horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Soovin tutvuda...

Elu on täis keerdkäike: tutvumiskuulutuse abil võib leida oma õnne. Või hoopis kaotada kõik.

Rudolf istus oma Lasnamäe korteris diivanil ja uuris ajalehest tutvumiskuulutusi. Enda arvates oli Rudolf veel täisjõus mees.
Viiekümne nelja aastasena tundis ta end veel väga hästi. Hea töökoht firmas, kus ta töötas, tõi talle üpris kopsaka sissetuleku. Teler ja arvuti oli tal ka. Veel ostis ta äsja endale muusikakeskuse. Raha hoidis ta nii kodus kui pangas.
Ka välimuse üle ei saanud mees kurta. Pikk kasv, vuntsid nina all, paras ümar nägu, ainult nina oleks võinud vähe väiksem olla aga ei see meest riku, arvas ta ise. Ainult üks viga oli tema elus. Ükski naine ei jäänud pidama rohkem kui aasta, siis kadusid kõik. Olevat igav mees. Tõesti, vaimseid asjad teda eriti ei huvitanud küll. Kunagi oli ta ka abielus olnud, nii viis aastat. Lapsi neil polnud. Kuid kui naine oli teise leidnud, sai ta tollega kaks poissi. Aga see ei kurvastanud eriti Rudolfit.

Naine, kes vastas nõudmistele
Nüüd uuris mees kuulutusi. Tal oli ka oma tingimus, et naine pidi olema temast vähemalt kümme aastat noorem. Nüüd peatus pilk kuulutusel: Neljakümne-aastane naine otsib sõpra 40-60 a. vanuses. Vot see on midagi.
Võtnud mobla, helistas ta kohe antud numbril. Kohe vastas meeshääl: „Yes?“ Rudolf ehmus, vist vale valik.“ Ta proovis uuesti, kuid enam ei vastanud keegi. Teisel päeval helistades vastas meeldiv naishääl: „Aune kuuleb!“
Kuulanud mehe jutu ära, nõustus naine kohtinguga. Ja ühel aprillikuu pühapäeva pärastlõunal väljuski Lasnamäe kortermajast igati soliidne härra, kes tõttas bussile. Kohale jõudes polnud oodatavat veel kohale jõudnud. Veidi aja pärast puudutati teda varrukast.
Ta pöördus ja ta pilk peatus naisel, ja veel millisel! Süsimust poisipea, rohelised silmad! See oli esimene, mis silma hakkas. Suurevõitu, kuid meeldiv nina. Rudolf oli vaimustatud.
Pubi poole teel, hoidis jutu üleval Aune, rääkides peaaegu pidevalt. Rudolf kuulas – kui tark naine! Pubis telliti kooki ja kohvi. Alkoholist naine keeldus. See tõstis ta mehe silmis koha võrra kõrgemale. Sest Rudolf oli ise täiesti alkoholi-ja suitsuvaba meesterahvas.

Helgi Soots

Lugu jätkub ajakirjas Saatus&Saladused märtsikuu numbris.

0 kommentaari Lisa kommentaar