horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Sisuturundus: Aastaringsed – või suverehvid – kuidas valida?

Kevadine rehvivahetuse aeg on käes? Kas panna autole alla suverehvid või hoopis aastaringsed rehvid? 1a.ee toob välja plussid ja miinused, loe lähemalt!

Kui ilmataat vingerpussi ei mängi, siis tuleb talverehvid hiljemalt 1. maiks välja vahetada. Kuid missuguste rehvidega need asendada? Valikuid on kaks – suverehvid ja aastaringseks kasutamiseks mõeldud lamellrehvid. Suvisel ajal on mõlemad variandid lubatud, välistatud on ainult naastrehvid.

Kuidas ühe või teise rehvitüübi kasuks otsustada? Missugused on plussid ja miinused? 1a.ee teeb asja selgeks, loe edasi!

Suverehvid töötavad paremini
Suverehvid on lubatud 1. märtsist kuni 1. detsembrini, kuid kohustuslikud 1. maist kuni 15. oktoobrini. Kui rääkida temperatuurist, siis on need efektiivsed juhul, kui õhusoe küündib üle 7 kraadi. Nagu nimetuski ütleb, siis suverehvid on loodud spetsiaalselt suvistes tingimustes liiklemiseks ning selleks on rida põhjusi:

● Parimad sõiduomadused kuival/märjal teekattel;
● Parem haarduvus ja tundlikkus = kiirem ja täpsem roolimine;
● Väiksem sõidumüra,
● Tulenevalt spetsiaalsest kummisegust kuluvad lamellidega võrreldes aeglasemalt;
● Väiksem kütusekulu.

Aastaringsed lamellrehvid
Naast – ja suverehvide kõrval on kasutuses ka aastaringsed – ehk lamellrehvid, mille kasutamine on lubatud nii talvistes kui suvistes teeoludes. Ühed rehvid, ei mingeid rehvivahetuse järjekordi ja sellega kaasnevaid kulutusi – kõlab hästi?

Plussid:
● Raha kokkuhoid – kahe komplekti asemel ühed korralikud lamellrehvid;
● Ruumi kokkuhoid – ei ole tarvis muretseda, kus teist rehvikomplekti hoiustada;
● Sõidad suvel suhteliselt vähe – kui kilometraaž jääb alla 5000 km, siis on lamellrehvid isegi mõistlikud, kuna need ei kulu suvistes tingimustes liigselt.

Miinused:
● Suurem sõidumüra;
● Kõrgem kütusekulu;
● Kiirem kulumine;
● Kehvem haarduvus teekattega.

Rehvisegu on erinev
Erinevalt lamellrehvist on suverehvid “raskema” kummiseguga, kuna rehvid veerevad suvel kõrgetel temperatuuridel. Tänasel päeval on iga rehvitootja välja töötanud oma tehnoloogia, et luua õigeid kummisegusid. Suverehvid on kõrgtehnoloogilised tooted, näiteks Vormel-1 sarjades on õige rehvisegu võistluse võitmisel väga oluline. Sportautodel kasutatakse pehmemat rehvisegu, kui tava sõiduautodel. Mida suurem on kiirus, seda raskem on kummisegu.

Kui ostate lamellrehvid, siis need on pehmema rehviseguga ning rehvi läbisõit on oluliselt väiksem, kui suverehvil.

Ohutus ennekõike!
Rehvide puhul ei saa mööda vaadata mustrist, mille olemus ja jääk mängivad sõiduohutuses suurt rolli. Ei saa küll öelda, et lamellrehvidega oleks suvel ohtlik liigelda, kuid kindlasti on teekond ohutum suverehvidega. Miks?

● Veesooned – optimaalne haarduvus märjal teel saavutatakse spetsiaalselt kujundatud veesoonte abil, et kiiresti ja tõhusalt eemaldada rehvilt pinnavett vesiliu tekke takistamiseks;
● Pidurdusteekond – lähtuvalt rehvisegust on suverehvidega sõiduki pidurdusteekond oluliselt lühem, kui autol, millel on all lamellrehvid;
● Juhitavus (kurvis) – suverehvid on nii kuival kui märjal teekattel stabiilsed ja haardumine on maksimaalne, kuid lamellrehvidega harjumuspäraseid sõiduvõtteid jätkata ei saa, kuna need kipuvad kurvis „läbi painduma“.

Lamellrehvid meie kliimas?
Kuigi küsimus on, et kas suvel eelistada lamell – või suverehve, siis tegelikult puudutab see otsus eelkõige talvist perioodi. Kas Eestis on üldse mõtet lamellrehve soetada või peaks talvel kindlasti naastrehve eelistama? See sõltub kindlasti konkreetsest talvest, kuid üldiselt on nii, et paksus lumes ei ole naastudest suurt abi, kuid jäisel pinnasel on need lausa hädavajalikud.

Kui nüüd teema kokku võtta, siis ohutust ja sõidumugavust silmas pidades võiks garaažis olla kaks komplekti rehve – naast – ja suverehvid. Kui aga rahakotti vaadata ning aega kokku hoida, päästavad olukorra ka lamellrehvid. Olgu valikuks üks või teine, vaata 1a.ee nutipoodi ja soeta head rehvid kiirelt ja mugavalt!

Fotod: Shutterstock.com

1 kommentaar Lisa kommentaar
  
Margi M 30.03.2019 16:22
Hea õhtu sir, kui te olete aus ja tõsine inimene, naudid mu pakkumist. Seda öeldes teatan teile, et annan laene vahemikus 1000 kuni 2 500 000 eurot, nii et palun öelge, kui palju soovite laenata ja mitmeks aastaks soovite laenu. Südamlike soovidega! E-post: grubertherese121@gmail.com