horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Sekspartnerite ­ arvust olulisem on...

Kas oled kunagi küsinud kelleltki küsimuse: „Kui mitme inimesega sa maganud oled?“ Siis sa tõenäoliselt tead, kui palju ebamugavust see tekitab ja pole siis ka ime, et paljud inimesed kipuvad oma numbrit madalamaks valetama.

Ja põhjusega, sest pole ju kindel, kuidas üks või teine number küsijale võib meeldida. Tegelikult polegi ju number oluline, sest minevikku me keegi tagasi keerata ei saa. Tõsi, selle järgi saab teha küll mõningaid järeldusi, kuid tegelikult on voodipartnerite arvust olulisem veel üks teadmine, mis aitab sul otsustada, kas tema väärtused ühtivad sinu omadega.
„See, kui palju seksuaalseid partnereid su kallimal on olnud, pole oluline,” tõdeb psühhoterapeut ja seksuoloog Laurel Steinberg ning lisab, et sa peaksid tahtma, et su partneri eelnev elu oleks olnud selline, mis teda õnnelikuks tegi. „Oluline on, et teaksid tema praeguse voodielu ja tervise kohta ning millised suguhaigused sind ohustavad, kui temaga kontaktis oled, et oskaksid teha otsuse oma enda tervise osas.”

Tervis on tähtsam kui loendus
Seetõttu tasuks sul uurida talt seksuaalpartnerite numbri asemel selle kohta, millal ta viimati tervisekontrollis käis ja millised haigused sind ohustavad. „Pea meeles, et sa ei tea teda suhte alguses tegelikult väga hästi ja kui asi puudutab su tervist, anna endast maksimum, et riske vähendada,” soovitab dr Steinberg. „Kui ta pole valmis sinuga neid asju jagama või arsti juurde minema, on midagi valesti.”
Samas rõhutab seksiekspert Myisha Battle, et inimene võib nakatuda mõnda suguhaigusesse, nagu herpes või HPV, ka siis, kui ta annab kõik endast oleneva, et oma tervist kaitsta. „Me ei tohiks mõista inimesi, kel on suguhaigus, hukka. See pole midagi ebatavalist ja parim viis oma turvalisuse tagamiseks on see, kui sina ja su uus partner suhtlete omavahel. See on keeruline, aga väärt proovimist,” kinnitab ta.

Olulisemad seigad
Kui sa nüüd ikka tahaksid tema seksuaalse mineviku kohta rohkem teada, siis unusta tema seksuaalpartnerite number ja küsi hoopis midagi mõistlikumat, näiteks uuri talt, kas ta on pigem seksinud kellegagi, kellega ta on suhtes või on ta elus olnud rohkem üheöösuhteid või kas ta on kunagi ka grupiseksis osalenud? Kas tema jaoks on oluline, et suhtes ollakse monogaamsed või mitte?
Teiste sõnadega, sa peaksid küsima küsimusi, mis aitavad sul saada tema minevikust suurema pildi ning seejärel saad juba ise otsustada, kas tema väärtused ühtivad sinu omadega.

SaSa

0 kommentaari Lisa kommentaar