 2019 sättida ennast legendaarse ansambli The Beatles trummari sooloplaadi lainetele.

Nimi muidugi maksab, kuid mida muusikaliselt selle "vanema härrasmehe" plaat annab. Täpsustuseks siiski juurde, et Ringo muidugi ei piirdu teemaga trummid-löökriistad, ta laulab ka.
Skeptilisus jääb püsima, kuigi tegelikult polegi natuke üle poole tunni kestev "What´s My Name" niivõrd ebahuvitav, kui arvanuks. Kohati muidugi mõjub liialt steriilsena, olles ühtlasi selline estraadilik, kerglasema ülesehitusega. Aga iga järgmise kuulamisringiga, kummaline küll, hakkab album oluliselt rohkem meeldima. Täitsa mõnus rock´n´roll, reibas ja kaasahaarav!
Lauludest on eraldi esile toodud kolm. Kahtlemata suurepärane "Life Is Good", samuti igati okei "Grow Old With Me" ja neist oluliselt nõrgem nimilugu. Isiklikuks lemmikuks kujunes siiski võrratute värsiridadega ja ilmselgelt sooja, positiivset sõnumit kandev "It´s Not Love That You Want".
Sellise toredasti formuleeritud üleva sõnumiga on ka kahtlemata tänulaul "Thank God For Music" ning vihje pääsuteeks tänapäeva kõrgepingetest pungil maailma päästmiseks "Send Love Spread Peace".
Albumi erksamaks ja eredamaks värvimiseks on Ringo appi võtnud päris mitmed ja mitmed tuntud staažikad muusikamaailma artistid-tegelased. Kõige kõvem erikülaline on muidugi tema kunagine bändikaaslane Paul McCartney, kes loos "Grow Old With Me" mitte ei laula, vaid sõrmitseb basskitarri kallal. Edgar Winter seevastu mängib "Gotta Get Up To Get Down" nii klavinetti kui süntesaatorit, lisaks annab panuse laulmisega. Mainitud lugu ongi huvitav selle poolest, et kolmehäälne. Ringo Starr ja The Eaglesi kitarrist Joe Walsh laulavad siin samuti.
Puhtalt kitarristidena on Ringo kaasanud Dave Stewart´i (The Eurythmics) ja eriliselt vinge käekirjaga ning ülikõrgelt noteeritud Steve Lukatheri (Toto).
Plaadiümbris eraldi võetuna on küllaltki tagasihoidlik, selline väljapeetud. Mustade prillidega Ringo seda Ozzy Osbourne´i (Black Sabbathi aegset) standardmärki “victory” ühe käega tegemas.
Plaadi on produtseerinud Ringo Starr ise.

Hinne: 7/10
Ülo Külm

0 kommentaari Lisa kommentaar