horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Sünne Valtri: „Armastus ja usaldus on minu jaoks pühad...”

Laulja Sünne Valtri on edukas ja kaunis daam, kellel on palju austajaid ja imetlejaid. Millised saladused on aidanud tal nii kaugele jõuda?

Edu saladus – mis on aidanud Teil meelelahutusmaailmas oma koht leida ja üha edasi liikuda?
Küsimust, mis on minu edu saladus, on nii minult kui minu bändikaaslastelt palju küsitud. Ei oskagi konkreetset vastust anda. Olen arvamusel, et edu ja edasiminek on tugevas seoses soovide ja unistustega. Unistan suurelt ning tegutsen sihikindlalt oma eesmärkide nimel.
Tean juba üsna pisikesest peale, mida siin elus saavutada tahan, kuhu jõuda ja millega see kõik kulmineeruda võiks. Olen alati ja ainult tahtnud olla laulja, ehk seetõttu teengi kõike, mis puudutab vähemal või suuremal määral muusikat, hingega…ehk on see edu saladuseks.
Armastan prožektorite valgust ja soojust ning kui sellele kõigele lisandub veel muusika ja aplaus, on minu ülesanne justkui täidetud. Mõni ütleks selle kohta edevus – võib olla küll, kuid minu jaoks on see kui teine hingamine.

Mida olete õppinud, milline oli esimene esinemiskogemus? Mis on olnud olulisemad teetähised?
Päris esimene lavakogemus jäi aastatesse, kus olin alles pisike tüdruk. Võisin olla nelja-aastane, kui osalesin saates „Laulumaias“ , edasi „Laulukarussell“, „Kaks Takti Ette“.
Pärast pikka pausi, süttis 2008.aastal minus kustunud laulupisik taas. Just sellel aastal algas minu jaoks uus ajajärk. Viimase üheksa aasta jooksul olen olnud solist Horre Zeiger Big Bandis, ansamblis Toomapojad ning viimased kolm aastat koosseisus Patune Pool. Kõik kolm bändi on olnud tohutult arendavad nii mitmestki küljest. Bigband andis ilupoolt. Vanade aegade hõngu, austust tolle aja inimeste ja muusika vastu. Toomapojad harisid mind tublisti Eesti muusikamaastiku koha pealt, puhudes juurde veidi ka lääne tuuli. Olen ääretult õnnelik, et olen tundma saanud inimesi, kes on olnud oma ala teerajajateks.

Ilu saladus – kuidas õnnestub alati nii kaunis välja näha?
Ilu saladust mul ei ole. Püüan olla võimalikult õnnelik ja murevaba ning loodan, et see peegeldub ka minu silmadest ja näost.

Lapsepõlve saladus – kus on teie juured, mida olulist olete kaasa toonud lapsepõlvekodust?
Juured on Läänemaal ja Harjumaal. Ise olen elanud terve oma elu Keilas. Lapsepõlvekodust olen kaasa toonud palju jooni, mis on omased minu emale. Paljud jooned on avaldunud alles viimase kümne aasta jooksul ning avastan uusi külgi endas siiani. Pean ennast suhteliselt tugevaks inimtüübiks, loomulikult on kõigil vahel nõrkusehooge, kuid nendest tuleb üle olla, uskuda paremasse homsesse ja taas püsti tõusta.

Armastuse saladus – mis on Teie jaoks armastus?
Armastus on minu jaoks kõige püham selles elus üldse. Armastus oma pere, sõprade-tuttavate ja iseenda vastu. Armastus on tunne, mille seletamiseks puuduvad sõnad, kuid mida saab tõlgendada muusikas. Olen kord öelnud, et armastuseta inimene on värvideta ja üksik.
Tunne, et sinust hoolitakse, on ülim. Kui lähedane inimene nutab koos sinuga, kui on vaja nutta või naerab ja hõiskab koos sinuga, kui selleks põhjust, on kõige ilusam ja puhtam tunne.

Suhte saladus – kuidas luua ja hoida head suhet heitlikus maailmas? Kas ootate või teete kingitusi või muid üllatusi mingitel kindlatel tähtaegadel?
Püsiva ja hea suhte loomine algab vundamendi ladumisest, milleks on sõbralikkus, viisakus, heasoovlikkus. Naeratus on võti. Mossis inimesega ei oska ju midagi kohe pihta hakata. Kingitused ja üllatused… ma jumaldan kingitusi ja üllatusi. Ja selleks ei pea kohe üldse kindlat põhjust olema. Parim kingitus on emotsioone külvav üllatus. Minul on selle koha pealt lähedastega väga vedanud. Minu pere ja lähedased sõbrad on kui meeskond, kellel on alati midagi plaanis. Armastan väga oma lähedastele kingitusi teha, üllatada ükskõik millega, põhiline, et nad saaksid kätte sõnumi, kui väga ma neist hoolin. Tõsi ta on, et viimase paari aasta jooksul on aega sõprade jaoks aina vähem, kuid nad on mul nii mõistvad ja kui mina nendega liituda ei saa, üllatavad nad mind oma kohalolekuga kuskil, kus parajasti laulan.

Toimetuleku saladus – milliseid raskusi on Teie elus olnud ja kuidas nendega toime tulete?
Raskusi on ju kõikidel, kes neid minu omi ikka kuulata tahab...

Keha saladus – kuidas saate läbi oma kehaga, mida keha heaks teete? On teil lemmiktrenn või eelistatud menüü? Kui kerged või rasked on hommikud pärast pikki esinemisi?
Kehaga läbisaamine käib hooti. Jällegi paar viimast aastat on olnud katsumused nii ihule kui hingele, kuid usun, et tuleme edaspidi juba paremini kogu selle ööelu virr-varriga toime. Lemmiktrenn puudub, kuid trenn ei ole mulle võõras.
Hommikud, peale öist esinemist, ei ole rasked, kuid kui on pikk nädalavahetus selja taga, siis pühapäevast väga rõõmu tunda ei saa. Pigem on see lihtsalt üks eksisteerimise päev. Õnneks on mu pere mõistnud, et millalgi ju peab magama, ja nad lubavad mul seda nüüd väga lahkesti teha.

Vaimu saladus – mida teete, et vaim oleks ergas ja virge?
Vaimu toidan ma positiivsusega ja positiivsete mõtetega tulevikust. Nii on minul lihtsam. Soovitatakse tihtipeale elada n-ö päev korraga, mina nii ei oska. Väikesed rõõmukillud igasse päeva ja vaim ongi valmis uuteks tegudeks.

Usalduse saladus – kas teie usaldust on kerge või raske võita? Aga kaotada? Kui olulised on teie jaoks sõbrad?
Usaldus on minu jaoks sama püha kui seda on armastus. Ma ei usalda paljusid, minu tõelist olemust ja tundeid-mõtteid teab vaid paar inimest, kelle puhul tean, et nad on minu jaoks alati olemas. Usaldus kaob minu silmis vaid hetkega, kui seda on reedetud või kui isik teeb midagi, mis minu turvatunnet ohustab. Mulle on elus paar korda n-ö „nuga selga löödud“. Võin nüüdseks öelda, et suhtlen nende isikutega ikka edasi, viha ma ei kanna, kuid meie suhe jääb edaspidi pinnapealseks.
Sõbrad on kui minu pere. Hindan neid väga kõrgelt ja armastan väga, kuigi tegus elutempo seda tihti väljendada ei luba.

Aja saladus – mida meeldib teile teha siis, kui on aega? Kuidas elada oma elu nii, et aega oleks kõige jaoks, mis rõõmu teeb?
Armastan väga reisida. Kui vaid saaks, sõidaksin homnepäev Hawaiile, sealt edasi Peruusse, Kreekasse ja Uus-Meremaale. Mulle meeldivad kontrastid ja kultuurid, kombed ja eripärad. Olen reisinud üpris palju ja paigad, mida külastanud olen, on kõik jätnud kustumatud mälestused. Olen seigelnud Marokos, Sahara kõrbes, taustaheliks vaid gaasipõleti sahin ja trummipõrin, mida beduiinid tähistaeva all, tühjade plastkanistritega tekitasid. Olen maganud Venemaal offroadi-võistluste ajal telgiga jumal teab kus, eesmärgiks oli leida vaid sobiv puu ja veidi sammalt. Olen seigelnud Indias, vallutanud kõrgeid tippe Sri Lankal, assisteerinud juhuse tahtel giidi Egiptuses, Kairo ajaloomuuseumis, nautinud päikest Hispaania rannal… neid seiklusi on palju, ja mis ongi minu jaoks oluline, iga mälestusega kaasneb koheselt emotsioon.
Kui ma vaid teaks, kuidas elada oma elu nii, et kõige jaoks jääks aega, oleksin väga õnnelik inimene. Ju pean seda veel õppima. Loodan väga selle oskuseni jõuda.

Üksinduse saladus – mida teete siis, kui keegi teid ei näe?
Vahest on tõesti hea ka üksi olla, kuid seda aega on mul õnneks vähe. Väga kaua mulle üksi olla ei meeldi. Reeglina ma siis koristan, sest siis on ainus aeg, kus keegi ei sega minu „tuhinat“

Tuleviku saladus – on teil plaane, mida tahate teha aasta pärast? Aga viie?
Tulevik peaks kindlasti olema seotud muusikaga, laulmisega, ja miks ka mitte televisiooniga. Laulda ehk suuremale publikule, saada valmis oma kodu. Reisida unistuste sihtkohtadesse. Suurim unistus on aasta või viie pärast olla keegi, kes on jätnud endast maha jalajälje.

Anne-Mari Alver

2 kommentaari Lisa kommentaar
  
james evans 01.08.2018 02:31
Oleme rahvusvaheline laenupank, anname laenud üksikisikutele ja ettevõtetele Lähis-Idas, Aasias, Euroopas ja Põhja-Aafrikas. Pakume laenu liike nagu isiklik laen, äri- / investeerimislaen, auto laen, võlgade konsolideerimise laen ja õppelaen 18 aastastele ja vanematele. anname välja laenud vähemalt 5000 USA dollarit, mille tagasimaksetähtaeg on 1 aasta kuni 25 aastat. huvitatud peaksid võtma meiega ühendust e-posti aadressi @ heartlandfingrp@gmail.com või WhatsAafi kaudu numbri järgi: +1 (202) 922-8783
Siim-Julius 14.02.2017 18:35
Sa Sünne oled nii seksikas ja kütkestav ja sa oled parim nais-lauljatar!!!!!