horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Sõbrale laenamine ei pea sõprust lõpetama

„Kui tahad sõbrast lahti saada, laena talle raha,” teadis juba vanarahvas. Siin on siiski seitse soovitust, kuidas sõbrale targemalt raha laenata.

1. Raha laenamise asemel püüa sõbra aitamiseks leida muid viise. Võib juhtuda, et raha laenamine toob suhtlusesse sõbraga pingeid. Püüa leida sõbra aitamiseks alternatiivseid lahendusi. Kui otsustad laenu anda, siis kaalu kõiki riske ja vii end kurssi sõbra sissetulekute ja väljaminekutega – nii saad veenduda, kuidas ja millise aja jooksul sõber sulle laenu tagasi suudab maksta.

2. Anna laenuks vaid selline summa, milleta sa ise saad hakkama. Alati veendu selles, et väljalaenatav raha ei tekitaks sulle endale olukorda, kus oled ise sunnitud laenu võtma. Ära laena sellist summat, mille puhul jääb sinu enda toimetulek laenu tagasimaksetest sõltuma.

3. Kui laenad sõbrale raha, pane see kirja koos kuupäevaga, millal peab raha olema tagasi makstud. Hea oleks, kui olulised kuupäevad on paberil kirjas, siis teab ka sõber, mis ajaks sa temalt raha tagasi ootad.

4. Laenu asemel kingi see raha sõbrale. Kui sul endal hetkel finantsilisi probleeme ei ole ja otsustad sõbrale raha laenata, siis laenu asemel kingi see raha sõbrale.

5. Kui sul on abikaasa või elukaaslane, siis ära hoia sõbrale laenu andmist tema eest saladuses. Suhtes olles on kaaslastel enamasti ühised eesmärgid, näiteks ühise kodu või uue auto soetamine, mille saavutamine eeldab ühiseid pingutusi. Sinu finantsotsused mõjutavad teie ühiste eesmärkide poole liikumist, mistõttu peaks sinu kaaslane laenu andmisest teadlik olema.

6. Arvesta sellega, et vaatamata eeltoodud nõuannetele võid sõbrast ikkagi ilma jääda. Isegi tugevad sõprussuhted võivad raha tõttu kannatada saada. Veendu, et sõbral on laenuraha tõepoolest vaja, kuid ära kasuta laenu andmist mõjutusvahendina, et teie omavahelist suhet muuta. Pea meeles, et enamasti on raha teenimine lihtsam kui heade sõprade leidmine.

7. Sõpradevaheline laenamine pole seadusega reguleeritud. Arvesta sellega, et kui laenad sõbrale raha, siis otseselt ei kaitse sind keegi. Kui laenad raha pangast, siis kaitsevad sind vajadusel seadused.

SaSa

1 kommentaar Lisa kommentaar
  
birgit 09.08.2021 19:01
laenupakkumine rahastamist vajavatele üksikisikutele mikrorahandusstruktuur Oleme hästi välja kujunenud ja aastate jooksul oleme saanud aru teie individuaalsetest vajadustest ja nõudmistest. Oleme pühendunud oma klientide õiglasele kohtlemisele ning professionaalse, sõbraliku ja viisakate teenuste pakkumisele. Meie protseduurid on loodud teile vastamiseks tagamaks, et pakume tooteid, mis vastavad teie oludele. Meie teenus on väga professionaalne ja viivituseta. Meie moto on aidata teid, kliente, olenemata teie vajadustest. pakkuda laene vahemikus 1000 kuni 5 000 000 000 eurot. taotlusi töödeldakse kohustuseta. Anname laenu kindla intressimääraga kõikidele laenuliikidele. Palun, kui olete meie teenusest huvitatud Täitke taotleja vorm ja saatke see meile e -posti aadress allpool Teie täisnimi: .................... Aadress: ................................ Riik: ................................ Laenusumma: ....................... Laenu tähtaeg: ...................... Sinu emaili aadress: .............. Sõlmige meiega lepinguid aadressil: birgitraigo@gmail.com