horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Sia, "This Is Acting", RCA

No see on nüüd küll täielik üllatuste üllatus! Artist, kellest varem mitte kui midagi kuulnud polnud ja kelle esimene kätte sattunud album lausa rabab. Ometi on tegemist juba kaunis staažika ja üliandeka laulja, laulukirjutaja ja heliloojaga, nagu pärast kiirelt tehtud "uurimistööd" selgus.

Ning välja tuli seegi, et jaanuari lõpus ilmunud "This Is Acting" on Sia seitsmes stuudioalbum!
Sia Furler on pärit Lõuna-Austraaliast, vanust tal nelikümmend, kuid albumil kõlab nagu täiesti noor ja värske naisvokalist.
Sia tunneb ennast koduselt paljudes muusikastiilides, sealhulgas hip hop, funk ja soul. Uuel albumil domineerib selgelt puhas ja ehe, paugupealt kaasahaarav pop, sekka elektropoppi ja indie poppi. Vaid üks lugu kisub kusagile sinna hip hopi kanti.
Sia meenutab kohati päris tugevasti - nii vokaali kui ka lugude ülesehituse poolest - superstaar Rihannat, kuid ta on kokkuvõttes siiski piisavalt omanäoline ja puhta häälega.
Muusikaauhindugi on ta saanud mitu, kuid vähemalt selle albumi põhjal väärib ta veel palju enamat. Sia väärib Grammyt. Nii arvab tema rohkearvuline austajaskond.
Igatahes on fakt, et "This Is Acting" on tõeline lööklaulude paraad. Milline hoog, milline pakatav energia, milline elurõõm siit välja vuhiseb! Ammuilma pole keegi kuskil laias maailmas niivõrd tähelepanuväärset "kerge muusika albumit" väljastanud.
Üle ühe on selgelt superhitid. Pole siis mingi ime, et näiteks ainuüksi Youtube'i keskkonnas enamik neist kogunud lausa miljoneid vaatamisi. Noor ja kena plaadifirma esindajanna väitis koguni, et ühte Sia lugu olevat klikitud müstilisena tunduvad miljard korda!
"Move Your Body", "Unstoppable", "Cheap Thrills (milline suurepärane lastekoor siin toeks taga on), "House On Fire" ja "Footprints" - lihtsalt suurepärased tujutõstjad kõik!
Sia talendist räägivad selget keelt ka tema lugematud koostööd paljude ülemaailmselt tunnustatud artistidega nagu näiteks Christina Aguilera, Eminem, David Guetta jt.
Antud toote puhul on ainsaks mingil määral miinuseks selle tobedavõitu, võiks isegi öelda täiesti ebaatraktiivne kaanepilt. Kuid ju siis Sia võib endale sellist lubada. Võimalik, et see on tema nooremate fännide jaoks "trendikas" ja laheda stiiliga.

Hinne: 10/10

Ülo Külm

 

0 kommentaari Lisa kommentaar