horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Suverehvid või lamellid – millised neist suveks valida?

Järgides kehtivaid eeskirju tuleb hiljemalt mai alguses sõidukite talverehvid välja vahetada. Kaubavalikut on, jääb vaid otsustada, kas pidada paremaks sõita edasi lamellidega või valida suverehvid. Suveperioodil on lubatud mõlemad variandid, siiski tasub teada, mida eelistada.

Eesti seaduste põhjal on suverehvide periood 1. märtsist kuni 1. detsembrini. Vaatamata kehtestatud kuupäevadele tuleb meeles pidada, et rehvivahetus on õigustatud siis, kui jäidet ja öökülmasid enam pole ning temperatuur on enamasti üle 7 °C.

Suvised teeolud vajavad spetsiaalseid rehve
Tehes plaane suvel maailma avastada ehk läbida tuhandeid kilomeetreid ratastel, on suvised rehvid väga mõistlik valik, sest kokkuhoid ja sõidumugavus loevad palju. Kontrollides rehvimustri sügavust, hinnates vanust ja mehaanilisi vigastusi jõutakse küsimuseni, kas vanad rehvid veel sobivad? Soovituslik mustri sügavus on 3–4 mm, kõigi liiklejate ohutuse mõttes pole mõistlik rehve viimase piirini siledaks sõita, sest see mõjutab oluliselt pidurdusteekonna pikkust.

Suverehvid tasub valida, sest need on:
ekstra välja töötatud ja vormitud suviseid teeolusid arvesse võttes;
hästi haarduvad nii kuiva kui märja teekattega;
kiiremad ja täpsemad eriti kurvilistel teedel;
vaiksemad ja väiksema kütusekuluga;
meisterliku juhitavuse tagajad;
odavamad ja suve ajal sõiduks kõige paremad.

Pöördeid ja möödasõite tehes hõlbustab suvine pehme kummisegu sujuvat ja ohutut sõidustiili.
Suverehvide eriline muster muudab rehvid vähekuluvaks ja vähendab müra. Suurepärane manööverdamisvõime ja sõidu stabiilsus on kiiruse jaoks justkui loodud. Suures valikus on rehve nii sõidu- kui sportautodele. Põhjalikud andmed nagu velje läbimõõt, laius, kõrgus, kütusekulud, parameetrid, mustri tüüp ja klientide tagasiside aitavad teha õige valiku. Aga kõige olulisem on, et rehvid sõidukile sobiksid ja tagaksid sõidukijuhile ohutuse. Rehvide hindadel tasub silma peal hoida aasta ringi, sest nii on võimalus, et saad kallimad ja võimekamad suverehvid soodsalt.

Lamellide plussid ja miinused
Matkasaapad on suvejalatsitest kallimad ning ei ole mõtet kuival teel karmimatesse oludesse mõeldud jalatseid liigselt kulutada. Samad arusaamad kehtivad ka lamellrehvide puhul. Kuid kel suvel sõitmist vähe, rehvivahetuse järjekordades ootamine pole meelistegevus ning kõrvad rehvimühinaga harjunud, võib lamellrehvidega hakkama saada aasta läbi.

Aastaringsete rehvide kasuks otsustakse, kui:
pole kohta, kus teisi rehve hoida;
suvesõidud jäävad alla 5000 km;
ei soovita mitu korda aastas rehve vahetada;
on kindel otsus hakkama saada ühe komplektiga aastas.

Lamellrehvide kahjuks räägivad aga asjaolud, et sooja ilmaga:
muutub pehmest kummisegust rehvi pidurdusteekond pikemaks;
rehvide koostis hakkab kiiremini kuluma;
väheneb manöövrite täpsus;
suureneb kütusekulu.

Otsusta ohutuse ja mugavuse kasuks
Ideaalset varianti igasse olukorda pole olemas, seega tasub hoolega enne valiku tegemist kõik läbi mõelda. Kaalutlege, kus ja millistes oludes kõige enam liiklete, tutvuge iga-aastaste tootetestidega, arvestage oma sõidustiili ja teeolusid ning saate ootustele vastavad ja oma autole sobivad rehvid välja valida. Sõiduk olgu tehniliselt töökorras ja juht tarvilikul määral ettevaatlik, siis peavad ka rehvid ja auto püsib kindlalt teel.
Suveks tasub valida suverehvid, sest erinevad tootjad on neid aastaid välja töötanud ja katsetanud ning valmistanud tarbija jaoks parimat silmas pidades.

Uued rehvid kestavad kauem, on turvalisemad ja kokkuvõttes ka soodsamad kui taastatud rehvid, seepärast tasub eelistada uusi rehve. Lai valik rehve kvaliteetsetelt tootjatelt ootab teid veebipoes 1a.ee. Ohutut ja pingevaba suvist teekonda!

Fotod: Shutterstock.com ja 1a.ee

2 kommentaari Lisa kommentaar
  
Christy Walton 24.04.2022 15:23
Otsite võlgade konsolideerimise laenu, tagatiseta laene, ärilaenud, hüpoteeklaene, autolaenud, õppelaenud, isiklikke laene, riskikapitali jne! Olen eralaenuandja, annan ettevõtetele ja eraisikutele laene madala ja mõistliku intressimääraga 2%. Saada meil aadressile: christywalton355@gmail.com
LAENU PAKKUMISED 20.05.2019 22:24
888/5000 Laenud Soovin teile teatada, et olen isik, kes pakub rahalisi laene, et aidata abi vajavaid inimesi. Ära unusta seda väga huvitavat võimalust. laenud alates 5000 eurost 60 000 000 inimesele, kes on võimelised tagastama intressimääraga 3% kõigile huvitatud isikutele, kirjutavad mulle, keegi, kes ei ole tõsine loobumine. Lihtsalt aus ja usaldusväärne. Mail: dealloans500@gmail.com