horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Soundtrack, "Once Upon A Time In Hollywood" Columbia

Tegemist on filmimuusika plaadiga, mis mõnes mõttes tavapärasest analoogilisest erineb, sest ülesehitus on natuke teistmoodi. Nimelt ei kõla siin järjest ainult lood, vaid nende vahele on põimitud (DJ) kommentaare-mula, ajastu spetsiaalseid reklaame, ühesõnaga kogu krempel kokku jätab sellise ülespoputatud vana (pop)raadioprogrammi mulje.

"Once Upon A Time In Hollywood" (Columbia Pictures, 2019) film ise kujutab endast komöödiat, mille režissööriks on maailmakuulus ja kõrgelthinnatud Quentin Tarantino. See USA ja Inglismaa koostööfilm kestab kaks tundi nelikümmend minutit ja loomulikult teeb kaasa arvukalt kõrgliiga tähti. Mainiks siinkohal ainult neid kõige kõvemaid näitlejaid - Leonardo DiCapriot, Brad Pitti ja Al Pacinot. Sisust niipalju, et tegevus toimub 1969. aastal Los Angeleses, annab tribüüdina edasi Hollywoodi kuldaja n.ö. viimaseid momente.
Soundtrack ise on väga ajastutruu. Piltlikult öeldes on sellel kolmkümmend üks ühikut (lood, DJ jutuvada jne., kõik ühtlaselt kokku sõlmitud), kestust seitsekümmend viis minutit.
"See plaat sulle kindlasti meeldib. Siin on juu Deep Purple peal ja nii edasi," soovitas soojalt üks R2-e legendaarne saatejuht.
Aga nagu öeldakse - võta näpust. Muidugi on siin teatud ports küllaltki häid, ajale vastu pidanud lugusid, kuid mingit nostalgiatunnet küll ei teki. Lisaks mõjub kogu serveering liialt laialivalguvana, paraja kompotina, lugude vahepeale sätitud sõnamulin ei loo sugugi lahedat fiilingut, pigem isegi segab.
Paladest eraldi viivad muidugi selge võidu need kaks Deep Purple´i algkoosseisu (MARK I nagu peen mainida oleks) oma. Võrratud "Hush" ja "Kentucky Woman".
Omal ajal eriti pop ja endiselt täiesti talutav kuulamine on lisaks "Mrs. Robinson", Simon & Garfunkeli esituses.
Tuntuimatest artistidest-bändidest on kaasatud veel Vanilla Fudge - "You Keep Me Hangin´ On", Neil Diamond - "Brother Love´s Traveling Salvation Show" ja Jose Feliciano - "California Dreamin´".
Enim lugusid, koguni kolm, kõlab aga meil vahest veidi tundmatuma ameeriklaste muusikakollektiivi, Paul Revere & The Raidersi esituses.
Soundtrackiga kaasas käib mahukas voldik sisaldab peaasjalikult võtteid filmist, üksjagu vajalikku infot ja mõnevõrra üllataval kombel tekitab sellegi Tarantino töö vastu tõepoolest selge huvi.

Hinne: 6/10

Ülo Külm

 

0 kommentaari Lisa kommentaar