horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Rännumehe saladus: „Mina tööd ei harrasta!”

Rännu- ja kirjamees Marko Kaldur julgustab inimesi rohkem oma unistusi märkama ja neile vastavalt elama.

Marko Kaldurit teavad paljud, kes armastavad rändamist ja rändamisest kirjutatud raamatute lugemist.
Küllap on nii mõnigi lugeja ka vahetevahel mõelnud, et tahaks isegi elada sellist elu, kus rohkem sõltub enda soovidest või looduses toimuvast ning vähem ülemuse suvast või bürokraatliku maailma hoovustest.
Marko Kaldur paljastab lugejaile oma saladuse – tuleb lihtsalt aru saada, mida tegelikult teha tahetakse ning siis täpselt seda tehagi.
Oma sõnade illustreerimiseks jutustab ta loo enda kujunemisteelt: „Umbes 15 aastat tagasi vaatasin peeglisse ning mõtlesin, et kas ma tõesti tahan endale sellist elu nagu on mu tuttavatel, sõpradel, eakaaslastel? Rabada kellast kellani või kauemgi, seda kõike vaid selleks, et võimalikult palju mammonat kokku kraapida ning mõttetuid luksusvidinaid soetada? Vabadust ei ole, kogu aeg läheb töötamisele või siis töötegemisest puhkamisele. Laenud vajavad maksmist, pere toitmist jne. Ning lõpuks, vanemas keskeas, kui mammona on kokku aetud - siis on arutust töörabamisest tervis sedavõrd tuksis, et ei suuda ega jaksa kokkukraabitud varandusest vähimatki mõnu tunda. Eeldusel, et selleks ajaks infarkt või insult juba oma tööd teinud pole. Ühesõnaga - ma jõudsin järeldusele, et tüüpiline keskklassi/kodanlase/proletariaadi elu ei ole minu jaoks ning keskendusin selle asemel rändamisele ja seiklemisele.
Ning see ongi viimased 15 aastat olnud minu põhitegevuseks: rännakud Eestis, ekspeditsioonid Siberis ja Kaukaasias, matkad looduses jne. Seega seda tegevust, mida Eesti väikekodanlik ühiskond "tööks" nimetab, ma ei harrasta. Jäägu kellast-kellani mammonaorjamine neile, kel rohkem fantaasiat ei leidu.”
Sedasama, iseenda igatsuste äratundmist, võiks soovitada vist küll igaühele. Vahet pole, kas õnnelikuks teeb maa- või linnaelu, äri- või heategevus või loominguga tegelemine.

 Hillar Kohv

0 kommentaari Lisa kommentaar