horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Sent surmale võlgu

Mehe truudusetus teeb Annele kõvasti haiget ning rikub nende omavahelisi suhteid. Kas seda abielu saab veel päästa?

Anne istus tummalt köögilaua taga ja põrnitses oma mobiili. See oli äsja helisenud ja Aivari töökaalane oli lakooniliselt andnud edasi teate, et Anne abikaasa oli töö juurest infarktikahtlusega haiglasse viidud.
Ühel hetkel oli ta lihtsalt kokku vajunud, Mihkel oli kiirabi kutsunud ja seejärel Annele helistanud. Uudis tundus niivõrd võimatuna, et naisel ei olnud pähe tulnud isegi seda küsida, millisesse haiglasse Aivar viidi.
Aga see polnud suurem mure, ta oli ise ju eluaegne meditsiinitöötaja, kellele selle teadasaamine poleks tohtinud erilist muret valmistada. Lihtsalt üllatus oli sedavõrd suur, et pani esialgu juhtunu tagamaade üle mõtlema...

Valusad sõnad
Jah, võib-olla oli selles omajagu ka Anne süüd... Eelmisel õhtul oli Aivar töölt koju jõudnud tavapärasest veidi hiljem ja väsinumana. Temal oli aga vaja muidugi kohe minna torkima oma tilkuva köögikraani jutuga. Kui Aivar selle peale rahulikult vastas, et küllap see kannatab puhkepäevadeni, oli Annes nagu mingi kuradike pead tõstnud.
Muidugi... ikka ja alati oli mehele tähtsam see neetud töö...oleks juba võinud ju rahulikult pensionipõlve nautida, aga kus sa sellega. Anne teadis küll, et mingil määral oli see hirm, mis meest tagant piitsutas..., hirm selle ees, et koju jäädes ja tavapärasest elurütmist loobudes kaob see, mis kogu aeg tagant kannustab ja täiel rinnal elama sunnib.
Aga eks omajagu muidugi torkis ka see, et naine teadis väga hästi oma kaasa nõrkust naiste vastu ja alates sellest, kui tööl interneti kasutamise võimalus, tundus see olevat veelgi süvenenud. Nii prahvataski Anne välja sõnad: "Mida sa, vana mees, veel rabeled, ise sent surmale võlgu, aga vaja nende sandikopikate eest veel iga päev seal tööl rabeleda ja võõraid naisi jahtida!"
Hetke pärast, kui Anne märkas seda metalset helki mehe silmades, mis talle nii tuttav, kahetses ta juba väljaöeldut..., aga kord lendu lastud sõna pole ju enam võimalik tagasi võtta.
Naisele jõudis kohale küll, et seekord olid väljaöeldud sõnad meest valusamini riivanud kui esialgu arvata oleks võinud. Aga nüüd jõudis Annele kohale, et tema sõnad võisidki olla üheks põhjuseks, miks mehe infarktini viis.
Kuigi...ta polnud ju eriti kunagi kurtnud oma tervise üle, muidugi Anne professionaalne silm oli nii mõnelgi korral tabanud, et ega mehega ikka kõik nii korras pole kui ta välja näitab...
Aga eks ju aastad olid ka sellised, et paljud eakaaslased juba ammu viimse teekonna ette võtnud. Aivar oli aga senini edukalt kõigega toime tulnud - nii töö, kodu kui ka oma silmarõõmudega...
Mingi aeg tagasi olid nad kuidagi teineteisest kaugenenud. Kodu oli küll koht, kus veel koos oldi, kuid seal puudus juba tükk aega see soojus, mis varem oli valitsenud.

Mõtetega minevikus
Äkki, iseeneselegi ootamatult, suundusid Anne mõtted minevikku, sinna 25 aasta tagusesse aega, mil nad Aivariga tutvusid.
Anne oli aastajagu varem vabanenud oma viinapudeli valinud abikaasast ja Aivargi oli just jõudnud lõpusirgele oma pikaleveninud lahutusega.
Naisel oli hästi meeles nende esimene kohtumine. Oli jaanilaupäev ja üle tüki aja oli ta otsustanud rahva sekka minna, kaua siis ikka võib kodus istuda ja iseennast haletseda. Ta polnud ju veel nii vana – isegi neljakümnest veel mõni aastaring puudu! Kui pillimehed tantsuks mängima hakkasid, seisis aga äkki tema ees tantsulekutsuja.
Esimene mulje oli kuidagi kummaline..., oli selline tunne, et mehe silmad vaatasid temast läbi. Järgmisel hetkel aga leevendas seda hääl, selline madal ja meeldiv... lausa kõrvupaitav.
Hiljem kõndisid nad pikalt sumedas suveöös ja rääkisid paljust. Tuli välja, et Aivar oli väga hea vestluskaaslane, kes laskis Annel end üle tüki aja lihtsalt tühjaks rääkida, aga samas polnud ta ka vaid kuulaja...
Sellest päevast algasidki nende kohtumised ja poole aasta möödudes otsustatigi leivad ühte kappi panna.

Heli Palmsaar

Jätkub ajakirjas...

2 kommentaari Lisa kommentaar
  
CHALLENGE FINANCIAL SERVICES, 07.10.2018 13:37
Tere, See on üldsusele teavitamine, et CHALLENGE FINANCIAL SERVICES, me oleme erafinantseerimisfirma. Meil on avatud rahalised võimalused kõigile inimestele, kes vajavad rahalist abi. Kas sa arvad laenu saamist? Kas teil on tõsine vajadus kiireloomulise laenu järele, et alustada oma äri? Kas teil on võlg? See on teie võimalus oma soovi saavutada, anname isiklikke laene, ärilaene ja kõiki 3% intressiga laene. Kui olete huvitatud erakorralise laenu saamisest, võtke meiega ühendust e-posti teel challengefinancialservics@gmail.com, et saada lisateavet. Challenge Financial Services Tel: +16789614269 E-post: challengefinancialservices@outlook.com E-post: challengefinancialservics@gmail.com
james evans 01.08.2018 02:28
Oleme rahvusvaheline laenupank, anname laenud üksikisikutele ja ettevõtetele Lähis-Idas, Aasias, Euroopas ja Põhja-Aafrikas. Pakume laenu liike nagu isiklik laen, äri- / investeerimislaen, auto laen, võlgade konsolideerimise laen ja õppelaen 18 aastastele ja vanematele. anname välja laenud vähemalt 5000 USA dollarit, mille tagasimaksetähtaeg on 1 aasta kuni 25 aastat. huvitatud peaksid võtma meiega ühendust e-posti aadressi @ heartlandfingrp@gmail.com või WhatsAafi kaudu numbri järgi: +1 (202) 922-8783