horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Shawn Mendes, "Shawn Mendes", Island

Shawn Peter Raul Mendes on 19-aastane laulja ja laulukirjutaja, Torontost, Kanadast. Laulmisele lisaks mängib mees Vahtralehemaalt ka kitarri ja klaverit.

Mendes on juba jõudnud hulgi tunnustust koguda ja on ennast noorelt muusikamaailma tippu vinnanud.
Lauljana on ta tegev alates 2013. aastast. Aasta hiljem sai ta esmalt maha omanimelise EPga, seejärel 2015. aastal debüütalbumiga "Handwritten".
Kahe aasta eest ilmus "Illuminate", tema teine täispikk stuudioalbum, mis kuigi muljetavaldav polnud. Nüüd, mai lõpus tuli artist, piltlikult öeldes, kolmandale ringile omanimelise albumiga.
Muusikaliselt kulgeb verivärske plaat taaskord mööda popmuusika sisse tallatud radu.
Terasem kuulaja võib siiski fikseerida täiendavalt folk popi, pop rocki ja hea tahtmise korral isegi kantri elemente.
Lood ja esitus on täpselt seda sorti, et noored neiud, peaksid lausa ekstaasi minema või vähemalt positiivse laengu saama. Mendes pole mitte ainult hea häälematerjaliga, vaid ka muidu mehelikult kena välimusega.
No absoluutne paipoiss Mendes ei paista küll olevat, kuigi valdavalt on tegu romantilises võtmes plaadiga, selliste küllaltki tundeliseks kiskuvate lembelugudega.
Plaadi esindussingliks valiti esmalt "In My Blood", hiljem on siit eraldi välja kitkutud veel neli: "Lost In Japan", "Youth", "Where Were You In The Morning?" ja "Nervous".
Kõik mainitud palad on kergesti kaasalauldavad.
Tegelikult kõige paremini eristub parasjagu rütmikas "In My Blood".
Hea mõnus lugu on ka "Like To Be You", kus Shawni vokaali toetab Julia Michaels. "Fallin´ All In You", "Queen" ja reipama kulgemisega "Mutual" väärivad samuti äramärkimist.
Külalistest osaleb plaadil veel Khalib loos "Youth".
Lühidalt öeldes, Mendesi puhul on selget arengut märgata, kuigi näiteks Robbie Williamsiga on teda vara võrdlema hakata.
Nagu tänapäeval tavaks saanud, on sellestki albumist saadaval kallim variant, n.ö. deluxe version. Kahe lisalooga.
Mis eri riikide plaadiedetabeleid puudutab, siis muljetavaldavalt paljudes on tubli noormees taas esikohal. Muuhulgas Austraalias ja USA-s (US Billboard 200), loomulikult Kanadastki.

Hinne: 7/10

Ülo Külm

 

0 kommentaari Lisa kommentaar