horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Running Wild, „Crossing The Blades” Steamhammer/SPV

Fantastiline! Positiivne! Aus ja ehtne metall!. „Mereröövlirokk” võidutseb taas! Ohoo! Enamik kommentaare Running Wildi uue plaadi kohta on ülimalt eufoorilised.

Ja nagu võib veenduda, põhjendatult. Ligi kolm aastat sai seekord oodatud legendaarse saksa bändi värsket materjali. Ning sellegi näol pole veel mitte tegemist täispika stuudioalbumiga, vaid lühikese plaadiga ehk EPga,
kokku vaid kuusteist minutit.
Running Wildi karismaatiline liider, laulev kitarrist Rock 'N´ Rolf, annab siiski lootust, et uut normaalpikkusega albumit võib oodata juba sel aastal, suvel või veidi hiljem.
„Crossing The Blades” ilmus 6. detsembril, (tähenduslikult?) St. Nicholase päeval! Siit leiab kokku neli lugu, neist kolm on tuttuued ja ühe näol on tegemist kaveriga. Žanr nagu ikka, Molotovi kokteilina toimiv segu powermetallist ja hevimetallist.
Juba nimilugu vuhiseb-vihiseb täispööretel, sisaldab võrratuid kitarrisoolosid, veenab selleski, et Running Wild on selgelt jälle tõusulainel. Rolf Kasparek on kinnitanud, et sama loo leiab tegelikult ka nende tulevaselt albumilt, kuid hoopis teises variandis, üksjagu ümbertehtuna.
„Stargazed” on vahest grammi võrra nimiloost tagasihoidlikum, kuid ometi eht runningwildilik,tulvil energiat.
„Strutter” kujutab endast kaverit maailmakuulsa raskerokiansambli Kiss ülivingest, pööraselt heast, ammusest menuloost. Kuigi Running Wild pole antud pala eriti ümber töödelnud, teistsuguse värvinguga üle kallanud, kõlab see siiski originaalist veidi hoogsamalt aga mitte paremini.
Vaheteavet. Oma pika ajaloo jooksul on Running Wild üldse teinud ainult kolm kaverit. Thin Lizzy „Genocide´i”, The Beatles´i „Revolutioni” ja nüüd siis Kissi „Strutteri”.
Miks siin ikkagi on just Kiss ette võetud? Aga lihtsalt sellepärast, et Rolf Kasparek on (olnud) suur Kissi fänn.
Minialbumi lõpetab natuke lustakama tooniga rokiratsutus-sõit „Ride On The Wild Side”, mis tempolt teistele sugugi alla ei jää.
Bändi koosseis näib olevat stabiliseerinud. Lisaks Kasparekile edendavad, professionaalselt „piraadimetalli” Peter Jordan (kitarrid), Ole Hempelmann (bass) ja Michael Wolpers (trummid).
Plaadiümbris? Iseenesest lihtne, ristatud mõõgad. Kuid mõjub sellegipoolest väga efektsena ja väga stiilsena.

Hinne: 10/10

Ülo Külm

0 kommentaari Lisa kommentaar