horoskoopkuum videom├╝stilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Tanel Padar, "Parem Veelgi", Padar Production

37-aastane ehe ja üdini aus rokkmuusik Tanel Padar tegi eelmisel aastal sellise tembu, et lõikas endal tagant ära menuansambli The Sun ja asutas ennast sooloteele. Nagu moeks öelda, leidis endale "uue hingamise".

Esimeseks tulemuseks on uus EP, kasina anniga lühiplaat, mis sisaldab vaid viit lugu, pööreldes mängijal natuke alla kahekümne minuti.
"Neile, keda inspireerivad muutused, uued algused ja vabadus," loeb nägusalt kujundatud voldikult vägeva moto. Tõsise näoilmega Padar kõrva loleval pildil näib seda omakorda "otseselt" kinnitavat.
Tea kas Padar tahtiski nimelt eesti rahva esmast reaktsiooni lihtlabaselt testida nende väheste valminud lugude abil, enne kui millegi hoopis tummisema ja põhjalikuma, täispika plaadiga, pop/rokkmuusikaväljadele pahinal välja põrutab.
Nimilugu "Parem Veelgi" on siinsetest kindlasti kõige toimivam ja ilmekam, seda märgatigi ka kohe. Igatahes on kõva saavutus, et see A.D. 2017 populaarse telekanali Kanal 2 iga-aastase muusikalise erisaate "Aasta hitid" kinni pani. Täpsustuseks siinkohal, et tegemist oli kodumaiste lööklaulude TOP 50-ga.
Aga asja uba seisneb tegelikult selles, et üheainuma peibutava superlauluga õnneks Padar "lööma ei tule". Ülejäänudki neli on rohkem-vähem atraktiivsed, tekstipoolegi kallal (kaasalaulmiseks kenasti kirjas) üksjagu vaeva nähtud.
Tahes-tahtmata tuleks nüüd hakata otsima paralleele The Suni loominguga, kuid julgeks öelda, et need on kaunis hägused. Soolokal on Padari lähenemine ikkagi üpriski teistsugune, vahest popilikuma maiguga, kohati uskumatul kombel põnevamgi.
┼Żonglöörides nimetusega "Parem veelgi" – teeb Tanel Padar eesti meeslauljate praegusele n.ö. eliidile (Jüri Pootsmanni, Karl-Erik Taukari, Ott Leplandi ja Kalle Kuke) oma mehisema ja südamest tuleva esitusega selgelt "tuule all".
Laulva kitarristi Tanel Padariga koos musitseerivad minialbumil Tarvi Kull (klahvpillid), Siim Usin (bass) ja Kaspar Kalluste (trummid, klahvpillid).
Veel torkab silma, et "teeneline taustalaulja" Dagmar Oja annab paaris loos oma panuse juurde.
Lõpetuseks laulu "Teineteisele" värsirida mugandades on usutavalt Padaril kõik kaunimad hetked alles ees.

Hinne: 7/10

Ülo Külm

 

0 kommentaari Lisa kommentaar