horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Täispööre ehk 360 kraadi

Kõik need aastad armastust olid muutunud olematuks, sai Veera ühel ootamatul tunnil teada. Kuidas nii kaugele jõutakse? Mis saab edasi?

Veera on olnud mu hea sõbratar palju aastaid. Imetlesin tema välimust, head maitset ja omanäolist stiili. Tema mõtteid ja lahendusi, tema erudeeritust, tundeõrnust ja südamega elu vaatamist.
Ühel hetkel kadus ta mu vaateväljast. Vist oli leidnud mehe...
Aastad läksid ja sõprus Veeraga jäi üha kaugemale minevikku. Suur oli aga mu rõõm, kui teda ühel õhtupoolikul linnas kohtasin – täpselt sama kauni ja omanäolisena, nagu ta alati olnud oli. Ilusa naise puhul, tõdesime me teineteist kallistades, ei loe paarkümmend aastat aeg ega midagi!
Loomulikult oli meil teineteisele nii palju öelda, et seda polnud võimalik teha talvekahuses õhtupoolikus tänaval seistes.
Kohvik oli hulga parem mõte. Kui koogitükk ja tassike sooja glögi nina ees, sai taas teineteisele pika pilguga otsa vaadatud ning ma ütlesin ausalt ja pisut kadedaltki: „Sa pole ikka üldse muutunud!”
Veera vaatas mulle pika pilguga otsa ning sõnas siis: „Kui sa vaid teaksid, kui palju ma vahepealsetel aastatel muutusin... Praeguseks olen teinud lihtsalt tagasipöörde.”
Ja ta alustas oma lugu...

Kõik plaanid tehtud
„Oma mehega tutvusin ülikoolis käies. Tema õppis majandust, mina olin, nagu alati olen olnud, veendunud humanitaar. Vanad raamatud, vanad teatrietendused ja kontserdid on olnud minu jaoks kütkestavamad tänapäevasest närvilisest tingel-tangelist. Veetsin meeleldi aega raamatukogudes vanal ajal kirjapandut lapates ning seltsisin kõige meelsamini inimestega, kellega sain oma armastatumatel teemadel vestelda.
Rauno polnud üldse sedasorti huvidega. Ja ei tahtnud üldse mind kuulata – tema rääkis muudkui ise. Ja mina kuulasin. Ning kuna kõik, millest see noormees rääkis, oli minu jaoks küllalt tundmatu maa, pakkus tema kuulamine mulle lausa intellektuaalset pinget.
Ühel hetkel tuli mul enesele tunnistada, et mitte ainult kuulamine, vaid ka vaatamine ja puudutamine. Ja mitte ainult intellektuaalset, vaid märksa mitmetahulisemat.
Lühidalt – meist sai paar. Koos käest-kinni käimistega, hoogsate tantsuõhtute, mõnusate kaisus lesitud tundide, kirgliku seksi ja kõige muuga, mis ühe hea suhte juurde käib.
Me lõpetasime ülikooli ja teadsime mõlemad, et tahame kokku jääda. Raunol olid kõik plaanid tehtud ja valmis, kaasa arvatud need, mis puudutasid mind.
Teda ootas töökoht pangas. Minu unistuste töö oli olla mõnes meie teatris kirjandusala juhataja, kuid kuna ühtegi sellist kohta parajasti vaba polnud, olin rahus ja rõõmus valmis ka mõnes koolis kirjandust õpetama.
Rauno ei tahtnud aga koolist kuuldagi. Teatrist ka mitte. Tema oli mulle juba leidnud töö oma sõbra ettevõttesse – kindlustusagendina. „Neljakordne õpetajapalk poleks ju paha,” veenis ta mind.

Üllatav töövalik
Uskumatu, et poisid mu ümber rääkisid! Mina – ja kindlustusi müüma! Hämmastav oli see, et too kummaline töö tuli mul väga hästi välja. Kahe aastaga olin müügitöötajast arenenud osakonna juhiks.
Veel uskumatum, et see töö hakkas mulle meeldima. Ma ei oleks arvanud, et ma üldse kellelegi midagi müüa suudan, aga, nagu mu ülemus mulle ütles, ma ei müügi – ma pigem toetan ja nõustan.
Minust sai väga hea müügi-ini­mene. Vähemalt selle järgi, et mu sissetulek oli alati plaanitust suurem, kiidusõnu pudenes tihtipeale nii ülemustelt kui ka neilt, kelle allkirjad poliisile olin saanud. Ma ei määrinud pähe, ma ei müünud, ma aitasin inimestel tagada nende turvalisust, elada rahulikult ja teostada oma unistusi, muretsemata homse pärast.
Ise olingi oma töös kõige enam uhke selle üle, et suutsin sõlmid lepingud, mis andsid inimestele jõu ja võimaluse pühendada end sellele, millega nad kõige enam tegeleda tahtsid, võttes neilt ära hirmud nende materiaalse turvalisuse pärast. Kui nii mõelda, siis tõepoolest, kindlustussumma pole just kuigi suur väljaminek...”
Vaatasin Veerat jahmunult. Nüüd võtab kotist kausta ja ulatab poliisi... Teadsin juba, et kirjutan alla – sisuliselt ükskõik millele, sedavõrd oli Veera argumentatsioon mu endasse mähkinud.
Aga kausta ei tulnud. Hoopis Veera jätkas oma juttu, jõudes nüüd kindlustuselt edasi eraelulisemate teemade juurde.

Raha ja laenud
„Ka Rauno teenis Eesti olude kohta enam kui korralikult. Ja teadis täpselt, mis me edasi teeme – nüüd ehitame me endile ilusa kodu!
Aknast peab paistma meri, teadsime me mõlemad. Vaatasime ringi Pirita ja Viimsi kandis, kuid meid hirmutasid igahommikused ummikud. Nii suunasime oma pilgu hoopis Kakumäe poole ja leidsime sealt, koha väärikust arvestades, küllalt soodsa krundi. Seal olnud vana ehitise lasi Rauno maha võtta, meie jutustasime arhitektile kõigest, mida kodus näha tahtsime ning protsess võiski alata.
Maja ehitamine, eriti Kakumäele ja eriti eriprojektiga, pole siiski odav lõbu. Ka mitte kahe hea palgaga inimese puhul.
Rauno võttis laenu, mille teenindamiseks kulus arvestatav osa tema sissetulekust. Ma tean, et kui ta ise pangas poleks töötanud, poleks ta eales nii suurt laenu saanud, nii väikese, puhtalt kättejääva rahaga igas kuus.
Aga toime me tulime, sest oli ka minu palk. „Üks meist peaks olema pangaorjusest vaba,” ütles Rauno ja ma olin talle tema ettevaatlikkuse ja säästvuse eest väga tänulik.
Loomulikult tulime me minu palgaga kenasti toime ning kuna ma olen küllalt säästlik majandaja, sain valminud majasse osta oma käe järgi nii mõndagi kaunist, olgu mööblit või tehnikat.”

Helen Mandel

Jätkub ajakirjas...

 

2 kommentaari Lisa kommentaar
  
CHALLENGE FINANCIAL SERVICES, 07.10.2018 13:37
Tere, See on üldsusele teavitamine, et CHALLENGE FINANCIAL SERVICES, me oleme erafinantseerimisfirma. Meil on avatud rahalised võimalused kõigile inimestele, kes vajavad rahalist abi. Kas sa arvad laenu saamist? Kas teil on tõsine vajadus kiireloomulise laenu järele, et alustada oma äri? Kas teil on võlg? See on teie võimalus oma soovi saavutada, anname isiklikke laene, ärilaene ja kõiki 3% intressiga laene. Kui olete huvitatud erakorralise laenu saamisest, võtke meiega ühendust e-posti teel challengefinancialservics@gmail.com, et saada lisateavet. Challenge Financial Services Tel: +16789614269 E-post: challengefinancialservices@outlook.com E-post: challengefinancialservics@gmail.com
james evans 01.08.2018 02:29
Oleme rahvusvaheline laenupank, anname laenud üksikisikutele ja ettevõtetele Lähis-Idas, Aasias, Euroopas ja Põhja-Aafrikas. Pakume laenu liike nagu isiklik laen, äri- / investeerimislaen, auto laen, võlgade konsolideerimise laen ja õppelaen 18 aastastele ja vanematele. anname välja laenud vähemalt 5000 USA dollarit, mille tagasimaksetähtaeg on 1 aasta kuni 25 aastat. huvitatud peaksid võtma meiega ühendust e-posti aadressi @ heartlandfingrp@gmail.com või WhatsAafi kaudu numbri järgi: +1 (202) 922-8783